kcm_desktopthemedetails - en to nn translation catalogue (26 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (Theme)
en: Name of the current Plasma Style
nn: Namn på gjeldande Plasma-stil

en: Unable to create a temporary file.
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil.

en: Unable to download the theme: %1
nn: Klarte ikkje lasta ned tema: %1

en: Theme installed successfully.
nn: Temaet er no installert.

en: Theme installation failed.
nn: Klarte ikkje installera temaet.

en: Removing theme failed: %1
nn: Feil ved fjerning av tema: %1

en: This module lets you choose the Plasma style.
nn: Med denne modulen kan du velja Plasma-stil.

en: All Themes
nn: Alle tema

en: Light Themes
nn: Lyse tema

en: Dark Themes
nn: Mørke tema

en: Color scheme compatible
nn: Kompatibel med fargeoppsett

en: Follows color scheme
nn: Følgjer fargeoppsettet

en: Edit Theme…
nn: Rediger tema …

en: Remove Theme
nn: Fjern tema

en: Restore Theme
nn: Gjenopprett tema

en: Install from File…
nn: Installer frå fil …

en: Get New Plasma Styles…
nn: Hent nye Plasma-stilar …

en: Open Theme
nn: Opna tema

en: Theme Files (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
nn: Temafiler (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)

en: This tool allows you to set the theme of the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
nn: Dette verktøyet lèt deg velja tema for den gjeldande Plasma-økta og hindrar deg i å velja eit tema som ikkje finst eller som alt er valt.

en: The name of the theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
nn: Namnet på temaet du vil bruka for gjeldande Plasma-økt (viss du oppgjev ei fullstendig filadresse, vert berre den siste delen av adressa brukt)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
nn: Vis alle temaa som finst på systemet (og marker kva som er gjeldande tema)

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
nn: Det valde temaet «%1» er alt i bruk som tema for gjeldande Plasma-økt.

en: The current Plasma session's theme has been set to %1
nn: Tema for gjeldande Plasma-økt er sett til %1

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
nn: Fann ikkje temaet «%1». Temaet må vera eitt av følgjande: %2

en: You have the following Plasma themes on your system:
nn: Du har desse tema for Plasma-tema tilgjengeleg:
