kcmicons - en to mk translation catalogue (5 entries)

en: Main Toolbar
mk: Главен алатник

en: Small Icons
mk: Мали икони

en: Dialogs
mk: Дијалози

en: The file is not a valid icon theme archive.
mk: Датотеката не е валидна архива со тема со икони.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
mk: Настана проблем за време на процесот на инсталација. Сепак е инсталиран најголем дел од темите во архивата.
