plasma-workspace - en to lv translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
lv: Rezerves skaņu motīvs no freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
lv: Ieslēgt paziņojumu skaņas

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
lv[0]: Balstītas: %2
lv[1]: Balstītas: %2
lv[2]: Balstītas: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
lv: Noklausīties:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
lv: Noklausīties skaņu „%1“

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
lv: Noklausīties skaņas demonstrāciju motīvam „%1“

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
lv: Motīvs „%1“ nesatur skaņu „%2“

en: Failed to preview sound: %1
lv: Neizdevās noklausīties skaņu: %1
