kcmcolors - en to nn translation catalogue (189 entries)

en: Unable to create a temporary file.
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil.

en: Unable to download the color scheme: %1
nn: Klarte ikkje lasta ned fargeoppsett-arkivet: %1

en: This file is not a color scheme file.
nn: Fila er ikkje ei gyldig fargeoppsett-fil.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
nn: Klarte ikkje oppretta datamappa «color-scheme».

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
nn: Klarte ikkje kopiera fargeoppsettet til datamappa «color-scheme».

en: Color scheme installed successfully.
nn: Fargeoppsettet er no installert.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
nn: Namn på fargeoppsett

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
nn: Kontrastfarge

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
nn: Siste brukte tilpassa kontrastfarge før brukaren bytte til kontrastfarge frå bakgrunnsbilete eller standard kontrastfarge

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
nn: Om kontrastfarge henta frå bakgrunnsbiletet skal brukast

en: Utility to edit and create color schemes
nn: Verktøy for å laga og redigera fargeoppsett

en: Utility creation
nn: Laga verktøyet

en: KCM code (reused in here)
nn: KCM-koden (gjenbrukt her)

en: Scheme to edit or to use as a base.
nn: Oppsett å redigera eller bruka som grunnlag.

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
nn: Vis «Bruk»-knapp som tek i bruk endringar utan spørsmål (i motsetning til «Lagra som»-knappen)

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
nn: Gjer dialogvindauget forbigåande for vindauget som vindaugs-ID-en høyrer til

en: Scheme not found, falling back to current one.
nn: Fann ikkje fargeoppsett. Går tilbake til det gjelande.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
nn: Vindaugstekst på vindaugsbakgrunn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
nn: Vindaugstekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
nn: Knapptekst på knappbakgrunn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
nn: Trykknapp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
nn: «Merkt normal tekst» mot «Merkt normal bakgrunn»

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
nn: Merkt tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
nn: «Merkt lenkjetekst» mot «Merkt normal bakgrunn»

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
nn: lenkje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
nn: «Merkt vitja tekst» mot «Merkt normal bakgrunn»

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
nn: vitja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
nn: «Merkt aktiv tekst» mot «Merkt normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
nn: «Merkt inaktiv tekst» mot «Merkt normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
nn: «Merkt negativ tekst» mot «Merkt normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
nn: «Merkt nøytral tekst» mot «Merkt normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
nn: «Merkt positiv tekst» mot «Merkt normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
nn: «Vis normal tekst» mot «Vis normal bakgrunn»

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
nn: Normal tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
nn: «Vis lenkjetekst» mot «Vis normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
nn: «Vis vitja tekst» mot «Vis normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
nn: «Vis aktiv tekst» mot «Vis normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
nn: «Vis inaktiv tekst» mot «Vis normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
nn: «Vis negativ tekst» mot «Vis normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
nn: «Vis nøytral tekst» mot «Vis normal bakgrunn»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
nn: «Vis positiv tekst» mot «Vis normal bakgrunn»

en: Varies
nn: Varierer

en: Normal Background
nn: Normal bakgrunn

en: Alternate Background
nn: Alternativ bakgrunn

en: Normal Text
nn: Normal tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
nn: Inaktiv tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
nn: Aktiv tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
nn: Lenkjetekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
nn: Vitja lenkjetekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
nn: Negativ tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
nn: Nøytral tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
nn: Positiv tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
nn: Fokusmarkering

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
nn: Peikar over

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
nn: Vald farge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
nn: Fargeoppsett som skal visast/endrast

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
nn: Fellesfargar

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
nn: Vising

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
nn: Vindauge

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
nn: Knapp

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
nn: Merkt tekst

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
nn: Hjelpebobler

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
nn: Komplementær

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
nn: Topptekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
nn: Ny rad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
nn: Visingsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
nn: Visingstekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
nn: Vindaugsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
nn: Vindaugstekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
nn: Knappbakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
nn: Knapptekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
nn: Utvalsbakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
nn: Utvalstekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
nn: Utval ved inaktiv tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
nn: Bakgrunn til hjelpebobler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
nn: Tekst til hjelpebobler

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
nn: Aktiv tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
nn: Aktive tittellinje-tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
nn: Sekundær aktiv tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
nn: Inaktiv tittellinje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
nn: Inaktiv tittellinje-tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
nn: Inaktiv sekundær tittellinje

en: Options
nn: Val

en: Colors
nn: Fargar

en: Disabled
nn: Uverksam

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
nn: Du har ulagra endringar. Er du sikker på at du vil avslutta?

en: Unsaved changes
nn: Ulagra endringar

en: Save Color Scheme
nn: Lagra fargeoppsett

en: &Enter a name for the color scheme:
nn: &Skriv inn eit namn på fargeoppsettet:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
nn: Det finst alt eit fargeoppsett med dette namnet.
    Vil du skriva over det?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
nn: Du har ikkje løyve til å overskriva det oppsettet

en: Error
nn: Feil

en: Inactive
nn: Inaktivt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
nn: Farge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
nn: Intensitet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
nn: Intensitetsfarge for inaktive

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
nn: Ingen

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
nn: Avmett

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
nn: Falm

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
nn: Endra farge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
nn: Intensitetstype for inaktive

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
nn: Ingen

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
nn: Skugge

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
nn: Formørk

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
nn: Lys opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
nn: Kontrast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
nn: Intensitetsfargestyrke for inaktive

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
nn: Intensitetsstyrke for inaktive

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
nn: Farge for inaktive

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
nn: Kontrasttype for inaktive

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
nn: Ingen

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
nn: Falm

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
nn: Endra farge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
nn: Kontraststyrke for inaktive

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
nn: Bruk &effektar på inaktive vindauge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
nn: Bruk forskjellige fargar for i&naktive utval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
nn: Skuggelegg sorterte kolonnar &i lister

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
nn: Juster alle fargar mot kontrastfargen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
nn: Fargelegg tittellinjer med &kontrastfargen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
nn: Justeringsstyrke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
nn: Skugge på (3D-)effektar for rammer og lyssetjing

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
nn: Skuggelegging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
nn: Maksimum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
nn: Kontrast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
nn: Normal tekst på normal bakgrunn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
nn: Lenkjetekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
nn: lenkje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
nn: Vitja tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
nn: vitja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
nn: Aktiv tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
nn: aktiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
nn: Inaktiv tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
nn: inaktiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
nn: Negativ tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
nn: negativ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
nn: Nøytral tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
nn: nøytral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
nn: Positiv tekst på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
nn: positiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
nn: Peikar over normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
nn: peikar over

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
nn: Lenkjetekst på lenkjebakgrunn
    (Merk: Lenkjebakgrunn kjem frå lenkjetekst, og kan førebels ikkje verta sett opp for seg sjølv)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
nn: Vitja tekst på vitja bakgrunn
    (Merk: Vitja bakgrunn kjem frå vitja tekst, og kan førebels ikkje verta sett opp for seg sjølv)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
nn: Aktiv tekst på aktiv bakgrunn
    (Merk: Aktiv bakgrunn kjem frå aktiv tekst, og kan førebels ikkje verta sett opp for seg sjølv)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
nn: Inaktiv tekst på inaktiv bakgrunn
    (Merk: Inaktiv bakgrunn kjem frå inaktiv tekst, og kan førebels ikkje verta sett opp for seg sjølv)

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
nn: alternativ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
nn: Negativ tekst på negativ bakgrunn
    (Merk: Negativ bakgrunn kjem frå negativ tekst, og kan førebels ikkje verta sett opp for seg sjølv)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
nn: Nøytral tekst på nøytral bakgrunn
    (Merk: Nøytral bakgrunn kjem frå nøytral tekst, og kan førebels ikkje verta sett opp for seg sjølv)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
nn: Positiv tekst på positiv bakgrunn
    (Merk: Positiv bakgrunn kjem frå positiv tekst, og kan førebels ikkje verta sett opp for seg sjølv)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
nn: Fokus på normal bakgrunn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
nn: Fokus

en: This module lets you choose the color scheme.
nn: Med denne modulen kan du velja fargeoppsett.

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
nn: Fargeoppsettet «%1» er ikkje installert. Vel derfor standardtemaet.

en: All Schemes
nn: Alle fargeoppsett

en: Light Schemes
nn: Lyse fargeoppsett

en: Dark Schemes
nn: Mørke fargeoppsett

en: Use accent color:
nn: Bruk kontrastfarge:

en: From current color scheme
nn: Frå gjeldande fargeoppsett

[ctx: @option:radio wallpaper accent color option]
en: From current wallpaper
nn: Frå gjeldande bakgrunnsbilete

en: Custom:
nn: Tilpassa:

en: Choose custom accent color
nn: Vel tilpassa kontrastfarge

en: Window Title
nn: Vindaugstittel

en: Window text
nn: Vindaugstekst

en: Button
nn: Knapp

[ctx: Hyperlink]
en: link
nn: lenkje

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
nn: vitja

en: Normal text
nn: Normal tekst

en: Highlighted text
nn: Utheva tekst

en: Disabled text
nn: Deaktivert tekst

en: Edit Color Scheme…
nn: Rediger fargeoppsett …

en: Remove Color Scheme
nn: Fjern fargeoppsett

en: Restore Color Scheme
nn: Gjenopprett fargeoppsett

en: Install from File…
nn: Installer frå fil …

en: Get New Color Schemes…
nn: Hent nye fargeoppsett …

en: Open Color Scheme
nn: Opna fargeoppsett

en: Color Scheme Files (*.colors)
nn: Fargeoppsett-filer (*.colors)

en: This tool allows you to set the color scheme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
nn: Dette verktøyet lèt deg velja fargeoppsett for den gjeldande Plasma-økta og hindrar deg i å velja eit oppsett som ikkje finst eller som alt er valt.

en: The name of the color scheme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
nn: Namnet på fargeoppsettet du vil bruka for gjeldande Plasma-økt (viss du oppgjev ei fullstendig filadresse, vert berre den siste delen av adressa brukt)

en: Show all the color schemes available on the system (and which is the current theme)
nn: Vis alle fargeoppsetta som finst på systemet (og marker kva som er gjeldande oppsett)

en: The name of the accent color you want to set. SVG color names (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) and hex color codes are supported. Quote the hex code if there is possibility of shell expansion
nn: Namnet på kontrastfargen du vil bruka. Du kan bruka både SVG-fargenamn (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) og fargekodar (heksadesimal-format). Skriv fargekoden i hermeteikn viss det er risiko for automatisk variabelutviding.

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
nn: Det valde temaet «%1» er alt i bruk som tema for gjeldande Plasma-økt.

en: Successfully applied the color scheme %1 to your current Plasma session
nn: Fargeoppsettet %1 er no teke i bruk i gjeldande Plasma-økt.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
nn: Fann ikkje temaet «%1». Temaet må vera eitt av følgjande: %2

en: You have managed to pass an empty color scheme name, which isn't supported behavior.
nn: Du har oppgje eit tomt namn på fargetema, noko som ikkje er støtta.

en: The file you attempted to set as your scheme, %1, could not be identified as a color scheme.
nn: Fila du prøvde å velja som fargeoppsett, %1, kunne ikkje tolkast som eit fargeoppsett.

en: Successfully applied the accent color %1
nn: Tok i bruk kontrastfargen %1

en: Invalid accent color
nn: Ugyldig kontrastfarge

en: You have the following color schemes on your system:
nn: Du har desse temaa for fargeoppsetta tilgjengeleg:

en:  * %1 (current color scheme)
nn:  * %1 (gjeldande fargeoppsett)
