klipper - en to nl translation catalogue (137 entries)

en: Clipboard history:
nl: Klembordgeschiedenis:

[ctx: Number of entries]
en: %v entry | %v entries
nl[0]: %v item
nl[1]: %v items

en: Selection and Clipboard:
nl: Selectie en klembord:

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
nl: Wanneer tekst of een gebied van het scherm is geaccentueerd met de muis of toetsenbord, dan is dat de <emphasis>selectie</emphasis>. Het kan geplakt worden met de middelste muisknop.<nl/><nl/>Als de selectie expliciet gekopieerd wordt met een actie <interface>Kopiëren</interface> of <interface>Knippen</interface>, wordt het opgeslagen in het <emphasis>klembord</emphasis>. Het kan geplakt worden met een actie <interface>Plakken</interface>.<nl/><nl/>Wanneer deze optie is aangezet bevat de selectie en het klembord hetzelfde, zodat elke selectie onmiddellijk beschikbaar is om op elke manier te worden geplakt. Als het is uitgeschakeld kan de selectie nog steeds opgeslagen worden in de geschiedenis van het klembord (afhankelijk van de onderstaande opties), maar het kan alleen geplakt worden met de middelste muisknop.

en: Always save in history
nl: Altijd in de geschiedenis opslaan

en: Text selection:
nl: Tekstselectie:

en: Only when explicitly copied
nl: Alleen wanneer expliciet gekopieerd

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
nl: Of tekstselecties opgeslagen worden in de geschiedenis van het klembord?

en: Non-text selection:
nl: Niet-tekstselectie:

en: Never save in history
nl: Nooit in de geschiedenis opslaan

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
nl: Of niet-tekstselecties (zoals afbeeldingen) opgeslagen worden in de geschiedenis van het klembord?

en: Show action popup menu:
nl: Actie-pop-up-menu tonen:

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
nl: Wanneer tekst, die overeenkomt met een actiepatroon, is geselecteerd of is gekozen uit de klembordgeschiedenis, toon dan automatisch het pop-up-menu met toe te passen acties. Als het automatische menu hier is uitgeschakeld of het wordt niet getoond voor een uitgesloten venster, dan kan het getoond worden door de sneltoets <shortcut>%1</shortcut> te gebruiken.

[ctx: Unit of time]
en: %v second | %v seconds
nl[0]: &v seconde
nl[1]: %v seconden

[ctx: No timeout]
en: None
nl: Geen

en: Options:
nl: Opties:

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
nl: Wanneer een <interface>overeenkomstpatroon</interface> overeenkomt met de inhoud van het klembord, verschijnen zijn <interface>commando's</interface> in het Klipper pop-up-menu en kan worden uitgevoerd.

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
nl: Overeenkomstpatroon en commando's

[ctx: @title:column]
en: Description
nl: Beschrijving

en: Add Action...
nl: Actie toevoegen...

en: Edit Action...
nl: Actie bewerken...

en: Delete Action
nl: Actie verwijderen

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
nl: De acties verschijnen in het pop-up-menu die geconfigureerd kan worden op de pagina <interface>Menu Actie</interface> page.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
nl: De geselecteerde actie <resource>%1</resource> verwijderen<nl/>en al zijn commando's?

en: Confirm Delete Action
nl: Actie verwijderen bevestigen

[ctx: General Config]
en: General
nl: Algemeen

en: General Configuration
nl: Algemene configuratie

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
nl: Menu Actie

en: Action Menu
nl: Menu Actie

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
nl: Acties configureren

en: Actions Configuration
nl: Acties configureren

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Shortcuts Configuration
nl: Sneltoetsen instellen

en: QR Code
nl: QR-code

en: Data Matrix
nl: Gegevensmatrix

en: Return to Clipboard
nl: Terug naar klembord

[ctx: @action:button Copy to clipboard]
en: Copy
nl: Kopiëren

[ctx: @info:status]
en: An image of the QR code has been copied to clipboard
nl: Een afbeelding van de QR-code is gekopieerd naar het klembord

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy QR code image to clipboard
nl: QR-code afbeelding kopiëren naar het klembord

en: Change the QR code type
nl: Het type QR-code wijzigen

en: There is not enough space to display the QR code. Try resizing this applet.
nl: Er is niet genoeg ruimte om de QR-code te tonen. Probeer dit applet een andere grootte te geven.

en: Creating QR code failed
nl: Aanmaken van QR-code is mislukt

[ctx: @action:button]
en: Collapse
nl: Invouwen

[ctx: @action:button]
en: Expand
nl: Uitvouwen

en: Clear History
nl: Geschiedenis wissen

en: All History
nl: Gehele geschiedenis

en: Starred Only
nl: Alleen met ster

en: No matches
nl: geen overeenkomsten

en: Clipboard is empty
nl: Klembordgeschiedenis is leeg

en: Invoke action
nl: Actie aanroepen

en: Show QR code
nl: QR-code tonen

en: Edit contents
nl: Inhoud bewerken

en: Remove from history
nl: Uit geschiedenis verwijderen

en: Remove Star
nl: Ster verwijderen

en: Star
nl: Ster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Text edit area
nl: Tekstgebied voor bewerken

[ctx: @action:button]
en: Save
nl: Opslaan

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nl: Annuleren

en: Ignore
nl: Negeren

en: Replace Clipboard
nl: Klembord vervangen

en: Add to Clipboard
nl: Aan klembord toevoegen

en: Command
nl: Commando

en: Output
nl: Uitvoer

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action Properties
nl: Actie-eigenschappen

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
nl: Een actie heeft effect wanneer zijn <interface>overeenkomstpatroon</interface> overeenkomt met de inhoud van het klembord. Wanneer dit zo is verschijnen de <interface>commando's</interface> van de actie in het Klipper pop-up-menu; als een van hen wordt gekozen, wordt het commando uitgevoerd.

en: Enter a pattern to match against the clipboard
nl: Voer een patroon in om overeen te komen met het klembord

en: Match pattern:
nl: Overeenkomstpatroon:

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
nl: Het overeenkomstpatroon is een reguliere expressie. Voor meer informatie zie het <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia item</link> voor dit onderwerp.

en: Enter a description for the action
nl: Voer een beschrijving in voor de actie

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Include in automatic popup
nl: Invoegen in automatisch pop-up

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
nl: De commando's voor deze overeenkomst zal ingevoegd worden in de automatische actie-pop-up, als het is ingeschakeld in de pagina <interface>Menu Actie</interface>. Als deze optie is uitgeschakeld, zullen de commando's voor deze overeenkomst niet ingevoegd worden in de automatische pop-up maar ze zullen ingevoegd worden als de pop-up handmatig geactiveerd wordt met de sneltoets <shortcut>%1</shortcut>.

en: Add Command...
nl: Commando toevoegen...

en: Edit Command...
nl: Commando bewerken...

en: Delete Command
nl: Commando verwijderen

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
nl: Het geselecteerde commando <resource>%1</resource> verwijderen?

en: Confirm Delete Command
nl: Commando verwijderen bevestigen

en: Command Properties
nl: Commando-eigenschappen

en: Enter the command and arguments
nl: Voer het commando en argumenten in

en: Command:
nl: Commando:

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
nl: Een <placeholder>&#37;s</placeholder> in het commando zal vervagen worden door de volledige inhoud van het klembord. <placeholder>&#37;0</placeholder> tot <placeholder>&#37;9</placeholder> zal vervagen worden door de overeenkomstige gevangen teksten uit het overeenkomstpatroon.

en: Enter a description for the command
nl: Voer een beschrijving in voor het commando

en: Output from command:
nl: Uitvoer van commando:

en: Replace current clipboard
nl: Huidige klembord vervangen

en: Append to clipboard
nl: Aan klembord toevoegen

en: What happens to the standard output of the command executed.
nl: Wat er gebeurt met de standaard uitvoer van het uitgevoerde commando.

en: Reset the icon to the default for the command
nl: Het pictogram resetten naar de standaard voor het commando

en: Icon:
nl: Pictogram:

en: The clipboard history contains starred items. Clear them too?
nl: De geschiedenis van het klembord heeft items met een ster. Ze nu wissen?

en: Clear Clipboard History
nl: Klembordgeschiedenis wissen

en: Clear Everything
nl: Alles wissen

en: Keep Starred Items
nl: Items met ster behouden

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
nl: Wilt u echt de gehele klembordgeschiedenis wissen en verwijderen?

en: This item is starred. Do you really want to remove it from history?
nl: Dit item heeft een ster. Wilt u deze uit de geschiedenis verwijderen?

en: Remove Starred Item
nl: Item met ster verwijderen

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
nl: Automatisch actie-pop-up-menu

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
nl: Klembordgeschiedenis &wissen

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
nl: Handmatig een actie op huidig klembord uitvoeren

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
nl: Inhoud be&werken…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
nl: Barcode &tonen…

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
nl: Volgende item uit geschiedenis

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
nl: Vorige item uit geschiedenis

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Clipboard Items at Mouse Position
nl: Items in klembord op de muispositie tonen

en: Clipboard history
nl: Klembordgeschiedenis

en: up
nl: omhoog

en: current
nl: huidige

en: down
nl: omlaag

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
nl: Klipperversie

note: i18n: ectx: label, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Save history across desktop sessions
nl: Geschiedenis opslaan over bureaubladsessies

note: i18n: ectx: tooltip, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
nl: De geschiedenis van het klembord behouden, zodat het beschikbaar zal zijn de volgende keer dat u zich aanmeldt.

note: i18n: ectx: label, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Prevent the clipboard from being cleared
nl: Voorkomt het wissen van het klembord

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
nl: Sta niet toe dat het klembord wordt gewist, bijvoorbeeld wanneer een toepassing eindigt.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Keep the selection and clipboard the same
nl: De selectie en het klembord hetzelfde houden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
nl: Inhoud geselecteerd met de cursor wordt automatisch gekopieerd naar het klembord zodat het geplakt kan worden met ofwel een actie Plakken of een midden-klik.<br/><a href="1">Meer over de selectie en het klembord</a>.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Ignore the selection
nl: De selectie negeren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
nl: Inhoud geselecteerd met de cursor maar niet expliciet gekopieerd naar het klembord wordt niet automatisch opgeslagen in de geschiedenis van het klembord en kan alleen geplakt worden met een midden-klik.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
nl: Alleen geselecteerde tekst

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
nl: Alleen tekstselecties opslaan in de geschiedenis van het klembord, geen afbeeldingen of elk ander type gegeven.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Always ignore images
nl: Altijd afbeeldingen negeren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
nl: Geen afbeeldingen in de geschiedenis van het klembord opslaan, zelfs niet bij expliciet kopiëren.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
nl: Grafische regexp-bewerker gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Immediately on selection
nl: Onmiddellijk op selectie

note: i18n: ectx: tooltip, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
nl: Het pop-up-menu tonen van toepasselijke acties zodra een selectie is gemaakt.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Automatic action menu time:
nl: Automatisch actie-menu-tijd:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Display the automatic action popup menu for this time.
nl: Toon de automatische actie-pop-up-menu gedurende deze tijd.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxClipItems), group (General)
en: History size:
nl: Geschiedenisgrootte:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MaxClipItems), group (General)
en: The clipboard history will store up to this many items.
nl: De geschiedenis van het klembord zal dit aantal items opslaan.

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
nl: Dummyitem voor het aangeven van wijzigingen in een actieboom-widget

note: i18n: ectx: label, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Trim whitespace from selection
nl: Witruimte uit selectie trimmen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
nl: Elke witruimte aan het begin en einde van geselecteerde tekst, alvorens een actie uit te voeren. Dit verzekert, bijvoorbeeld, dat de URL geplakt in een browser geïnterpreteerd wordt zoals verwacht. De tekst opgeslagen in het klembord blijft hetzelfde.

note: i18n: ectx: label, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: For an item chosen from history
nl: Voor een item gekozen uit de geschiedenis

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
nl: Het pop-up-menu van toepassingsacties als een item gekozen is uit de geschiedenis van het klembord?

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: Include MIME actions
nl: MIME-acties meenemen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
nl: Als een bestandsnaam of URL is geselecteerd, neem dan toepassingen mee die zijn MIME-type kan accepteren in het pop-up-menu.

en: Clipboard Popup
nl: Klembordverschijning

en: &Cancel
nl: &Annuleren
