plasma-workspace - en to ka translation catalogue (26 entries)

[ctx: @info]
en: Time-based features such as Night Light and dynamic wallpapers can be synchronized with the day-night cycle. Choose your preferred cycle here.
ka: დროზე დამოკიდებული ფუნქციები, როგორიცაა ღამის სინათლე და დინამიკური ფონის სურათები, შეიძლება სინქრონიზებული იყოს დღეღამის ციკლთან. აირჩიეთ სასურველი ციკლი.

[ctx: @label:listbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times [based on]']
en: Determine sunrise and sunset times:
ka: აისისა და დაისის დროების დადგენა:

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Based on device's location
ka: მოწყობილობის მდებარეობის მიხედვით

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Using custom times
ka: მომხმარებლის მიერ მითითებული დროების მიხედვით

[ctx: @label]
en: Sunrise:
ka: აისი:

[ctx: @label]
en: Sunset:
ka: დაისი:

[ctx: @label:spinbox]
en: Transition duration:
ka: გადასვლის დრო:

[ctx: @item:valuesuffix transition duration]
en: %1 minute | %1 minutes
ka[0]: %1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

[ctx: @option:radio]
en: Automatically detect location
ka: ადგილმდებარეობის ავტომატური დადგენა

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
ka: თქვენი მოწყობილობის მდებარეობის დასადგენად GPS-ის ან ფიჭური ანძების ტრიანგულაციით, თუ ხელმისაწვდომია, <application>GeoClue2</application> სერვისი იქნება გამოყენებული. ან, თუ ის ხელმიუწვდომელია, IP მისამართის <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>-ის სერვისთან გაგზავნით.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
ka: მოწყობილობის მდებარეობის განახლებისთვის პერიოდულად <application>%1</application> სერვისი იქნება გამოყენებული. გახსენით ანგარიში შეცდომის შესახებ მისამართზე <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> და სთხოვეთ KDE-ის პროგრამისტებს, დაწერონ დეტალური აღწერა, რას აკეთებს ეს სერვისი.

[ctx: @option:radio]
en: Use manual location:
ka: ხელით მითითებული მდებარეობის მიხედვით:

[ctx: @label]
en: Latitude:
ka: განედი:

[ctx: @label]
en: Longitude:
ka: გრძედი:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sunrise starts at %1 and ends at %2
ka: აისი იწყება %1-ზე და სრულდება %2-ზე

[ctx: @label]
en: Sunrise
ka: აისი

[ctx: @info:tooltip]
en: Sunset starts at %1 and ends at %2
ka: დაისი იწყება %1-ზე და სრულდება %2-ზე

[ctx: @label]
en: Sunset
ka: დაისი

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar day. Choose custom times instead.
ka: აისის და დაისის დროების დადგენა შეუძლებელია თქვენი მდებარეობისთვის პოლარული დღის გამო. აირჩიეთ დროების ხელით მითითება.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar night. Choose custom times instead.
ka: აისის და დაისის დროების დადგენა შეუძლებელია თქვენი მდებარეობისთვის პოლარული ღამის გამო. აირჩიეთ დროების ხელით მითითება.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be reliably determined at your location. Choose custom times instead.
ka: აისის და დაისის დროების დადგენა შეუძლებელია თქვენი მდებარეობისთვის. აირჩიეთ დროების ხელით მითითება.

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
ka: რუკაზე თქვენი მდებარეობის ასარჩევად დაატყაპუნეთ.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
ka: რუკაზე თქვენი მდებარეობის ასარჩევად დააწკაპუნეთ.

en: Zoom in
ka: გადიდება

en: Zoom out
ka: დაპატარავება

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
ka: <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>მსოფლიო მდებარეობის რუკა</link>. წყარო: TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>-სგან
