kcm_autostart - en to nb translation catalogue (39 entries)

en: "%1" is not an absolute url.
nb: «%1» er ikke en absoluttadresse.

en: "%1" does not exist.
nb: «%1» finnes ikke.

en: "%1" is not a file.
nb: «%1» er ikke en fil.

en: "%1" is not readable.
nb: «%1» er ikke lesbar.

[ctx: @label Stop the Systemd unit for a running process]
en: Stop
nb: Stopp

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
nb: Sist brukt:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
nb: Klarte ikke laste logger. Prøv å oppdatere.

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
nb: Oppdater

en: Make Executable
nb: Gjør kjørbar

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
nb: Fila «%1» må være kjørbar for å kunne kjøres ved utlogging.

en: The file '%1' must be executable to run at login.
nb: Fila «%1» må være kjørbar for å kunne kjøres ved innlogging.

[ctx: @action:button menu button; add new application etc]
en: Add New
nb: Legg til ny

[ctx: @title:menu accessible menu button]
en: Add new application or script
nb: Legg til et nytt program eller skript

[ctx: @action:inmenu completes: add new application]
en: Application…
nb: Program …

[ctx: @action:inmenu accessible]
en: Add application
nb: Legg til program

[ctx: @action:inmenu completes: add new login script]
en: Login Script…
nb: Skript for innlogging …

[ctx: @action:inmenu accessible]
en: Add login script
nb: Legg til innloggingsskript

[ctx: @action:inmenu completes: add new logout script]
en: Logout Script…
nb: Skript for utlogging …

[ctx: @action:inmenu accessible]
en: Add logout script
nb: Legg til utloggingsskript

en: %1 has not been autostarted yet. Details will be available after the system is restarted.
nb: %1 har ikke startet automatisk ennå. Mer informasjon blir tilgjengelig etter omstart.

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
nb: Ikke startet automatisk ennå

[ctx: @action:button]
en: See properties
nb: Se egenskaper

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
nb: Fjern oppføring

en: Applications
nb: Programmer

en: Login Scripts
nb: Innloggingsskript

en: Pre-startup Scripts
nb: Skript før oppstart

en: Logout Scripts
nb: Skript ved utlogging

en: No user-specified autostart items
nb: Ingen brukerdefinerte autostart-oppføringer

[ctx: @info 'some' refers to autostart items]
en: Click the <interface>Add New</interface> button to add some
nb: Trykk <interface>Legg til</interface> for å legge til en ny oppføring

en: Choose Login Script
nb: Velg innloggingsskript

en: Choose Logout Script
nb: Velg utloggingsskript

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
nb: Kjører

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
nb: Kjører ikke

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
nb: Starter

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
nb: Stopper

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
nb: Mislyktes

en: Error occurred when receiving reply of GetAll call %1
nb: Det oppstod en feil ved mottak av svar etter GetAll-kallet %1

en: Failed to open journal
nb: Klarte ikke åpne journal
