plasma_applet_lockout - en to nn translation catalogue (20 entries)

en: General
nn: Generelt

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
nn: Vis handlingar:

en: Logout
nn: Logg ut

en: Shutdown
nn: Slå av

en: Reboot
nn: Start på nytt

en: Lock
nn: Lås

en: Switch User
nn: Byt brukar

en: Hibernate
nn: Dvalemodus

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
nn: Kvilemodus

en: Lock the screen
nn: Lås skjermen

en: Switch user
nn: Byt brukar

en: Start a parallel session as a different user
nn: Start ei parallell økt som ein annan brukar

en: Shutdown…
nn: Slå av …

en: Turn off the computer
nn: Slå av datamaskina

en: Restart…
nn: Start på nytt …

en: Reboot the computer
nn: Start datamaskina på nytt

en: Logout…
nn: Logg ut …

en: End the session
nn: Avslutt økta

en: Sleep (suspend to RAM)
nn: Kvilemodus til minnet

en: Hibernate (suspend to disk)
nn: Dvalemodus til disken
