ksmserver - en to nb translation catalogue (14 entries)

en: Logout canceled by '%1'
nb: Utlogging avbrutt av «%1».

[ctx: @info:status]
en: Session is exiting
nb: Økta avsluttes

en: No write access to '%1'.
nb: Ingen skrivetilgang til «%1».

en: No read access to '%1'.
nb: Ingen lesetilgang til «%1».

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
nb: Følgende installasjonsproblem ble funnet ved
    forsøk på start av Plasma:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
nb: 
    
    Kan ikke starte Plasma .

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
nb: Den pålitelige øktbehandleren til Plasma som snakker med standarden
    øktbehandlingsprotokollen til X11R6 (XSMP).

en: Restores the saved user session if available
nb: Gjenoppretter tilstanden fra den forrige økta, hvis tilgjengelig

en: Also allow remote connections
nb: Tillat også nettverkstilkoblinger

en: Starts the session in locked mode
nb: Starter økta som låst

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
nb: Starter uten støtte for skjermlåsing. Bare nødvendig hvis andre komponenter står for skjermlåsinga.

[ctx: @label an unknown executable is using resources]
en: [unknown]
nb: [ukjent]

[ctx: @label notification; %1 is a list of executables]
en: Unable to manage some apps because the system's session management resources are exhausted. Here are the top three consumers of session resources:
    %1
nb: Kan ikke behandle noen programmer, fordi ressursene for øktbehandling på dette systemet er oppbrukte. Her er det som bruker mest øktressurser:
    %1

[ctx: @label notification; %1 is an executable name]
en: Unable to restore <application>%1</application> because it is broken and has exhausted the system's session restoration resources. Please report this to the app's developers.
nb: Kan ikke gjenopprette <application>%1</application>, fordi programmet er ødelagt og har brukt opp ressursene for øktbehandling på dette systemet. Meld fra om feilen til utviklerne av programmet.
