krunner_sessions - en to nds translation catalogue (7 entries)

en: Logs out, exiting the current desktop session
nds: Meldt Di af, de aktuelle Schriefdischtörn warrt utmaakt.

en: Turns off the computer
nds: Maakt den Reekner ut

en: Reboots the computer
nds: Start den Reekner nieg

en: Locks the current sessions and starts the screen saver
nds: Slutt den aktuellen Törn af un röppt den Pausschirm op

en: Starts a new session as a different user
nds: Start en nieg Törn as en anner Bruker

en: Lists all sessions
nds: List all Törns op

en: Switches to the active session for the user :q:, or lists all active sessions if :q: is not provided
nds: Wesselt na den aktiven Törn vun den Bruker :q:, oder list all aktiev Törns op, wenn Du :q: nich angiffst.
