kcmcolors - en to nb translation catalogue (125 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
nb: Vindustekst på vindusbakgrunn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
nb: Vindustekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
nb: Knappetekst på knappebakgrunn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
nb: Trykknapp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
nb: Normal merket tekst mot normal utvalgsbakgrunn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
nb: Merket tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
nb: Merket lenketekst mot normal utvalgsbakgrunn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
nb: lenke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
nb: Merket besøkt tekst mot normal utvalgsbakgrunn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
nb: besøkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
nb: Merket aktiv tekst mot normal utvalgsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
nb: Merket inaktiv tekst mot normal utvalgsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
nb: Merket negativ tekst mot normal utvalgsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
nb: Merket nøytral tekst mot normal utvalgsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
nb: Merket positiv tekst mot normal utvalgsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
nb: Vis normal tekst mot normal visningsbakgrunn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
nb: Normal tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
nb: Vis lenketekst mot normal visningsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
nb: Vis besøkt tekst mot normal visningsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
nb: Vis aktiv tekst mot normal visningsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
nb: Vis inaktiv tekst mot normal visningsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
nb: Vis negativ tekst mot normal visningsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
nb: Vis nøytral tekst mot normal visningsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
nb: Vis positiv tekst mot normal visningsbakgrunn

en: Varies
nb: Varierer

en: Normal Background
nb: Normal bakgrunn

en: Alternate Background
nb: Vekslende bakgrunn

en: Normal Text
nb: Normal tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
nb: Inaktiv tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
nb: Aktiv tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
nb: Lenketekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
nb: Besøkt tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
nb: Negativ tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
nb: Nøytral tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
nb: Positiv tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
nb: Fokusdekorasjon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
nb: Svevedekorasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
nb: Fargesett:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
nb: Fargesett som skal vises/endres

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
nb: Vanlige farger

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
nb: Vis

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
nb: Vindu

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
nb: Knapp

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
nb: Utvalg

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
nb: Verktøytips

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
nb: Ny rad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
nb: Vis bakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
nb: Vis tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
nb: Vindusbakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
nb: Vindustekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
nb: Knappebakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
nb: Knappetekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
nb: Utvalgsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
nb: Utvalgstekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
nb: Inaktiv utvalgstekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
nb: Bakgrunn for verktøytips

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
nb: Tekst for verktøytips

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
nb: Aktiv tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
nb: Tekst på aktiv tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
nb: Sekundær på aktiv tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
nb: Inaktiv tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
nb: Tekst på inaktiv tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
nb: Sekundær på inaktiv tittellinje

en: Options
nb: Valg

en: Colors
nb: Farger

en: Unsaved changes
nb: Ulagrede endringer

en: Save Color Scheme
nb: Lagre fargeoppsettet

en: &Enter a name for the color scheme:
nb: &Gi navn til fargeoppsettet:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
nb: Et fargeoppsett med det navnet finnes fra før.
    Vil du skrive over dette?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
nb: Du har ikke rettighet til å skrive over det oppsettet

en: Error
nb: Feil

en: Inactive
nb: Inaktiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
nb: Farge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
nb: Intensitet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
nb: Effekttype for avslått farge

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
nb: Ingen

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
nb: Mindre metning

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
nb: Falme

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
nb: Tone

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
nb: Effekttype for avslått intensitet

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
nb: Ingen

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
nb: Skyggelegg

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
nb: Gjør mørkere

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
nb: Gjør lysere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
nb: Kontrast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
nb: Effektstyrke for avslått farge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
nb: Effektstyrke for avslått intensitet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
nb: Avslått farge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
nb: Avslått kontrasttype

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
nb: Ingen

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
nb: Falme

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
nb: Tone

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
nb: Avslått kontraststyrke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
nb: Skyggelegg sorterte kolonner &i lister

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
nb: Skygger på rammer og lyssettingseffekter («3D»)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
nb: Skygging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
nb: Maksimum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
nb: Kontrast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
nb: Normal tekst på normal bakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
nb: Lenketekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
nb: lenke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
nb: Besøkt tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
nb: besøkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
nb: Aktiv tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
nb: aktiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
nb: Inaktiv tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
nb: inaktiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
nb: Negativ tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
nb: negativ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
nb: Nøytral tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
nb: nøytral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
nb: Positiv tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
nb: positiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
nb: Svever på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
nb: svever

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
nb: Lenketekst på lenkebakgrunn
    (Merk: lenkebakgrunn er avledet fra lenketekst og kan ikke settes opp separat nå)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
nb: Besøkt tekst på besøkt bakgrunn
    (Merk: besøkt bakgrunn er avledet fra besøkt tekst og kan ikke settes opp separat nå)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
nb: Aktiv tekst på aktiv bakgrunn
    (Merk: aktiv bakgrunn er avledet fra aktiv tekst og kan ikke settes opp separat nå)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
nb: Inaktiv tekst på alternativ bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
nb: alternativ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
nb: Negativ tekst på negativ bakgrunn
    (Merk: negativ bakgrunn er avledet fra negativ tekst og kan ikke settes opp separat nå)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
nb: Nøytral tekst på nøytral bakgrunn
    (Merk: nøytral bakgrunn er avledet fra nøytral tekst og kan ikke settes opp separat nå)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
nb: Positiv tekst på positiv bakgrunn
    (Merk: positiv bakgrunn er avledet fra  positiv tekst og kan ikke settes opp separat nå)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
nb: Fokus på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
nb: fokus
