plasma-workspace - en to lv translation catalogue (15 entries)

[ctx: @info %1 notification body %2 application name]
en: %1 from %2
lv: %1 no %2

[ctx: Copying n of m files to locaton]
en: %2 of %1 file to %3 | %2 of %1 files to %3
lv[0]: %2. no %1 datnes uz %3
lv[1]: %2. no %1 datnēm uz %3
lv[2]: %2. no %1 datnēm uz %3

[ctx: Copying n files to location]
en: %1 file to %2 | %1 files to %2
lv[0]: %1 datni uz %2
lv[1]: %1 datnes uz %2
lv[2]: %1 datņu uz %2

[ctx: Copying n of m files]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
lv[0]: %2 datni no %1
lv[1]: %2 datnes no %1
lv[2]: %2 datņu no %1

[ctx: Copying n files]
en: %1 file | %1 files
lv[0]: %1 datni
lv[1]: %1 datnes
lv[2]: %1 datņu

[ctx: Copying n of m items]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
lv[0]: %2 vienums no %1
lv[1]: %2 vienumi no %1
lv[2]: %2 vienumu no %1

[ctx: Copying n items]
en: %1 item | %1 items
lv[0]: %1 vienumu
lv[1]: %1 vienumus
lv[2]: %1 vienumu

[ctx: Copying file to location]
en: %1 to %2
lv: %1 uz %2

[ctx: Copying n items to location]
en: %1 file to %2 | %1 items to %2
lv[0]: %1 datni uz %2
lv[1]: %1 datnes uz %2
lv[2]: %1 datņu uz %2

[ctx: Copying unknown amount of files to location]
en: to %1
lv: uz %1

[ctx: @info %1 notification body %2 job name]
en: %1 from %2
lv: %1 no %2

en: Application closed unexpectedly.
lv: Programma negaidīti aizvērās.

[ctx: @title]
en: Unread Notification | Unread Notifications
lv[0]: Nelasīts paziņojums
lv[1]: Nelasīti paziņojumi
lv[2]: Nelasīti paziņojumi

[ctx: @info]
en: %1 notification was received while Do Not Disturb was active. | %1 notifications were received while Do Not Disturb was active.
lv[0]: Netraucēšanas režīma laikā saņēmāt %1 paziņojumu.
lv[1]: Netraucēšanas režīma laikā saņēmāt %1 paziņojumus.
lv[2]: Netraucēšanas režīma laikā saņēmāt %1 paziņojumu.

[ctx: @action:button Show the notifications popup]
en: Show Notifications
lv: Rādīt paziņojumus
