klipper - en to mk translation catalogue (35 entries)

en: Add Action...
mk: Додај дејство...

en: Edit Action...
mk: Уреди дејство...

en: Delete Action
mk: Отстрани дејство

[ctx: General Config]
en: General
mk: Општо

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
mk: Кратенки

en: Ignore
mk: Игнорирај

en: Replace Clipboard
mk: Замени со табла

en: Add to Clipboard
mk: Додај на таблата

en: Command
mk: Наредба

en: Description
mk: Опис

en: Action Properties
mk: Својства на дејството

en: Description:
mk: Опис:

en: Should Klipper start automatically when you login?
mk: Треба ли Клипер да се стартува автоматски кога ќе се најавите?

en: Automatically Start Klipper?
mk: Автоматско стартување на Klipper?

en: Start
mk: Стартувај

en: Do Not Start
mk: Не стартувај

en: Edit Contents
mk: Уреди содржина

en: Clipboard history
mk: Историја на таблата

en: up
mk: нагоре

en: current
mk: тековен

en: down
mk: надолу

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
mk: Верзија на Klipper

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
mk: Само избраниот текст

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
mk: Користи графички уредувач на рег. изрази

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
mk: Нема дејства за WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
mk: Фиктивен елемент за индицирање промени во стеблото со контроли на дејството

en: Clipboard is empty
mk: Таблата е празна

en: Author
mk: Автор

en: Original Author
mk: Оригинален автор

en: Contributor
mk: Придонесувач

en: Bugfixes and optimizations
mk: Поправки на бубачки и оптимизации

en: Maintainer
mk: Одржувач

en: &More
mk: &Повеќе

en: Disable This Popup
mk: Оневозможи го ова скок-мени

en: &Cancel
mk: &Откажи
