klipper - en to nds translation catalogue (28 entries)

en: Add Action...
nds: Akschoon tofögen...

en: Edit Action...
nds: Akschoon bewerken...

en: Delete Action
nds: Akschoon wegdoon

[ctx: General Config]
en: General
nds: Allgemeen

en: General Configuration
nds: Allmeen Instellen

en: Actions Configuration
nds: Akschonen instellen

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
nds: Tastkombinatschonen

en: Shortcuts Configuration
nds: Tastkombinatschonen instellen

en: Clipboard is empty
nds: Twischenaflaag is leddig

en: Ignore
nds: Övergahn

en: Replace Clipboard
nds: Twischenaflaag utwesseln

en: Add to Clipboard
nds: Na Twischenaflaag tofögen

en: Command
nds: Befehl

en: Description
nds: Beschrieven

en: Action Properties
nds: Akschoon-Egenschappen

en: Description:
nds: Beschrieven:

en: Mobile Barcode
nds: Streekkode för Handreedschappen

en: Clipboard history
nds: Twischenaflaag-Vörgeschicht

en: up
nds: na baven

en: current
nds: aktuell

en: down
nds: na nerrn

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
nds: Klipper-Verschoon

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
nds: Bloots utsöcht Text

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
nds: Graafsch Editor för reguleer Utdrück bruken

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
nds: Keen Akschonen för WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
nds: Platzhollindrag för Ännern binnen den Akschonenboom

en: Disable This Popup
nds: Dit Popup utmaken

en: &Cancel
nds: &Afbreken
