kcmcolors - en to km translation catalogue (114 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
km: អត្ថបទ​បង្អួច​នៅ​លើ​ផ្ទៃខាងក្រោយ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
km: អត្ថបទ​ប៊ូតុង​នៅ​លើ​ផ្ទៃខាង​ក្រោយ​ប៊ូតុង

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
km: ចុច​ប៊ូតុង​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
km: ការ​ជ្រើស​អត្ថបទ​ធម្មតា​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​ជ្រើស​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
km: អត្ថបទ​ដែលបានជ្រើស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
km: ការ​ជ្រើស​អត្ថបទ​តំណ​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​ជ្រើស​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
km: កា​រជ្រើស​អត្ថបទ​ដែល​បាន​មើល​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​ជ្រើស​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
km: ការ​ជ្រើស​អត្ថបទ​សកម្ម​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​ជ្រើស​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
km: ការ​ជ្រើស​អត្ថបទ​អសកម្ម​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​ជ្រើស​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
km: ការ​ជ្រើស​អត្ថបទ​អវិជ្ជមាន​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​ជ្រើស​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
km: ការ​ជ្រើស​អត្ថបទ​ធម្មជាតិ​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​ជ្រើស​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
km: ការ​ជ្រើស​អត្ថបទ​វិជ្ជមាន​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​ជ្រើស​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
km: មើល​អត្ថបទ​ធម្មតា​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​មើល​​ផ្ទៃ​ខា​ងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
km: មើល​អត្ថបទ​តំណប្រឆាំង​នឹង​ការ​មើល​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
km: មើល​​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​មើល​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
km: មើល​អត្ថបទ​សកម្ម​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​មើលផ្ទៃខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
km: មើល​អត្ថបទ​អសកម្មភាព​​ប្រឆាំង​នឹង​កា​រមើល​ផ្ទៃខា​ងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
km: មើល​អត្ថបទ​អវិជ្ជមាន​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​មើល​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
km: មើល​អត្ថបទ​ធម្ម​ជាតិ​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​មើល​ផ្ទៃខាងក្រោ​យ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
km: មើល​អត្ថបទ​វិជ្ជមាន​ប្រឆាំង​នឹង​ការ​មើល​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

en: Varies
km: ផ្សេងៗ

en: Normal Background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​​ធម្មតា

en: Alternate Background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ជំនួស

en: Normal Text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
km: អត្ថបទ​អសកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
km: អត្ថបទ​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
km: អត្ថបទ​តំណ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
km: អត្ថបទ​បាន​ទស្សនា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
km: អត្ថបទ​អវិជ្ជមាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
km: អត្ថបទ​ណឺត

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
km: អត្ថបទ​វិជ្ជមាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
km: ការ​តុបតែង​ផ្ដោត

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
km: ការ​តុបតែង​សំកាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
km: សំណុំ​ពណ៌ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
km: សំណុំ​ពណ៌​សម្រាប់​មើល/កែប្រែ

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
km: ពណ៌​ធម្មតា

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
km: មើល

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
km: បង្អួច

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
km: ការ​ជ្រើស

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
km: ជួរ​ដេក​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: 0
km: ០

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: 1
km: ១

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
km: មើល​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
km: មើល​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
km: អត្ថបទ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​​ប៊តុង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
km: អត្ថបទ​ប៊ូតុង​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ការ​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
km: អត្ថបទ​ការ​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
km: អត្ថបទ​អសកម្ម​ការ​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
km: អត្ថបទ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
km: របារ​ចំណង​ជើង​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
km: អត្ថបទ​របារ​ចំណង​ជើង​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
km: របារ​ចំណង​ជើង​រង​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
km: របារ​ចំណង​ជើង​អសកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
km: អត្ថបទ​របារ​ចំណង​ជើង​អសកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
km: របារ​ចំណង​ជើង​រង​មិន​សកម្ម

en: Options
km: ជម្រើស

en: Colors
km: ពណ៌

en: Save Color Scheme
km: រក្សា​ទុក​ពណ៌​ចម្រុះ

en: &Enter a name for the color scheme:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ពណ៌​ចម្រុះ ៖

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
km: ពណ៌​ចម្រុះ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​នោះ​មាន​រួច​ហើយ ។
    តើ​អ្នក​ចង់​សរសេរ​ជាន់​លើ​វា​ឬ?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
km: អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​សរសេរ​ជាន់​លើ​គ្រោងការណ៍​នោះ​ទេ

en: Error
km: កំហុស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
km: ពណ៌ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
km: អាំងតង់ស៊ីតេ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
km: បិទ​ប្រភេទ​បែបផែន​ពណ៌

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
km: បិទ​ប្រភេទ​បែបផែន​អាំងតង់ស៊ីតេ

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
km: កម្រិត​ពណ៌ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
km: បិទ​ចំនួន​សរុប​បែបផែន​ពណ៌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
km: បិទ​ចំនួន​សរុប​បែបផែន​អាំងតង់ស៊ីតេ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
km: បិទ​ពណ៌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
km: បិទ​ប្រភេទ​កម្រិត​ពណ៌

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
km: បិទ​ចំនួន​សរុប​កម្រិត​ពណ៌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
km: ដាក់​ស្រមោល​ជួរ​ឈរ​ដែល​បាន​តម្រៀប​ក្នុង​បញ្ជី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
km: ដាក់ស្រមោល​ស៊ុម​ និង​ពន្លឺ​បែបផែន ("ត្រីមាត្រ")

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
km: ស្រមោល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
km: អតិបរមា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
km: អប្បបរមា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
km: កម្រិត​ពណ៌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
km: អត្ថបទធម្មតា​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
km: ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
km: អត្ថបទ​តំណ​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
km: តំណ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
km: អត្ថបទ​ដែល​បានទស្សនា​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
km: បាន​ទស្សនា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
km: អត្ថបទ​សកម្ម​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
km: សកម្ម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
km: អត្ថបទ​អសកម្ម​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
km: អសកម្ម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
km: អត្ថបទ​អវិជ្ជមាន​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
km: អវិជ្ជមាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
km: អត្ថបទអព្យាក្រិត​​នៅ​លើ​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
km: អព្យាក្រិត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
km: អត្ថបទ​វិជ្ជមាន​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
km: ​វិជ្ជមាន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
km: សំកាំង​លើ​ផ្ទៃ​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
km: សំកាំង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
km: អត្ថបទ​តំណ​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​តំណ
    (ចំណាំ ៖ ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​តំណ​បាន​មក​ពី​អត្ថបទ​តំណ ហើយ​មិនអាច​ត្រូវបាន​​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ឡែក​នៅពេលនេះ​បានទេ )

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
km: អត្ថបទ​ដែល​មាន​មើល​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ដែល​មាន​មើល
    (ចំណាំ ៖ ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ដែល​មានមើល​បាន​មក​ពី​អត្ថបទ​ដែល​មើល ហើយ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ឡែក​នៅពេល​នេះ​បាន​ទេ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
km: អត្ថបទ​សកម្ម​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​សកម្ម
    (ចំណាំ ៖ ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​សកម្ម​បាន​មក​ពី​អត្ថបទ​សកម្ម​ ហើយ​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ឡែក​នៅពេល​នេះ​បានទេ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
km: អត្ថបទ​អសកម្ម​នៅ​លើ​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ជំនួស

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
km: ជំនួស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
km: អត្ថបទ​អវិជ្ជមាន​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​អវិជ្ជមាន
    (ចំណាំ ៖ ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​អវិជ្ជមាន​បាន​មក​ពី​អត្ថបទ​អវិជ្ជមាន​ ហើយ​មិនអាច​ត្រូ​វបានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ឡែក​នៅពេល​នេះ​បាន​ទេ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
km: អត្ថបទ​អព្យាក្រិត​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​អព្យាក្រិត
    (ចំណាំ ៖ ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​អព្យាក្រិត​ត្រូវ​បានយក​មក​ពី​អត្ថបទ​អព្យាក្រិត​ និង​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ឡែក​បានទេ​នៅ​ពេល​នេះ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
km: អត្ថបទ​វិជ្ជមាននៅ​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​វិជ្ជមាន
    (ចំណាំ ៖ ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​វិជ្ជមាន​ត្រូ​វបានយក​មក​ពី​អត្ថបទ​វិជ្ជមាន​ ហើយ​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ឡែក​បានទេ​នៅ​ពេល​នេះ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
km: ផ្ដោត​លើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​​ធម្មតា

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
km: ផ្ដោត
