plasma_applet_battery - en to nds translation catalogue (10 entries)

en: Time To Full:
nds: Resttiet bet Vull:

en: Fully Charged
nds: Heel laadt

en: Discharging
nds: Bi to utladen

en: Charging
nds: Bi to laden

en: Not Charging
nds: Nich bi to laden

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
nds: nich dor

en: No Batteries Available
nds: Keen Batterien verföögbor

en: The battery applet has enabled system-wide inhibition
nds: Dat Batterie-Lüttprogramm hett Blockeren systeemwiet anmaakt.

en: Display Brightness
nds: Schirmhelligkeit

en: Keyboard Brightness
nds: Tastatuurhelligkeit
