plasma_applet_lockout - en to mk translation catalogue (6 entries)

en: General
mk: Општо

en: Lock
mk: Заклучи

en: Hibernate
mk: Хибернирај

en: Lock the screen
mk: Го заклучува екранот

en: Sleep (suspend to RAM)
mk: Спиење (суспендирање во RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
mk: Хибернација (суспендирање на диск)
