ksmserver - en to nds translation catalogue (19 entries)

en: Logout canceled by '%1'
nds: "%1" hett dat Afmellen afbraken

en: $HOME not set!
nds: $HOME nich fastleggt!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
nds: Dat gifft den $HOME-Orner (%1) nich.

en: No write access to $HOME directory (%1).
nds: Du hest binnen den $HOME-Orner (%1) keen Schriefverlööf.

en: No read access to $HOME directory (%1).
nds: Du hest binnen den $HOME-Orner (%1) keen Leesverlööf.

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
nds: Dat gifft binne den $HOME-Orner (%1) keen free Ruum op de Fastplaat mehr.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
nds: Schrieven na den $HOME-Orner (%2) is fehlslaan mit den Fehler „%1“.

en: No write access to '%1'.
nds: Keen Schrieftogriep op „%1“.

en: No read access to '%1'.
nds: Keen Leestogriep op „%1“.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
nds: Dat gifft binne den Temporeerorner (%1) keen free Ruum op de Fastplaat mehr.

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
nds: Schrieven na den Temporeerorner (%2) is fehlslaan
       mit den Fehler „%1“.

en: Plasma Workspace installation problem!
nds: Problem mit de Plasma-Arbeitrebeet-Installeren!

en: Restores the saved user session if available
nds: Stellt den sekerten Brukertörn wedder her (wenn mööglich)

en: Also allow remote connections
nds: Ok Verbinnen mit anner Reekners tolaten

en: Starts the session in locked mode
nds: Start den Törn afslaten

en: Log Out
nds: Afmellen

en: Log Out Without Confirmation
nds: Ahn Nafraag afmellen

en: Halt Without Confirmation
nds: Ahn Nafraag utmaken

en: Reboot Without Confirmation
nds: Ahn Nafraag nieg starten
