klipper - en to mr translation catalogue (46 entries)

en: Add Action...
mr: क्रिया जोडा...

en: Edit Action...
mr: क्रिया संपादित करा...

en: Delete Action
mr: क्रिया काढून टाका

[ctx: General Config]
en: General
mr: सामान्य

en: General Configuration
mr: सामान्य संयोजना

en: Actions Configuration
mr: क्रिया संयोजना

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
mr: शॉर्टकट

en: Shortcuts Configuration
mr: शॉर्टकट संयोजना

en: Ignore
mr: दुर्लक्ष करा

en: Replace Clipboard
mr: क्लिपबोर्ड बदला

en: Add to Clipboard
mr: क्लिपबोर्डला जोडा

en: Command
mr: आदेश

en: Description
mr: वर्णन

en: Action Properties
mr: क्रिया गुणधर्म

en: Description:
mr: वर्णन :

en: Should Klipper start automatically when you login?
mr: प्रवेशानंतर क्लिपर आपोआप सुरु व्हायला हवे का?

en: Automatically Start Klipper?
mr: क्लिपर आपोआप सुरु करायचे का?

en: Start
mr: सुरु करा

en: Do Not Start
mr: सुरु करू नका

en: Edit Contents
mr: अनुक्रम संपादित करा

en: Mobile Barcode
mr: मोबाईल बारकोड

en: Clipboard history
mr: क्लिपबोर्ड इतिहास

en: up
mr: वर

en: current
mr: वर्तमान

en: down
mr: खाली

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
mr: क्लिपर आवृत्ती

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
mr: मजकूर निवड फक्त

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
mr: ग्राफिकल regexp संपादक वापरा

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
mr: WM_CLASS करिता कोणत्याही क्रिया नाहीत

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
mr: क्रियेच्या ट्री विजेट मधील बदल दर्शविण्याकरिता नकली नोंद

en: Clipboard is empty
mr: क्लिपबोर्ड रिकामा आहे

en: Klipper
mr: क्लिपर

en: (c) 1998, Andrew Stanley-Jones
    1998-2002, Carsten Pfeiffer
    2001, Patrick Dubroy
mr: (c) 1998, एन्ड्र्यु स्टेनली-जोन्स
    1998-2002, कार्स्टेन फैफ्फर
    2001, पेट्रिक डुब्रोय

en: Carsten Pfeiffer
mr: कार्स्टेन फैफ्फर

en: Author
mr: लेखक

en: Andrew Stanley-Jones
mr: एन्ड्र्यु स्टेनली-जोन्स

en: Original Author
mr: मूळ लेखक

en: Patrick Dubroy
mr: पेट्रिक डुब्रोय

en: Contributor
mr: सहभागी

en: Luboš Luňák
mr: ल्युबोस ल्युनाक

en: Bugfixes and optimizations
mr: बग निर्धारण व सुधारणा

en: Maintainer
mr: पालक

en: &More
mr: अधिक (&M)

en: Clipboard Contents
mr: क्लिपबोर्ड मजकूर

en: Disable This Popup
mr: हे पॉपअप अकार्यान्वित करा

en: &Cancel
mr: रद्द करा (&C)
