krunner_locationsrunner - en to nb translation catalogue (5 entries)

en: Finds local directories and files, network locations and Internet sites with paths matching :q:.
nb: Finner lokale mapper og filer, nettverkssteder og Internett-steder med stier som passer med :q:.

en: Open %1
nb: Åpne %1

en: Launch with %1
nb: Start med %1

en: Go to %1
nb: Gå til %1

en: Send email to %1
nb: Send e-post til %1
