plasma-workspace - en to nb translation catalogue (105 entries)

en: No fingerprint device found.
nb: Fant ingen enhet for fingeravtrykk.

en: Retry scanning your finger.
nb: Prøv å skanne fingeren på nytt.

en: Swipe too short. Try again.
nb: Sveipet var for kort. Prøv på nytt.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
nb: Fingeren er ikke sentrert på leseren. Prøv på nytt.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
nb: Fjern fingeren fra leseren og prøv på nytt.

en: Fingerprint enrollment has failed.
nb: Klarte ikke å registrere fingeravtrykk.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
nb: For lite plass på enheten. Slett andre fingeravtrykk for å fortsette.

en: The device was disconnected.
nb: Enheten ble frakoblet.

en: An unknown error has occurred.
nb: Det oppstod en ukjent feil.

en: Change Password
nb: Bytt passord

en: Set Password
nb: Velg passport

en: Password
nb: Passord

en: Confirm password
nb: Bekreft passord

en: Passwords must match
nb: Passordene må være like

en: Change Wallet Password?
nb: Bytt lommebok-passord?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, consider changing the password on your default KWallet to match it.
nb: Nå som du har byttet innloggingspassordet, bør du vurder å bytte passordet til standard KWallet-lommeboken slik at passordene er like.

en: What is KWallet?
nb: Hva er KWallet?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
nb: KWallet er en passordbehandler som lagrer passordene dine for trådløsenettverk og andre krypterte ressurser. KWallet-lommeboken er låst med et eget passord, som er forskjellig fra innloggings-passordet ditt. Hvis de to passordene er like, kan den låses opp automatisk ved innlogging, slik at du slipper å skrive inn passordet to ganger.

en: Change Wallet Password
nb: Bytt lommebok-passord

en: Leave Unchanged
nb: La stå uendret

en: Create User
nb: Legg til bruker

en: Name:
nb: Navn:

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Account type:
nb: Kontotype:

en: Password:
nb: Passord:

en: Confirm password:
nb: Bekreft passord:

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
nb: Velg bildeområde

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
nb: Finger registrert

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
nb: Trykk høyre pekefinger flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
nb: Trykk høyre midtfinger flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
nb: Trykk høyre ringfinger flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
nb: Trykk høyre lillefinger flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
nb: Trykk høyre tommel flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
nb: Trykk venstre pekefinger flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
nb: Trykk venstre midtfinger flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
nb: Trykk venstre ringfinger flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
nb: Trykk venstre lillefinger flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
nb: Trykk venstre tommel flere ganger på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
nb: Sveip høyre pekefinger flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
nb: Sveip høyre midtfinger flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
nb: Sveip høyre ringfinger flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
nb: Sveip høyre lillefinger flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
nb: Sveip høyre tommel flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
nb: Sveip venstre pekefinger flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
nb: Sveip venstre midtfinger flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
nb: Sveip venstre ringfinger flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
nb: Sveip venstre lillefinger flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
nb: Sveip venstre tommel flere ganger over fingeravtrykk-sensoren.

en: Configure Fingerprints
nb: Sett opp fingeravtrykk

en: Add
nb: Legg til

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Done
nb: Fullført

en: Re-enroll finger
nb: Registrer finger på nytt

en: Delete fingerprint
nb: Slett fingeravtrykk

en: No fingerprints added
nb: Ingen fingeravtrykk lagt til

en: Users
nb: Brukere

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
nb: Legg til ny …

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
nb: Legg til ny bruker …

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
nb: Trykk «Mellomrom» for å redigere brukerprofilen

en: Pick a finger to enroll
nb: Velg finger som skal registreres

[ctx: @title]
en: Change Avatar
nb: Bytt avatar

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
nb: Det er ingenting

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
nb: Flaksande flamingo

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
nb: Dragefrukt

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
nb: Søtpotet

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
nb: Glødende glo

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
nb: Solstråler

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
nb: Limegrønt

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
nb: Frodig og fint

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
nb: Vårgrønt

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
nb: Tafatt turkis

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
nb: Plasma-blått

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
nb: Lat lavendel

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
nb: Interessant indigo

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
nb: Brent kull

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
nb: Perfekt papir

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
nb: Kafeteriabrunt

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
nb: Tydelig trevirke

[ctx: @action:button]
en: Go Back
nb: Gå tilbake

[ctx: @action:button]
en: Initials
nb: Initialer

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
nb: Velg fil …

[ctx: @title]
en: Choose a picture
nb: Velg bilde

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
nb: Bilde (alle vanlige filtyper) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
nb: Plassholderikon

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
nb: Bruk plassholderikon for avatar

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User Without Deleting Files?
nb: Slett innlogget bruker uten å slette filene?

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User?
nb: Slett innlogget bruker?

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in, so their files cannot be deleted. Delete just the account instead?<nl/><nl/>This will make %1 unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
nb: %1 er logget inn, så filene deres kan ikke slettes. Slett bare kontoen i stedet?<nl/> <nl/> Dette vil gjøre at %1 ikke kan logge inn igjen, og de kan oppleve feil fremtil de logger ut.

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in. Deleting the account will make them unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
nb: %1 er logget inn. Dette vil gjøre at ikke kan logge inn igjen, og de kan oppleve feil fremtil de logger ut.

[ctx: @action: button]
en: Delete %1
nb: Slett %1

en: Change avatar
nb: Bytt avatar

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
nb: Kan ikke endre kontotypen til standard med mindre det finns minst en annen administratorkonto på systemet. Uten en administratorkonto blir ikke autentisering mulig, eller det vil kreve utrygg bruk av rotpassordet.

en: Email address:
nb: E-postadresse:

en: Delete files
nb: Slett filer

en: Keep files
nb: Behold filer

en: Delete User…
nb: Slett bruker …

en: Configure Fingerprint Authentication…
nb: Sett opp fingeravtrykk-autentisering …

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
nb: Fingeravtrykk kan brukes i stedet for passord for å låse opp skjermen og gi administratortillatelser til brukerprogram og kommandolinjeprogram som spør om det.<nl/><nl/>Systempålogging med fingeravtrykk er ennå ikke støttet.

[ctx: @info]
en: Failed to crop image: %1
nb: Klarte ikke beskjære bilde: %1

en: Could not get permission to save user %1
nb: Fikk ikke tillatelse til å lagre brukeren %1

en: There was an error while saving changes
nb: Det oppstod en feil ved lagring av endringene

en: Failed to resize image: opening temp file failed
nb: Klarte ikke å endre størrelse på bilde: Feil ved åpning av midlertidig fil.

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
nb: Klarte ikke å endre størrelse på bilde: Feil ved lagring av midlertidig fil.

en: Your Account
nb: Kontoen din

en: Other Accounts
nb: Andre kontoer
