kcmfonts - en to lv translation catalogue (48 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPI), group (General)
en: Force font DPI on X11
lv: Piespiest X11 lietot noteiktu fonta DPI

note: i18n: ectx: label, entry (font), group (General)
en: General font
lv: Pamata fonts

note: i18n: ectx: label, entry (fixed), group (General)
en: Fixed width font
lv: Fiksēta platuma fonts

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
lv: Mazs fonts

note: i18n: ectx: label, entry (toolBarFont), group (General)
en: Tool bar font
lv: Rīkjoslas fonts

note: i18n: ectx: label, entry (menuFont), group (General)
en: Menu font
lv: Izvēļņu fonts

note: i18n: ectx: label, entry (activeFont), group (WM)
en: Window title font
lv: Loga virsraksta fonts

[ctx: use system subpixel setting]
en: Vendor default
lv: Izplatītāja noklusējums

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
lv: Nav

en: Vertical RGB
lv: Vertikālais RGB

en: Vertical BGR
lv: Vertikālais BGR

[ctx: use system hinting settings]
en: Vendor default
lv: Izplatītāja noklusējums

[ctx: medium hinting]
en: Medium
lv: Vidēja

[ctx: no hinting]
en: None
lv: Nav

[ctx: slight hinting]
en: Slight
lv: Daļēja

[ctx: full hinting]
en: Full
lv: Pilna

[ctx: Sub-string in a font name; 'Display' as in display font — a type of font inappropriate for computer screens]
en: Display
lv: Izstādīšanai

en: Adjust Global Scale…
lv: Koriģēt globālo mērogošanu...

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
lv: Jūs esat izmainījuši izgludināšanas iestatījumus. Šīs izmaiņas spēkā stāsies no jauna palaistās programmās.

en: Very large fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very large font size, consider adjusting the global screen scale.
lv: Ļoti lieli fonti var radīt dīvainus rezultātus. Apdomājiet, vai ļoti lielu fontu vietā nevēlaties pielāgot kopējo ekrāna mērogojumu.

[ctx: @info]
en: “Display” fonts are <link url='https://wikipedia.org/wiki/Display_typeface'>not intended for use on computer displays</link>, and may produce odd results. Consider using a different font.
lv: Izstādīšanai paredzētie fonti <link url='https://wikipedia.org/wiki/Display_typeface'>nav paredzēti izmantošanai datora displejos</link> un var novest pie negaidītiem rezultātiem. Ieteicams izvēlēties citu fontu.

en: The recommended way to scale the user interface is using the global screen scaling feature.
lv: Ieteicamais lietotāja saskarnes mērogošanas veids ir globālā ekrāna mērogošana.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is not designed to be usable with fonts smaller than 4pt. Size has been reset to 4pt.
lv: „Plasma“ nav paredzēts, lai to izmantotu ar fontiem, kas ir mazāki par 4pt. Izmērs ir atiestatīts uz 4pt.

[ctx: @info:usagetip]
en: Very small fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very small font size, consider adjusting the global screen scale.
lv: Ļoti mazi fonti var radīt dīvainus rezultātus. Apdomājiet, vai ļoti mazu fontu vietā nevēlaties pielāgot kopējo ekrāna mērogojumu.

en: &Adjust All Fonts…
lv: &Pielāgot visus fontus...

en: General:
lv: Pamata:

en: Select general font
lv: Atlasiet pamata fontu

en: Fixed width:
lv: Fiksēts platums:

en: Select fixed width font
lv: Atlasiet fiksēta platuma fontu

en: Small:
lv: Mazs:

en: Select small font
lv: Atlasiet mazu fontu

en: Toolbar:
lv: Rīkjosla:

en: Select toolbar font
lv: Atlasiet fontu rīkjoslai

en: Menu:
lv: Izvēlne:

en: Select menu font
lv: Atlasiet fontu izvēlnei

en: Window title:
lv: Loga virsraksts:

en: Select window title font
lv: Atlasiet fontu loga virsrakstam

en: Anti-Aliasing:
lv: Nogludināšana:

en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @info:tooltip Anti-Aliasing]
en: Pixels on displays are generally aligned in a grid. Therefore shapes of fonts that do not align with this grid will look blocky and wrong unless <emphasis>anti-aliasing</emphasis> techniques are used to reduce this effect. You generally want to keep this option enabled unless it causes problems.
lv: Parasti pikseļi ekrānā tiek iekrāsoti kā rūtiņas, tāpēc tādi fonti, kas neizlīdzinās pa rūtiņām, izskatās kantaini un nepareizi, ja netiek izmantotas <emphasis>izlīdzināšanas</emphasis> tehnikas, kas šo efektu samazina. Parasti ir vēlams šīs iespējas atstāt ieslēgtas, izņemot, ja to dēļ rodas kādas problēmas.

en: Exclude range from anti-aliasing
lv: Izlaist diapazonu nogludināšanai

en: to
lv: līdz

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Sub-pixel rendering:
lv: Apakšpikseļu atveidošana:

[ctx: @info:tooltip Sub-pixel rendering]
en: <para>On TFT or LCD screens every single pixel is actually composed of three or four smaller monochrome lights. These <emphasis>sub-pixels</emphasis> can be changed independently to further improve the quality of displayed fonts.</para> <para>The rendering quality is only improved if the selection matches the manner in which the sub-pixels of your display are aligned. Most displays have a linear ordering of <emphasis>RGB</emphasis> sub-pixels, some have <emphasis>BGR</emphasis> and some exotic orderings are not supported by this feature.</para>This does not work with CRT monitors.
lv: <para>TFT un LCD ekrānos katru pikseli patiesībā veido trīs mazākas vienkrāsainas gaismas. Šie <emphasis>apakšpikseļi</emphasis> var tikt neatkarīgi mainīti, lai vēl uzlabotu parādīto fontu attēlošanas kvalitāti.</para> <para>Attēlošanas kvalitāte uzlabojas tikai tad, ja atlase atbilst veidam, kā displejā ir izvietoti apakšpikseļi. Lielākajai daļai displeju <emphasis>RGB</emphasis> apakšpikseļi ir lineāri izvietoti, bet citiem ir <emphasis>BGR</emphasis> vai vēl citi eksotiski izkārtojumi, kas šo iespēju neatbalsta.</para>Tāpat arī šī iespēja nedarbojas ar CRT monitoriem.

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Hinting:
lv: Norādīšana:

[ctx: @info:tooltip Hinting]
en: Hinting is a technique in which hints embedded in a font are used to enhance the rendering quality especially at small sizes. Stronger hinting generally leads to sharper edges but the small letters will less closely resemble their shape at big sizes.
lv: Norādīšana ir tehnika, kurā fontā ievietotās norādes tiek izmantotas, lai uzlabotu atveidošanas kvalitāti, īpaši maziem fontiem. Stingrāka norādīšana parasti noved pie asākām malām, tomēr mazi burti mazāk precīzi atbildīs savām formām lielā izmērā.

en: Force font DPI:
lv: Piespiedu fontu DPI:

[ctx: @info:tooltip Force fonts DPI]
en: <para>Enter your screen's DPI here to make on-screen fonts match their physical sizes when printed. Changing this option from its default value will conflict with many apps; some icons and images may not scale as expected.</para><para>To increase text size, change the size of the fonts above. To scale everything, use the scaling slider on the <interface>Display & Monitor</interface> page.</para>
lv: <para>Šeit ievadiet sava ekrāna DPI vērtību, lai pārliecinātos, ka ekrānā redzamie fonti atbilst savam fiziskajam izmēram, kad tiek izdrukāti. Mainot šo iespēju no noklusējuma vērtības, radīsies konflikti ar daudzām programmām — dažas ikonas un attēli var sliktāk mērogoties nekā sagaidīts.</para><para>Lai palielinātu teksta izmēru, mainiet norādīto fontu izmēru. Lai mērogotu visu, izmantojiet mērogošanas slīdni <interface>Displeja un monitora</interface> lapā.</para>
