krunner_powerdevil - en to nb translation catalogue (12 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: suspend
nb: hvilemodus

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to ram
nb: til minnet

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: sleep
nb: dvalemodus

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: hibernate
nb: dvalemodus

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to disk
nb: til disken

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: dim screen
nb: mørklegg skjermen

en: Lists system suspend (e.g. sleep, hibernate) options and allows them to be activated
nb: Lister valg for vente- og dvalemodus, og lar deg ta dem i bruk

en: Suspends the system to RAM
nb: Legger systemet i dvale til minnet

en: Suspends the system to disk
nb: Legger systemet i dvale til disken

en: Dim screen totally
nb: Mørklegg skjermen helt

en: Dim screen by half
nb: Halver lysstyrke på skjermen

en: Suspend to RAM
nb: Dvalemodus til minnet
