plasma_applet_clock - en to nn translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
nn: Utsjånad

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
nn: Klokka er no %1 og datoen %2

en: Show seconds hand
nn: Vis sekundvisar

en: General:
nn: Generelt:

en: Show time zone
nn: Vis tidssone
