kfontinst - en to nb translation catalogue (409 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
nb: Vil du installere skrifta/-ene til personlig bruk (bare du kan bruke den/dem), eller for hele systemet (alle brukere)?

en: Where to Install
nb: Installeringssted

en: Font Installer
nb: Skriftinstallering

en: Simple font installer
nb: Enkel skriftinstallering

en: (C) Craig Drummond, 2007
nb: © 2007 Craig Drummond

en: Makes the dialog transient for a window specified by windowHandle
nb: Gjør dialogvinduet forbigående for et vindu som windowHandle-en hører til

en: URL to install
nb: URL som skal installeres

en: Print
nb: Skriv ut

en: Canceling…
nb: Avbryter …

en: Font Printer
nb: Utskrift av skriftprøve

en: Simple font printer
nb: Enkel utskrift av skriftprøve

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
nb: Gjør dialogvinduet forbigående for et X-program oppgitt ved winId

en: Size index to print fonts
nb: Størrelsesindeks for utskrift

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
nb: Skrift som skal skrives ut, oppgitt som «familie, stil» der «stil» er et 24-bits desimalt tall satt sammen som <vekt><bredde><skråstilt>

en: File containing list of fonts to print
nb: Fil med liste over skrifter som skal skrives ut

en: Remove file containing list of fonts to print
nb: Fjern fil med liste over skrifter som skal skrives ut

en: Open an existing font file
nb: Åpne en skriftfil som finnes fra før

en: Print font preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift av skrifter

en: Select Font to View
nb: Velg skrift for visning

en: URL to open
nb: URL som skal åpnes

en: Font Viewer
nb: Skriftviser

en: Simple font viewer
nb: Enkel skriftviser

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
nb: © 2004–2007 Craig Drummond

en: Duplicate Fonts
nb: Dupliserte skrifter

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
nb: Søker etter dupliserte skrifter. Vent litt …

en: No duplicate fonts found.
nb: Fant ingen dupliserte skrifter.

en: Delete Marked Files
nb: Slett valgte filer

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
nb[0]: %1 duplisert skrift funnet.
nb[1]: %1 dupliserte skrifter funnet.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
nb: Er du sikker på at du vil slette:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
nb: Er du sikker på at du vil slette:

en: Cancel font scan?
nb: Avbryte skriftsøking?

en: Font/File
nb: Skrift/fil

en: Size
nb: Størrelse

en: Date
nb: Dato

en: Links To
nb: Lenker til

en: Open in Font Viewer
nb: Åpne i skriftviser

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Unmark for Deletion
nb: Fjern merke for sletting

en: Mark for Deletion
nb: Merk for sletting

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
nb[0]: Åpne skrift i skriftviseren?
nb[1]: Åpne alle %1 skrifter i skriftviseren?

en: Family
nb: Familie

en: Style
nb: Stil

en: Foundry
nb: Støperi

en: FontConfig Match
nb: Treff i FontConfig

en: File Type
nb: Filtype

en: File Name
nb: Filnavn

en: File Location
nb: Filplassering

en: Writing System
nb: Skrivesystem

en: Set Criteria
nb: Sett kriterier

en: Symbol/Other
nb: Symbol/annet

en: Filter by %1…
nb: Filtrer etter %1 …

en: Font
nb: Skrift

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
nb: Denne kolonnen viser status til skriftfamilien, og til hver skriftstil.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
nb: <p>Denne lista viser de skriftene som er installert. Skriftene er samlet i familier, og tallet i firkantparenteser viser hvor mange stiler som finnes i familien, for eksempel</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Vanlig</li><li>Halvfet</li><li>Halvfet kursiv</li><li>kursiv</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
nb: … i tillegg til %1 flere

en: Delete
nb: Slett

en: Enable
nb: Slå på

en: Disable
nb: Slå av

en: Print…
nb: Skriv ut …

en: Reload
nb: Oppdater

en: Open all %1 fonts in font viewer?
nb: Åpne alle %1 skriftene i skriftviseren?

en: All Fonts
nb: Alle skrifter

en: Personal Fonts
nb: Personlige skrifter

en: System Fonts
nb: Systemskrifter

en: Unclassified
nb: Uklassifisert

en: Group
nb: Gruppe

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
nb: <p>Er du siker på at du vil fjerne <b>%1</b>?</p><p><i>Dette fjerner bare gruppa, og ikke selve skriftene.</i></p>

en: Remove Group
nb: Fjern gruppe

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove group
nb: Fjern gruppe

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
nb: <h3>Skriftgrupper</h3><p>Denne lista viser skriftgruppene som er tilgjengelige på systemet. Det er to hovedtyper skriftgrupper:<ul><li><b>Standard</b> er spesielle grupper som skriftbehandleren bruker,<ul>%1</ul></li><li><b>Selvvalgt</b> er grupper du har opprettet. En skrift kan legges til en av disse gruppene ved å dra den fra skriftlista og slippe den i ønsket gruppe. Dra skrifta fra en gruppe til gruppa «Alle skrifter» for å ta bort familien fra den opprinelige gruppa.</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
nb: <li><i>Alle skrifter</i> inneholder alle skrifter som er installert på systemet.</li><li><i>Uklassifisert</i> inneholder alle skrifter som ennå ikke er plassert i en «selvvalgt»-gruppe.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
nb: <li><i>Alle skrifter</i> inneholder alle skrifter som er installerte på systemet, både «System» og «Personlig».</li><li><i>System</i> inneholder alle skrifter som gjelder hele systemet (dvs. tilgjengelige for alle brukere)</li><li><i>Personlig</i> inneholder dine personlige skrifter.</li><li><i>Uklassifisert</i> inneholder alle skrifter som ennå ikke er plassert i en «Selvvalgt»-gruppe.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
nb: <qt>En gruppe med navn «<b>%1</b>» finnes allerede.</qt>

en: Rename…
nb: Endre navn …

en: Export…
nb: Eksporter …

en: Add to "%1".
nb: Legg til i «%1».

en: Remove from current group.
nb: Fjern fra gjeldende gruppe.

en: Move to personal folder.
nb: Flytt til personlig mappe.

en: Move to system folder.
nb: Flytt til systemmappe.

en: Skip
nb: Hopp over

en: AutoSkip
nb: Hopp automatisk over

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
nb: <h3>Avbryte?</h3><p>Er du sikker på at du vil avbryte?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
nb: <h3>Ferdig</h3><p>Merk at åpne programmer må startes på nytt for at endringene skal tre i kraft.</p>

en: Do not show this message again
nb: Ikke vis denne meldinga igjen

en: Installing
nb: Installerer

en: Uninstalling
nb: Avinstallerer

en: Enabling
nb: Slår på

en: Moving
nb: Flytter

en: Updating
nb: Oppdaterer

en: Removing
nb: Fjerner

en: Disabling
nb: Slår av

en: Updating font configuration. Please wait…
nb: Oppdaterer skriftoppsettet. Vent litt …

en: Unable to start backend.
nb: Klarte ikke starte motoren.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
nb: Motoren ble avsluttet, men er startet igjen. Prøv en gang til.

en: <h3>Error</h3>
nb: <h3>Feil</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
nb: Klarte ikke laste ned <i>%1</i>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
nb: Systemmotoren ble avsluttet. Prøv en gang til.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
nb: <i>%1</i> er en rasterskrift, og de er slått av på dette systemet.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
nb: <i>%1</i> inneholder skrifta <b>%2</b>, som allerede er installert på systemet.

en: <i>%1</i> is not a font.
nb: <i>%1</i> er ikke en skrift.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
nb: Klarte ikke fjerne alle filer som er tilknyttet <i>%1</i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
nb: Klarte ikke starte systemtjenesten.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
nb: <i>%1</i> finnes fra før.

en: <i>%1</i> does not exist.
nb: <i>%1</i> finnes ikke.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
nb: Tilgang nektet.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
nb: Handlinga er ikke støttet.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
nb: Feil ved autentisering<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
nb: Uventet feil under behandling av: <i>%1</i>

en: Create New Group…
nb: Lag ny gruppe …

en: Remove Group…
nb: Fjern gruppe …

en: Enable Fonts in Group…
nb: Slå på skriftene i gruppa …

en: Disable Fonts in Group…
nb: Slå av skriftene i gruppa …

en: This displays a preview of the selected font.
nb: Dette forhåndsviser de valgte skriftene.

en: Find Duplicates…
nb: Finn Duplikater …

en: Scan for Duplicate Fonts…
nb: Søk etter dupliserte skrifter …

en: Install from File…
nb: Installer fra fil …

en: Install fonts from a local file
nb: Installer skrifter fra lokal fil

en: Get New Fonts…
nb: Hent nye skrifter …

en: Download new fonts
nb: Last ned nye skrifter

en: Delete Selected Fonts…
nb: Slett de valgte skriftene …

en: Change Preview Text…
nb: Endre tekst i forhåndsvisning …

en: Add Fonts
nb: Legg til skrifter

en: Failed to save list of fonts to print.
nb: Klarte ikke å lagre liste over skrifter som skal skrives ut.

en: Failed to start font printer.
nb: Klarte ikke starte utskrift av skriftprøve.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
nb: Det finnes ingen utskrivbare skrifter.
    Du kan bare skrive ut ikke-rasterskrifter og skrifter som er slått på.

en: Cannot Print
nb: Kan ikke skrive ut

en: You did not select anything to delete.
nb: Du valgte ingenting som skulle slettes.

en: Nothing to Delete
nb: Ingenting å slette

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nb: <p>Er du sikker på at du vil slette</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: Delete Font
nb: Slett skrift

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette denne skrifta?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette disse %1 skriftene?

en: Delete Fonts
nb: Slett skrifter

en: Deleting font(s)…
nb: Sletter skriftene …

en: You did not select anything to move.
nb: Du valgte ingenting som skulle flyttes.

en: Nothing to Move
nb: Ingenting å flytte

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
nb: <p>Er du sikker på at du vil flytte </p><p>«<b>%1</b>»</p><p>fra <i>%2</i> til <i>%3</i>?</p>

en: Move Font
nb: Flytt skrift

en: Move
nb: Flytt

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
nb[0]: <p>Er du sikker på at du vil flytte denne skrifta fra <i>%2</i> til <i>%3</i>?</p>
nb[1]: <p>Er du sikker på at du vil flytte disse %1 skriftene fra <i>%2</i> til <i>%3</i>?</p>

en: Move Fonts
nb: Flytt skrifter

en: Moving font(s)…
nb: Flytter skriftene …

en: Export Group
nb: Eksporter gruppe

en: No files?
nb: Ingen filer?

en: Failed to open %1 for writing
nb: Klarte ikke åpne %1 for skriving.

en: Create New Group
nb: Lag ny gruppe

en: Name of new group:
nb: Navn på ny skriftgruppe:

en: New Group
nb: Ny gruppe

en: Preview Text
nb: Tekst for forhåndsvisning

en: Please enter new text:
nb: Skriv inn ny tekst:

en: Scanning font list…
nb: Ser gjennom lista over skrifter …

en: No fonts
nb: Ingen skrifter

en: 1 Font | %1 Fonts
nb[0]: En skrift
nb[1]: %1 skrifter

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
nb: <table><tr><td align="right">I bruk:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Ute av bruk:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Delvis i bruk:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Til sammen:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
nb: <table><tr><td align="right">I bruk:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">ute av bruk:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Til sammen:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
nb: Ser etter tilknyttede filer …

en: Scanning Files…
nb: Søker gjennom filer …

en: Looking for additional files to install…
nb: Ser etter flere filer å installere …

en: Looking for files associated with %1
nb: Ser etter filer som er tilknyttet %1

en: Installing font(s)…
nb: Installerer skrifter …

en: You did not select anything to enable.
nb: Du valgte ingenting som skulle slås på.

en: You did not select anything to disable.
nb: Du valgte ingenting som skulle slås av.

en: Nothing to Enable
nb: Ingenting å slå på

en: Nothing to Disable
nb: Ingenting å slå av

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nb: <p>Er du sikker på at du vil slå på</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nb: <p>Er du sikker på at du vil slå av</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nb: <p>Er du sikker på at du vil slå på</p><p>«<b>%1</b>», som er i gruppe «<b>%2</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nb: <p>Er du sikker på at du vil slå av</p><p>«<b>%1</b>» som er inneholdt i gruppe «<b>%2</b>»?</p>

en: Enable Font
nb: Slå på skrift

en: Disable Font
nb: Slå av skrift

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slå på denne skrifta?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slå på disse %1 skriftene?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slå av denne skrifta?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slå av disse %1 skriftene?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nb[0]: <p>Er du sikker på at du vil slå på denne skrifta som er i gruppe «<b>%2</b>»?</p>
nb[1]: <p>Er du sikker på at du vil slå på disse %1 skriftene som er i gruppe «<b>%2</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nb[0]: <p>Er du sikker på at du vil slå av denne skrifta som er i gruppe «<b>%2</b>»?</p>
nb[1]: <p>Er du sikker på at du vil slå av disse %1 skriftene som er i gruppe «<b>%2</b>»?</p>

en: Enable Fonts
nb: Slå på skrifter

en: Disable Fonts
nb: Slå av skrifter

en: Enabling font(s)…
nb: Slår på skriftene …

en: Disabling font(s)…
nb: Slår av skriftene …

en: Print Font Samples
nb: Skriv ut skriftprøver

en: Select size to print font:
nb: Velg størrelse for utskrift:

en: Waterfall
nb: Foss

en: 12pt
nb: 12 pt

en: 18pt
nb: 18 pt

en: 24pt
nb: 24 pt

en: 36pt
nb: 36 pt

en: 48pt
nb: 48 pt

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
nb: Kan bare installere skrifter til «%1» eller «%2».

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
nb: En skriftpakke kan ikke installeres direkte.
    Pakk ut %1 og installer komponentene hver for seg.

en: Cannot copy fonts
nb: Kan ikke kopiere skrifter

en: Cannot move fonts
nb: Kan ikke flytte skrifter

en: Only fonts may be deleted.
nb: Bare skrifter kan slettes.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
nb: Kan bare slette skrifter fra «%1» eller «%2».

en: Please specify "%1" or "%2".
nb: Oppgi «%1» eller «%2».

en: No special methods supported.
nb: Ingen spesialmetoder er støttet.

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Failed to start the system daemon
nb: Klarte ikke starte systemtjenesten.

en: Backend died
nb: Motoren ble avsluttet

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
nb: %1 er en rasterskrift, og de er slått av på dette systemet.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
nb: %1 inneholder skrifta <b>%2</b>, som allerede er installert på systemet.

en: %1 is not a font.
nb: %1 er ikke en skrift.

en: Could not remove all files associated with %1
nb: Klarte ikke fjerne alle filer som er tilknyttet %1

en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
nb: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZzÆæØøÅå0123456789

en: No characters found.
nb: Fant ingen tegn.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
nb: Vår kjære møy i cape øvde banjo, whist og quiz i taxifila

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
nb: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÆØÅ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
nb: abcdefghijklmnopqrstuvwxyzæøå

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
nb: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]«»

en: ERROR: Could not determine font's name.
nb: FEIL: Fant ikke skriftnavnet.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
nb[0]: %2 [1 piksel]
nb[1]: %2 [%1 piksler]

en: Personal
nb: Personlig

en: All
nb: Alle

en: Thin
nb: Tynn

en: Extra Light
nb: Ekstratynn

en: Ultra Light
nb: Ultratynn

en: Light
nb: Mager

en: Regular
nb: Vanlig

en: Medium
nb: Middels

en: Demi Bold
nb: Demifet

en: Semi Bold
nb: Semifet

en: Bold
nb: Halvfet

en: Extra Bold
nb: Fet

en: Ultra Bold
nb: Ultrafet

en: Black
nb: Svart

en: Heavy
nb: Ekstra fet

en: Roman
nb: Antikva

en: Italic
nb: Kursiv

en: Oblique
nb: Hellende

en: Ultra Condensed
nb: Ultrasmal

en: Extra Condensed
nb: Ekstrasmal

en: Condensed
nb: Smal

en: Semi Condensed
nb: Halvsmal

en: Semi Expanded
nb: Halvbred

en: Expanded
nb: Bred

en: Extra Expanded
nb: Ekstrabred

en: Ultra Expanded
nb: Ultrabred

en: Monospaced
nb: Fastbredde

en: Charcell
nb: Tegncelle

en: Proportional
nb: Proporsjonal

en: Other, Control
nb: Annet, kontroll

en: Other, Format
nb: Annet, format

en: Other, Not Assigned
nb: Annet, ikke tilordnet

en: Other, Private Use
nb: Annet, privat bruk

en: Other, Surrogate
nb: Annet, erstatning

en: Letter, Lowercase
nb: Bokstav, minuskel

en: Letter, Modifier
nb: Bokstav, modifikator

en: Letter, Other
nb: Bokstav, annet

en: Letter, Titlecase
nb: Bokstav, overskrift

en: Letter, Uppercase
nb: Bokstav, versal

en: Mark, Spacing Combining
nb: Merke, plasstagende kombinerende

en: Mark, Enclosing
nb: Merke, omsluttende

en: Mark, Non-Spacing
nb: Merke, ikke plasstagende

en: Number, Decimal Digit
nb: Tall, desimalt siffer

en: Number, Letter
nb: Tall, bokstav

en: Number, Other
nb: Tall, annet

en: Punctuation, Connector
nb: Tegnsetting, sammenbindere

en: Punctuation, Dash
nb: Tegnsetting, tankestrek

en: Punctuation, Close
nb: Tegnsetting, avslutning

en: Punctuation, Final Quote
nb: Tegnsetting, sitat slutt

en: Punctuation, Initial Quote
nb: Tegnsetting, sitat start

en: Punctuation, Other
nb: Tegnsetting, annet

en: Punctuation, Open
nb: Tegnsetting, begynnelse

en: Symbol, Currency
nb: Symbol, valuta

en: Symbol, Modifier
nb: Symbol, modifikator

en: Symbol, Math
nb: Symbol, matematikk

en: Symbol, Other
nb: Symbol, annet

en: Separator, Line
nb: Skilletegn, linje

en: Separator, Paragraph
nb: Skilletegn, avsnitt

en: Separator, Space
nb: Skilletegn, mellomrom

en: Category
nb: Kategori

en: XML Decimal Entity
nb: XML desimal entitet

en: Show Face:
nb: Vis skriftsnitt:

en: Install…
nb: Installer …

en: Change Text…
nb: Bytt tekst …

en: Could not read font.
nb: Klarte ikke lese skrift.

en: Preview String
nb: Tekst for forhåndsvisning

en: Please enter new string:
nb: Skriv inn ny tekst:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
nb: &Hovedverktøylinje

en: Preview Type
nb: Tekst til forhåndsvisning

en: Standard Preview
nb: Standard forhåndsvisning

en: All Characters
nb: Alle tegn

en: Unicode Block: %1
nb: Unicode-blokk: %1

en: Unicode Script: %1
nb: Unicode-skript: %1

en: Basic Latin
nb: Grunnleggende latin

en: Latin-1 Supplement
nb: Tillegg til latin-1

en: Latin Extended-A
nb: Utvidet latinsk A

en: Latin Extended-B
nb: Utvidet latinsk B

en: IPA Extensions
nb: IPA-utvidelser

en: Spacing Modifier Letters
nb: Modifikatorbokstaver som tar plass

en: Combining Diacritical Marks
nb: Kombinerende diakritiske tegn

en: Greek and Coptic
nb: Gresk og koptisk

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Cyrillic Supplement
nb: Tillegg til kyrillisk

en: Armenian
nb: Armensk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Syriac
nb: Syrisk

en: Arabic Supplement
nb: Tillegg til arabisk

en: Sinhala
nb: singalesisk

en: Lao
nb: Laotisk

en: Tibetan
nb: Tibetansk

en: Myanmar
nb: Myanmarsk

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Ethiopic
nb: Etiopisk

en: Ethiopic Supplement
nb: Tilleg til etiopisk

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
nb: Forente stavelser for kanadisk urbefolkning

en: Runic
nb: Runer

en: Mongolian
nb: Mongolsk

en: New Tai Lue
nb: Ny Tai Lue

en: Khmer Symbols
nb: Khmer-symboler

en: Buginese
nb: Buginesisk

en: Balinese
nb: Balinesisk

en: Phonetic Extensions
nb: Fonetiske utvidelser

en: Phonetic Extensions Supplement
nb: Tillegg til fonetiske utvidelser

en: Combining Diacritical Marks Supplement
nb: Tillegg til kombinerende diakritiske tegn

en: Latin Extended Additional
nb: Tillegg til latinsk utvidelse

en: Greek Extended
nb: Utvidet gresk

en: General Punctuation
nb: Generell tegnsetting

en: Superscripts and Subscripts
nb: Hevet og senket skrift

en: Currency Symbols
nb: Valutasymboler

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
nb: Kombinerende diakritiske tegn for symboler

en: Letter-Like Symbols
nb: Bokstavlignende symboler

en: Number Forms
nb: Tallformer

en: Arrows
nb: Piler

en: Mathematical Operators
nb: Matematiske operatorer

en: Miscellaneous Technical
nb: Diverse teknisk

en: Control Pictures
nb: Kontrolltegn

en: Optical Character Recognition
nb: Optisk tegn-gjenkjenning

en: Enclosed Alphanumerics
nb: Omsluttede alfanumeriske tegn

en: Box Drawing
nb: Bokstegning

en: Block Elements
nb: Blokkelementer

en: Geometric Shapes
nb: Geometriske former

en: Miscellaneous Symbols
nb: Diverse symboler

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
nb: Diverse matematiske symboler A

en: Supplemental Arrows-A
nb: Tilleggspiler A

en: Braille Patterns
nb: Punktskriftmønster

en: Supplemental Arrows-B
nb: Tilleggspiler B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
nb: Diverse matematiske symboler B

en: Supplemental Mathematical Operators
nb: Tillegg til matematiske operatorer

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
nb: Diverse symboler og piler

en: Glagolitic
nb: Glagolittisk

en: Latin Extended-C
nb: Utvidet latinsk C

en: Coptic
nb: Koptisk

en: Georgian Supplement
nb: Tillegg til georgisk

en: Ethiopic Extended
nb: Utvidet etiopisk

en: Supplemental Punctuation
nb: Tillegg til tegnsetting

en: CJK Radicals Supplement
nb: Tillegg til tegnstammer for CJK

en: Kangxi Radicals
nb: Kangxi tegnstammer

en: Ideographic Description Characters
nb: Ideografiske beskrivelsestegn

en: CJK Symbols and Punctuation
nb: CJK-symboler og tegnsetting

en: Hangul Compatibility Jamo
nb: Hangul-kompatibilitet Jamo

en: Bopomofo Extended
nb: Utvidet bopomofo

en: CJK Strokes
nb: CJK-strøk

en: Katakana Phonetic Extensions
nb: Fonetiske utvidelser til katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
nb: Omsluttede CJK-bokstaver og måneder

en: CJK Compatibility
nb: CJK-kompatibilitet

en: CJK Unified Ideographs Extension A
nb: Utvidelse til forente CJK-ideogram A

en: Yijing Hexagram Symbols
nb: Yijing heksagram-symboler

en: CJK Unified Ideographs
nb: Forente CJK-ideogram

en: Yi Syllables
nb: Yi-stavelser

en: Yi Radicals
nb: Yi radikaler

en: Modifier Tone Letters
nb: Toneendringsbokstaver

en: Latin Extended-D
nb: Utvidet latinsk D

en: Hangul Syllables
nb: Hangul-stavelser

en: High Private Use Surrogates
nb: Høye surrogat til privat bruk

en: Low Surrogates
nb: Lave surrogat

en: Private Use Area
nb: Område for privat bruk

en: CJK Compatibility Ideographs
nb: CJK-kompatibilitetsideogram

en: Alphabetic Presentation Forms
nb: Alfabetiske presentasjonsformer

en: Arabic Presentation Forms-A
nb: Arabiske presentasjonsformer A

en: Variation Selectors
nb: Variantvelgere

en: Vertical Forms
nb: Loddrette former

en: Combining Half Marks
nb: Kombinerende halve merker

en: CJK Compatibility Forms
nb: CJK-kompatibilitetsformer

en: Small Form Variants
nb: Små formvarianter

en: Arabic Presentation Forms-B
nb: Arabiske presentasjonsformer B

en: Half-Width and Full-Width Forms
nb: Halv- og fullbreddeformer

en: Specials
nb: Spesielle

en: Linear B Syllabary
nb: Lineære B-stavelser

en: Linear B Ideograms
nb: Lineære B-ideogram

en: Aegean Numbers
nb: Egeiske tall

en: Ancient Greek Numbers
nb: Gammelgreske tall

en: Old Italic
nb: Gammelitalisk

en: Gothic
nb: Gotisk

en: Ugaritic
nb: Ugarittisk

en: Old Persian
nb: Gammelpersisk

en: Cypriot Syllabary
nb: Kypriotisk stavelser

en: Phoenician
nb: Fønikisk

en: Cuneiform
nb: Kileskrift

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
nb: Kileskrift-tall og tegnsetting

en: Byzantine Musical Symbols
nb: Bysantinske musikksymboler

en: Musical Symbols
nb: Musikksymboler

en: Ancient Greek Musical Notation
nb: Gammelgresk musikknotasjon

en: Tai Xuan Jing Symbols
nb: Tai Xuan Jing-symboler

en: Counting Rod Numerals
nb: Tall fra tellestav

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
nb: Matematiske alfanumeriske symboler

en: CJK Unified Ideographs Extension B
nb: Utvidelse til forente CJK-ideogram B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
nb: Tillegg til CJK-kompatibilitetsideogram

en: Tags
nb: Merker

en: Variation Selectors Supplement
nb: Tillegg til variasjonsvelgere

en: Supplementary Private Use Area-A
nb: Tillegg til område for privat bruk A

en: Supplementary Private Use Area-B
nb: Tillegg til område for privat bruk B

en: Braille
nb: Punktskrift

en: Canadian Aboriginal
nb: Kanadisk urinnvåner

en: Common
nb: Felles

en: Cypriot
nb: Kypriot

en: Greek
nb: Gresk

en: Inherited
nb: Arvet

en: Linear B
nb: Lineær B
