kfontinst - en to nn translation catalogue (416 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
nn: Vil du installera skriftene til personleg bruk (berre til bruk for deg) eller på heile systemet (til bruk for alle brukarar)?

en: Where to Install
nn: Innstalleringsstad

en: Font Installer
nn: Skriftinstallering

en: Simple font installer
nn: Enkel skriftinstallering

en: (C) Craig Drummond, 2007
nn: © 2007 Craig Drummond

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
nn: Gjer dialogvindauget gjennomgåande for eit X-program spesifisert med vindaugs-ID

en: URL to install
nn: Nettadresse som skal installerast

en: Print
nn: Skriv ut

en: Canceling…
nn: Avbryt …

en: Font Printer
nn: Utskrift av skrift

en: Simple font printer
nn: Enkel utskrift av skrift

en: Size index to print fonts
nn: Storleiksindeks på utskrift av skrift

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
nn: Skrifta som skal skrivast ut, oppgjeve som «Familie, stil», der stil er eit 24-bitars desimaltal som inneheld <vekt><breidd><skråstilling>

en: File containing list of fonts to print
nn: Fila som inneheld lista over skrifter som skal skrivast ut

en: Remove file containing list of fonts to print
nn: Fjern fila som inneheld lista over skrifter som skal skrivast ut

en: Open an existing font file
nn: Opna ei skriftfil som finst frå før

en: Print font preview
nn: Førehandsvising av utskrift av skrift

en: Select Font to View
nn: Vel skrifta som skal visast

en: URL to open
nn: URL som skal opnast

en: Font Viewer
nn: Skriftvisar

en: Simple font viewer
nn: Enkel skriftvisar

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
nn: © 2004–2007 Craig Drummond

en: Duplicate Fonts
nn: Skriftduplikatar

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
nn: Ser etter om det finst skriftduplikat. Vent litt …

en: No duplicate fonts found.
nn: Fann ingen skriftduplikatar.

en: Delete Marked Files
nn: Slett valde filer

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
nn[0]: Fann %1 skriftduplikat.
nn[1]: Fann %1 skriftduplikat.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
nn: Er du sikker på at du vil sletta
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
nn: Er du sikker på at du vil sletta

en: Cancel font scan?
nn: Vil du avbryta søket?

en: Font/File
nn: Skrift/fil

en: Size
nn: Storleik

en: Date
nn: Dato

en: Links To
nn: Har lenkje til

en: Open in Font Viewer
nn: Opna i skriftvisaren

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Unmark for Deletion
nn: Fjern merke for sletting

en: Mark for Deletion
nn: Merk for sletting

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
nn[0]: Vil du opna skrifta i skriftvisaren?
nn[1]: Vil du opna alle %1 skriftene i skriftvisaren?

en: Family
nn: Familie

en: Style
nn: Stil

en: Foundry
nn: Støyperi

en: FontConfig Match
nn: Treff på skriftoppsett

en: File Type
nn: Filtype

en: File Name
nn: Filnamn

en: File Location
nn: Plassering av fila

en: Writing System
nn: Skriftsystem

en: Set Criteria
nn: Vel kriterium

en: Symbol/Other
nn: Symbol/anna

en: Filter by %1…
nn: Filtrer etter %1 …

en: Font
nn: Skrift

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
nn: Denne kolonnen viser statusen til skriftfamilien og dei individuelle skriftstilane.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
nn: <p>Denne lista viser skriftene du har installert. Dei er grupperte etter familie og talet i klammeparentesane fortel kor mange stilar skriftfamilien er tilgjengeleg i, for eksempel</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Vanleg</li><li>Feit</li><li>Feit kursiv</li><li>Kursiv</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
nn: … i tillegg til %1 fleire

en: Delete
nn: Slett

en: Enable
nn: Ta i bruk

en: Disable
nn: Ta ut av bruk

en: Print…
nn: Skriv ut …

en: Reload
nn: Oppdater

en: Open all %1 fonts in font viewer?
nn: Vil du opna alle %1 skriftene i skriftvisaren?

en: All Fonts
nn: Alle skrifter

en: Personal Fonts
nn: Personlege skrifter

en: System Fonts
nn: Systemskrifter

en: Unclassified
nn: Uklassifisert

en: Group
nn: Gruppe

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
nn: <p>Vil du verkeleg fjerna «<b>%1</b>»?</p><p><i>Dette fjernar berre gruppa, og ikkje skriftene ho inneheld.</i></p>

en: Remove Group
nn: Fjern gruppe

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove group
nn: Fjern gruppe

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
nn: <h3>Skriftgrupper</h3><p>Denne lista viser skriftgruppene som er tilgjengelege på systemet ditt. Det finst to hovudgrupper med skrifter:<ul><li><b>Standard</b> er spesielle grupper som er brukte av skrifthandsamaren.<ul>%1</ul></li><li><b>Sjølvvalt</b> er grupper som er laga av deg. For å leggja til ein skriftfamilie i ei av desse gruppene, berre dra han frå lista over skrifter og slepp han i gruppa han skal i. For å fjerna ein familie frå ei gruppe, dra han til gruppa «Alle skrifter».</li></ul> </p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
nn: <li><i>Alle skrifter</i> inneheld alle skrifttypane som er installerte på systemet ditt.</li><li><i>Uklassifiserte</i> inneheld alle skrifttypane som ikkje er plasserte i ei «Sjølvvalt»-gruppe endå.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
nn: <li><i>Alle skrifter</i> inneheld alle skrifttypane som er installerte på systemet ditt, både skrifter for heile systemet og personlege.</li><li><i>System</i> inneheld alle skriftene som er installert på heile systemet (altså tilgjengelege for alle brukarar).</li><li><i>Personlege</i> inneheld dei personlege skriftene dine.</li><li><i>Uklassifiserte</i> inneheld alle skrifttypane som ikkje er plasserte i ei «Sjølvvalt»-gruppe endå.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
nn: <qt>Ei gruppe med namn «<b>%1</b>» finst allereie.</qt>

en: Rename…
nn: Endra namn …

en: Export…
nn: Eksporter …

en: Add to "%1".
nn: Legg til i «%1».

en: Remove from current group.
nn: Fjern frå denne gruppa.

en: Move to personal folder.
nn: Flytt til personleg mappe.

en: Move to system folder.
nn: Flytt til systemmappe.

en: Skip
nn: Hopp over

en: AutoSkip
nn: Hopp automatisk over

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
nn: <h3>Vil du avbryta?</h3><p>Er du sikker på at du vil avbryta?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
nn: <h3>Fullført</h3><p>Merk at opne program må startast på nytt for at endringane skal tre i kraft.</p>

en: Do not show this message again
nn: Ikkje vis denne meldinga igjen

en: Installing
nn: Installerer

en: Uninstalling
nn: Avinstallerer

en: Enabling
nn: Tek i bruk

en: Moving
nn: Flyttar

en: Updating
nn: Oppdaterer

en: Removing
nn: Fjernar

en: Disabling
nn: Tek ut av bruk

en: Updating font configuration. Please wait…
nn: Oppdaterer skriftoppsettet. Vent litt …

en: Unable to start backend.
nn: Klarar ikkje starta motoren.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
nn: Motoren vart avslutta, men er starta igjen. Prøv ein gong til.

en: <h3>Error</h3>
nn: <h3>Feil</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
nn: Klarte ikkje lasta ned <i>%1</i>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
nn: Systemmotoren vart avslutta. Prøv ein gong til.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
nn: <i>%1</i> er ei punktskrift, men du kan ikkje installera punktskrifter, fordi det valet er slått av på systemet ditt.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
nn: <i>%1</i> inneheld skrifta <b>%2</b>, som allereie er installert på systemet.

en: <i>%1</i> is not a font.
nn: <i>%1</i> er ikkje ei skrift.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
nn: Klarte ikkje fjerna alle filene som er knytte til <i>%1</i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
nn: Klarte ikkje starta systemtenesta.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
nn: <i>%1</i> finst allereie.

en: <i>%1</i> does not exist.
nn: <i>%1</i> finst ikkje.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
nn: Tilgang nekta.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
nn: Handlinga er ikkje støtta.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
nn: Feil ved autentisering.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
nn: Uventa feil under handsaming: <i>%1</i>

en: Font Management
nn: Skrift­handsaming

en: (C) Craig Drummond, 2000 - 2009
nn: © 2000–2009 Craig Drummond

en: Developer and maintainer
nn: Utviklar og vedlikehaldar

en: Create New Group…
nn: Lag ny gruppe …

en: Remove Group…
nn: Fjern gruppe …

en: Enable Fonts in Group…
nn: Ta skriftene i gruppa i bruk …

en: Disable Fonts in Group…
nn: Ta skriftene i gruppa ut av bruk …

en: This displays a preview of the selected font.
nn: Dette førehandsviser den valde skrifta.

en: Find Duplicates…
nn: Finn duplikatar …

en: Scan for Duplicate Fonts…
nn: Sjå etter skriftduplikatar …

en: Install from File…
nn: Installer frå fil …

en: Install fonts from a local file
nn: Installer skrifter frå lokal fil

en: Get New Fonts…
nn: Hent nye skrifter …

en: Download new fonts
nn: Last ned nye skrifter

en: Delete Selected Fonts…
nn: Slett merke skrifter …

en: Change Preview Text…
nn: Endra tekst til førehandsvising …

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
nn: <h1>Skriftinstallering</h1>
    <p>Med denne modulen kan du installera TrueType-, Type1- og punktskrifter.</p><p>Du kan òg installera skrifter gjennom Konqueror: Skriv fonts:/ i adresselinja til Konqueror, og du vil få oversikt over dei installerte skriftene. For å installera, berre kopier ei skrift inn i den rette mappa.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
nn: <h1>Skriftinstallering</h1><p>Med denne modulen kan du installera TrueType-, Type1- og punktskrifter.</p><p>Du kan òg installera skrifter gjennom Konqueror: Skriv fonts:/ i adresselinja til Konqueror, og du vil få oversikt over dei installerte skriftene. For å installera, berre kopier ei skrift inn i den rette mappa, «%1» for skrifter som berre er tilgjengelege for deg eller «%2» for skrifter som er tilgjengelege for alle.</p>

en: Add Fonts
nn: Legg til skrifter

en: Failed to save list of fonts to print.
nn: Klarte ikkje lagra lista over skrifter som skal skrivast ut.

en: Failed to start font printer.
nn: Klarte ikkje starta skrivar til utskrift av skrifter.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
nn: Det finst ingen utskrivbare skrifter.
    Du kan berre skriva ut ikkje-punktskrifter og skrifter i bruk.

en: Cannot Print
nn: Kan ikkje skriva ut

en: You did not select anything to delete.
nn: Du valde ingenting som skulle slettast.

en: Nothing to Delete
nn: Ingenting å sletta

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nn: <p>Vil du verkeleg sletta</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: Delete Font
nn: Slett skrift

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
nn[0]: Vil du verkeleg sletta denne skrifta?
nn[1]: Vil du verkeleg sletta desse %1 skriftene?

en: Delete Fonts
nn: Slett skrifter

en: Deleting font(s)…
nn: Slettar skrifter …

en: You did not select anything to move.
nn: Du valde ingenting som skulle flyttast.

en: Nothing to Move
nn: Ingenting å flytta

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
nn: <p>Er du sikker på at du vil flytta</p><p>«<b>%1</b>»</p><p>frå <i>%2</i> til <i>%3</i>?</p>

en: Move Font
nn: Flytt skrift

en: Move
nn: Flytt

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
nn[0]: <p>Er du sikker på at du vil flytta denne skrifta frå <i>%2</i> til <i>%3</i>?</p>
nn[1]: <p>Er du sikker på at du vil flytta desse %1 skriftene frå <i>%2</i> til <i>%3</i>?</p>

en: Move Fonts
nn: Flytt skrifter

en: Moving font(s)…
nn: Flyttar skrifter …

en: Export Group
nn: Eksporter gruppe

en: No files?
nn: Ingen filer?

en: Failed to open %1 for writing
nn: Klarte ikkje opna %1 for skriving

en: Create New Group
nn: Lag ny gruppe

en: Name of new group:
nn: Namn på ny skriftgruppe:

en: New Group
nn: Ny gruppe

en: Preview Text
nn: Tekst til førehandsvising

en: Please enter new text:
nn: Skriv ny tekst:

en: Scanning font list…
nn: Ser gjennom lista over skrifter …

en: No fonts
nn: Ingen skrifter

en: 1 Font | %1 Fonts
nn[0]: Éi skrift
nn[1]: %1 skrifter

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
nn: <table><tr><td align="right">I bruk:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Ute av bruk:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Delvis i bruk:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Til saman:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
nn: <table><tr><td align="right">I bruk:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Ute av bruk:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Til saman:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
nn: Ser etter tilknytte filer …

en: Scanning Files…
nn: Søkjer gjennom filer …

en: Looking for additional files to install…
nn: Ser etter fleire filer å installera …

en: Looking for files associated with %1
nn: Ser etter filer som er tilknytte %1

en: Installing font(s)…
nn: Installerer skrifter …

en: You did not select anything to enable.
nn: Du valde ingenting som skulle takast i bruk.

en: You did not select anything to disable.
nn: Du valde ingenting som skulle takast ut av bruk.

en: Nothing to Enable
nn: Ingenting å ta i bruk

en: Nothing to Disable
nn: Ingenting å ta ut av bruk

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nn: <p>Vil du verkeleg ta</p><p>«<b>%1</b>» i bruk?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nn: <p>Vil du verkeleg ta</p><p>«<b>%1</b>» ut av bruk?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nn: <p>Vil du verkeleg ta</p><p>«<b>%1</b>», som ligg i gruppa «<b>%2</b>», i bruk?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nn: <p>Vil du verkeleg ta</p><p>«<b>%1</b>», som ligg i gruppa «<b>%2</b>», ut av bruk?</p>

en: Enable Font
nn: Ta skrifta i bruk

en: Disable Font
nn: Ta skrifta ut av bruk

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
nn[0]: Vil du verkeleg ta denne skrifta i bruk?
nn[1]: Vil du verkeleg ta desse %1 skriftene i bruk?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
nn[0]: Vil du verkeleg ta denne skrifta ut av bruk?
nn[1]: Vil du verkeleg ta desse %1 skriftene ut av bruk?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nn[0]: <p>Vil du verkeleg ta i bruk denne skrifta som ligg i gruppa «<b>%2</b>»?</p>
nn[1]: <p>Vil du verkeleg ta i bruk desse %1 skriftene som ligg i gruppa «<b>%2</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nn[0]: <p>Vil du verkeleg ta denne skrifta som ligg i gruppa «<b>%2</b>» ut av bruk?</p>
nn[1]: <p>Vil du verkeleg ta desse %1 skriftene som ligg i gruppa «<b>%2</b>» ut av bruk?</p>

en: Enable Fonts
nn: Ta skriftene i bruk

en: Disable Fonts
nn: Ta skriftene ut av bruk

en: Enabling font(s)…
nn: Tek skriftene i bruk …

en: Disabling font(s)…
nn: Tek skriftene ut av bruk …

en: Print Font Samples
nn: Skriv ut skriftprøver

en: Select size to print font:
nn: Vel skriftstorleik på utskrifta:

en: Waterfall
nn: Foss

en: 12pt
nn: 12 pt

en: 18pt
nn: 18 pt

en: 24pt
nn: 24 pt

en: 36pt
nn: 36 pt

en: 48pt
nn: 48 pt

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
nn: Kan berre installera skrifter til «%1» eller «%2».

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
nn: Du kan ikkje installera ein skriftpakke direkte.
    Pakk ut %1 og installer delane kvar for seg.

en: Cannot copy fonts
nn: Kan ikkje kopiera skrifter

en: Cannot move fonts
nn: Kan ikkje flytta skrifter

en: Only fonts may be deleted.
nn: Berre skrifter kan slettast.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
nn: Kan berre fjerna skrifter frå «%1» eller «%2».

en: Please specify "%1" or "%2".
nn: Oppgje «%1» eller «%2».

en: No special methods supported.
nn: Ingen spesialmetodar er støtta.

en: Fonts
nn: Skrifter

en: Failed to start the system daemon
nn: Klarte ikkje starta systemtenesta

en: Backend died
nn: Motoren vart avslutta

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
nn: %1 er ei punktskrift, men du kan ikkje installera punktskrifter, fordi det valet er slått av på systemet ditt.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
nn: %1 inneheld skrifta <b>%2</b> som allereie er installert på systemet.

en: %1 is not a font.
nn: %1 er ikkje ei skrift.

en: Could not remove all files associated with %1
nn: Klarte ikkje fjerna alle filene som var knytte til %1

en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
nn: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZzÆæØøÅå0123456789

en: No characters found.
nn: Fann ingen teikn.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
nn: Vår kjære møy i Cape øvde banjo, whist og quiz i taxifila

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
nn: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÆØÅ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
nn: abcdefghijklmnopqrstuvwxyzæøå

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
nn: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]«»

en: ERROR: Could not determine font's name.
nn: FEIL: Fann ikkje skriftnamnet.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
nn[0]: %2 [1 piksel]
nn[1]: %2 [%1 pikslar]

en: Personal
nn: Personleg

en: All
nn: Alle

en: Thin
nn: Tynn

en: Extra Light
nn: Ekstra lett

en: Ultra Light
nn: Ultralett

en: Light
nn: Lett

en: Regular
nn: Vanleg

en: Medium
nn: Middels

en: Demi Bold
nn: Tynn halvfeit

en: Semi Bold
nn: Halvfeit

en: Bold
nn: Feit

en: Extra Bold
nn: Ekstra feit

en: Ultra Bold
nn: Ultrafeit

en: Black
nn: Svart

en: Heavy
nn: Tjukk

en: Italic
nn: Kursiv

en: Oblique
nn: Skråstilt

en: Ultra Condensed
nn: Ultrasmal

en: Extra Condensed
nn: Ekstra smal

en: Condensed
nn: Smal

en: Semi Condensed
nn: Halvsmal

en: Semi Expanded
nn: Halvbrei

en: Expanded
nn: Brei

en: Extra Expanded
nn: Ekstra brei

en: Ultra Expanded
nn: Ultrabrei

en: Monospaced
nn: Fastbreidd

en: Charcell
nn: Teikncelle

en: Proportional
nn: Proporsjonal

en: Other, Control
nn: Andre, kontroll

en: Other, Format
nn: Andre, format

en: Other, Not Assigned
nn: Andre, ikkje tildelte

en: Other, Private Use
nn: Andre, privat bruk

en: Other, Surrogate
nn: Andre, surrogat

en: Letter, Lowercase
nn: Bokstav, minuskel

en: Letter, Modifier
nn: Bokstav, endring

en: Letter, Other
nn: Bokstav, andre

en: Letter, Titlecase
nn: Bokstav, titteltype

en: Letter, Uppercase
nn: Bokstav, majuskel

en: Mark, Spacing Combining
nn: Merke, mellomromskombinerande

en: Mark, Enclosing
nn: Merke, innkapsla

en: Mark, Non-Spacing
nn: Merke, ikkje mellomrom

en: Number, Decimal Digit
nn: Tal, desimaltal

en: Number, Letter
nn: Tal, bokstav

en: Number, Other
nn: Tal, andre

en: Punctuation, Connector
nn: Skiljeteikn, samanbindar

en: Punctuation, Dash
nn: Skiljeteikn, tankestrek

en: Punctuation, Close
nn: Skiljeteikn, lukking

en: Punctuation, Final Quote
nn: Skiljeteikn, sitat slutt

en: Punctuation, Initial Quote
nn: Skiljeteikn, sitat start

en: Punctuation, Other
nn: Skiljeteikn, andre

en: Punctuation, Open
nn: Skiljeteikn, opning

en: Symbol, Currency
nn: Symbol, valuta

en: Symbol, Modifier
nn: Symbol, endring

en: Symbol, Math
nn: Symbol, matematikk

en: Symbol, Other
nn: Symbol, andre

en: Separator, Line
nn: Skiljar, linje

en: Separator, Paragraph
nn: Skiljar, avsnitt

en: Separator, Space
nn: Skiljar, mellomrom

en: Category
nn: Kategori

en: XML Decimal Entity
nn: Desimal entitetsreferanse for XML

en: Show Face:
nn: Vis type:

en: Install…
nn: Installerer …

en: Change Text…
nn: Byt tekst …

en: Could not read font.
nn: Klarte ikkje lesa skrifta.

en: Preview String
nn: Tekst for førehandsvising

en: Please enter new string:
nn: Skriv ny tekst:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
nn: &Hovudverktøylinje

en: Preview Type
nn: Tekst til førehandsvising

en: Standard Preview
nn: Standard førehandsvising

en: All Characters
nn: Alle teikn

en: Unicode Block: %1
nn: Unicode-blokk: %1

en: Unicode Script: %1
nn: Unicode-skript: %1

en: Basic Latin
nn: Grunnleggjande latinsk

en: Latin-1 Supplement
nn: Latin-1-tillegg

en: Latin Extended-A
nn: Utvida latinsk A

en: Latin Extended-B
nn: Utvida latinsk B

en: IPA Extensions
nn: IPA-utvidingar

en: Spacing Modifier Letters
nn: Endringsbokstavar for mellomrom

en: Combining Diacritical Marks
nn: Kombinerte diakritiske teikn

en: Greek and Coptic
nn: Gresk og koptisk

en: Cyrillic
nn: Kyrillisk

en: Cyrillic Supplement
nn: Tillegg til kyrillisk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Syriac
nn: Syrisk

en: Arabic Supplement
nn: Arabisk-tillegg

en: Sinhala
nn: Singalesisk

en: Tibetan
nn: Tibetansk

en: Myanmar
nn: Myanmarsk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Ethiopic
nn: Etiopisk

en: Ethiopic Supplement
nn: Etiopisk-tillegg

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
nn: Sameinte kanadiske aboriginarstavingar

en: Runic
nn: Runeskrift

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: New Tai Lue
nn: Ny Tai Lue

en: Khmer Symbols
nn: Khmer-teikn

en: Buginese
nn: Buginesisk

en: Balinese
nn: Balinesisk

en: Phonetic Extensions
nn: Fonetiske utvidingar

en: Phonetic Extensions Supplement
nn: Tillegg til fonetiske utvidingar

en: Combining Diacritical Marks Supplement
nn: Tillegg til kombinerte diakritiske teikn

en: Latin Extended Additional
nn: Tillegg til latinsk utviding

en: Greek Extended
nn: Utvida gresk

en: General Punctuation
nn: Generelle skiljeteikn

en: Superscripts and Subscripts
nn: Heva og senka skrift

en: Currency Symbols
nn: Valutateikn

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
nn: Kombinerte diakritiske teiknmarkørar

en: Letter-Like Symbols
nn: Bokstavliknande teikn

en: Number Forms
nn: Talformer

en: Arrows
nn: Piler

en: Mathematical Operators
nn: Matematiske operatorar

en: Miscellaneous Technical
nn: Ymse teknisk

en: Control Pictures
nn: Kontrollbilete

en: Optical Character Recognition
nn: Optisk teiknattkjenning

en: Enclosed Alphanumerics
nn: Innkapsla alfanumeriske teikn

en: Box Drawing
nn: Boksteikning

en: Block Elements
nn: Blokkelement

en: Geometric Shapes
nn: Geometriske former

en: Miscellaneous Symbols
nn: Ymse symbol

en: Dingbats
nn: Biletteikn (dingbats)

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
nn: Ymse matematiske teikn A

en: Supplemental Arrows-A
nn: Tilleggspiler A

en: Braille Patterns
nn: Blindeskriftmønster

en: Supplemental Arrows-B
nn: Tilleggsbiler B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
nn: Ymse matematiske teikn B

en: Supplemental Mathematical Operators
nn: Tillegg til matematiske operatorar

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
nn: Ymse teikn og piler

en: Glagolitic
nn: Glagolitisk

en: Latin Extended-C
nn: Utvida latinsk C

en: Coptic
nn: Koptisk

en: Georgian Supplement
nn: Tillegg til georgisk

en: Ethiopic Extended
nn: Utvida etiopisk

en: Supplemental Punctuation
nn: Tillegg til skiljeteikn

en: CJK Radicals Supplement
nn: CJK-ordstammetillegg

en: Kangxi Radicals
nn: Kangxi-ordstammar

en: Ideographic Description Characters
nn: Ideografiske skildingsteikn

en: CJK Symbols and Punctuation
nn: CJK-teikn og -skiljeteikn

en: Hangul Compatibility Jamo
nn: Hangul-kompatibilitet Jamo

en: Bopomofo Extended
nn: Utvida bopomofo

en: CJK Strokes
nn: CJK-strøk

en: Katakana Phonetic Extensions
nn: Fonetiske utvidingar til katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
nn: Innkapsla CJK-bokstavar og -månadar

en: CJK Compatibility
nn: CJK-kompatibilitet

en: CJK Unified Ideographs Extension A
nn: Utviding til sameinte CJK-ideogram A

en: Yijing Hexagram Symbols
nn: Yijing-heksagramteikn

en: CJK Unified Ideographs
nn: Sameinte CJK-ideogram

en: Yi Syllables
nn: Yi-stavingar

en: Yi Radicals
nn: Yi-ordstammar

en: Modifier Tone Letters
nn: Endringsbokstavar for tonar

en: Latin Extended-D
nn: Utvida latinsk D

en: Hangul Syllables
nn: Hangul-stavingar

en: High Surrogates
nn: Høge surrogar

en: High Private Use Surrogates
nn: Høge surrogat til privat bruk

en: Low Surrogates
nn: Låge surrogat

en: Private Use Area
nn: Område for privat bruk

en: CJK Compatibility Ideographs
nn: CJK-kompatibilitetsideogram

en: Alphabetic Presentation Forms
nn: Alfabetiske presentasjonsformer

en: Arabic Presentation Forms-A
nn: Arabiske presentasjonsformer A

en: Variation Selectors
nn: Variasjonsveljarar

en: Vertical Forms
nn: Vertikale former

en: Combining Half Marks
nn: Kombineringshalvmarkørar

en: CJK Compatibility Forms
nn: CJK-kompatibilitetsformer

en: Small Form Variants
nn: Små formvariantar

en: Arabic Presentation Forms-B
nn: Arabiske presentasjonsformer B

en: Half-Width and Full-Width Forms
nn: Halv- og heilbreiddeformer

en: Specials
nn: Spesielle

en: Linear B Syllabary
nn: Lineære B-stavingar

en: Linear B Ideograms
nn: Lineære B-ideogram

en: Aegean Numbers
nn: Egeiske tal

en: Ancient Greek Numbers
nn: Gammalgreske tal

en: Old Italic
nn: Gammalitalisk

en: Gothic
nn: Gotisk

en: Ugaritic
nn: Ugaritisk

en: Old Persian
nn: Gammalpersisk

en: Shavian
nn: Shavisk

en: Osmanya
nn: Osmanske

en: Cypriot Syllabary
nn: Kypriotiske stavingar

en: Phoenician
nn: Fønikisk

en: Cuneiform
nn: Kileskrift

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
nn: Kileskrift-tal og -skiljeteikn

en: Byzantine Musical Symbols
nn: Bysantinske musikkteikn

en: Musical Symbols
nn: Musikkteikn

en: Ancient Greek Musical Notation
nn: Gammalgresk musikknotasjon

en: Tai Xuan Jing Symbols
nn: Tai Xuan Jing-teikn

en: Counting Rod Numerals
nn: Tal frå talstav

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
nn: Matematiske alfanumeriske teikn

en: CJK Unified Ideographs Extension B
nn: Utviding til sameinte CJK-ideogram B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
nn: Tillegg til CJK-kompatibilitetsideogram

en: Tags
nn: Merke

en: Variation Selectors Supplement
nn: Tillegg til variasjonsveljarar

en: Supplementary Private Use Area-A
nn: Tillegg til område for privat bruk A

en: Supplementary Private Use Area-B
nn: Tillegg til område for privat bruk B

en: Braille
nn: Blindeskrift

en: Canadian Aboriginal
nn: Kanadisk-aboriginsk

en: Common
nn: Felles

en: Cypriot
nn: Kypriotisk

en: Greek
nn: Gresk

en: Inherited
nn: Arva

en: Latin
nn: Latinsk

en: Linear B
nn: Lineær B
