kcmcolors - en to ku translation catalogue (30 entries)

en: Varies
ku: Guherok

en: Normal Background
ku: Zemîna Asayî

en: Alternate Background
ku: Zemîna Alternatîf

en: Normal Text
ku: Nivîsa Asayî

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
ku: Nivîsa Neçalak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
ku: Nivîsa Çalak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
ku: Nivîsa Lînkê

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
ku: Nivîsa Ziyaretkirî

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
ku: Nivîsara Neyênî

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
ku: Nivîsara Nêtar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
ku: Nivîsara Erênî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
ku: Rêzika Nû

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
ku: Rûerd Bibîne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
ku: Nivîsarê Bibîne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
ku: Rûerda Paceyê

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
ku: Nivîsara Paceyê

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
ku: Rûerda Bişkojê

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
ku: Nivîsara Bişkojê

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
ku: Hilbijartina Rûerdê

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
ku: Hilbijartina Nivîsarê

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
ku: Darikê sernavê yê Çalak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
ku: Darikê sernavê yê Neçalak

en: Options
ku: Opsiyon

en: Colors
ku: Reng

en: Save Color Scheme
ku: Dirba Rengê Tomar Bike

en: Error
ku: Çewtî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
ku: Reng:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
ku: Kontrast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
ku: Rengê neçalakkirî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
ku: Kontrast
