plasma-workspace - en to ka translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
ka: გადასართველი ხმის თემა freedesktop.org-სგან

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
ka: გაფრთხილების ხმების ჩართვა

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
ka[0]: ბაზირებულია: %2
ka[1]: ბაზირებულია: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
ka: მინიატურა:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
ka: მინიატურის ხმა "%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
ka: დემო ხმის მინიატურა თემისთვის "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
ka: თემა %1 ხმას '%2' არ შეიცავს

en: Failed to preview sound: %1
ka: მინიატურის ხმა ჩავარდა: "%1"
