plasma-desktop - en to nn translation catalogue (109 entries)

en: No fingerprint device found.
nn: Fann inga eining for fingeravtrykk.

en: Retry scanning your finger.
nn: Prøv å skanna fingeren på nytt.

en: Swipe too short. Try again.
nn: Sveipet var for kort. Prøv på nytt.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
nn: Heile fingeren var ikkje lagd på lesaren. Prøv på nytt.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
nn: Ta fingeren frå lesaren og prøv på nytt.

en: Fingerprint enrollment has failed.
nn: Klarte ikkje å registrera fingeravtrykk.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
nn: For lite plass på eininga. Slett andre fingeravtrykk for å halda fram.

en: The device was disconnected.
nn: Eininga vart kopla frå.

en: An unknown error has occurred.
nn: Det oppstod ein ukjend feil.

en: Change Password
nn: Byt passord

en: Set Password
nn: Vel passord

en: Password
nn: Passord

en: Confirm password
nn: Stadfest passord

en: Passwords must match
nn: Passorda må vera like

en: Change Wallet Password?
nn: Byta lommebok-passord?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, consider changing the password on your default KWallet to match it.
nn: Sidan du no har bytt innloggings­passord, bør du vurdera å også byta passordet til standard KWallet-lommeboka, slik at passorda er like.

en: What is KWallet?
nn: Kva er KWallet?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
nn: KWallet er ein passord­handsamar som lagrar passorda dine for trådlaus­nettverk og andre krypterte ressursar. KWallet-lommeboka er låst med eit eige passord, som er forskjellig frå innloggings­passordet ditt. Viss dei to passorda er like, kan ho låsast opp automatisk ved innlogging, slik at du slepp å skriva inn passordet to gongar.

en: Change Wallet Password
nn: Byt lommebok-passord

en: Leave Unchanged
nn: La det vera uendra

en: Create User
nn: Legg til brukar

en: Name:
nn: Namn:

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Account type:
nn: Kontotype:

en: Password:
nn: Passord:

en: Confirm password:
nn: Stadfest passord:

[ctx: @action:button Create a new user]
en: Create
nn: Legg til

[ctx: @action:button Cancel creating new user]
en: Cancel
nn: Avbryt

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
nn: Vel biletområde

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
nn: Finger registrert

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
nn: Trykk høgre peikefinger fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
nn: Trykk høgre midtfinger fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
nn: Trykk høgre ringfinger fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
nn: Trykk høgre litlefinger fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
nn: Trykk høgre tommel fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
nn: Trykk venstre peikefinger fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
nn: Trykk venstre midtfinger fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
nn: Trykk venstre ringfinger fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
nn: Trykk venstre litlefinger fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
nn: Trykk venstre tommel fleire gongar på fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
nn: Sveip høgre peikefinger fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
nn: Sveip høgre midtfinger fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
nn: Sveip høgre ringfinger fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
nn: Sveip høgre litlefinger fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
nn: Sveip høgre tommel fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
nn: Sveip venstre peikefinger fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
nn: Sveip venstre midtfinger fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
nn: Sveip venstre ringfinger fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
nn: Sveip venstre litlefinger fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
nn: Sveip venstre tommel fleire gongar over fingeravtrykk-sensoren.

en: Configure Fingerprints
nn: Set opp fingeravtrykk

en: Add
nn: Legg til

en: Done
nn: Fullført

en: Re-enroll finger
nn: Registrer finger på nytt

en: Delete fingerprint
nn: Slett fingeravtrykk

en: No fingerprints added
nn: Ingen fingeravtrykk lagde til

en: Users
nn: Brukarar

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
nn: Legg til ny …

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
nn: Legg til ny brukar …

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
nn: Trykk «Mellomrom» for å redigera brukarprofilen

en: Pick a finger to enroll
nn: Vel finger som skal registrerast

[ctx: @title]
en: Change Avatar
nn: Byt avatar

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
nn: Det er ingenting

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
nn: Flaksande flamingo

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
nn: Drakefrukt

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
nn: Søtpotet

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
nn: Glødande glo

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
nn: Solstrålar

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
nn: Limegrønt

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
nn: Frodig og fint

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
nn: Vårgrønt

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
nn: Tafatt turkis

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
nn: Plasma-blått

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
nn: Lat lavendel

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
nn: Interessant indigo

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
nn: Brent kol

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
nn: Perfekt papir

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
nn: Kafeteriabrunt

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
nn: Tydeleg trevirke

[ctx: @action:button]
en: Go Back
nn: Gå tilbake

[ctx: @action:button]
en: Initials
nn: Initialar

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
nn: Vel fil …

[ctx: @title]
en: Choose a picture
nn: Vel bilete

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
nn: Bilete (alle vanlege filtypar) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
nn: Plasshaldarikon

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
nn: Bruk plasshaldarikon for avatar

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User Without Deleting Files?
nn: Sletta innlogga brukar utan å sletta filer?

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User?
nn: Sletta innlogga brukar?

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in, so their files cannot be deleted. Delete just the account instead?<nl/><nl/>This will make %1 unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
nn: %1 er logga inn nett no, så det er ikkje mogleg å sletta filene til denne brukaren. Vil du heller berre sletta kontoen?<nl/><nl/>Dette gjer at %1 ikkje kan logga inn att etterpå, og ting vil gjerne ikkje fungera skikkeleg mens hen er logga inn.

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in. Deleting the account will make them unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
nn: %1 er logga inn nett. Viss du slettar kontoen, kan ikkje brukaren logga inn att etterpå, og ting vil gjerne ikkje fungera skikkeleg mens hen er logga inn.

[ctx: @action: button]
en: Delete %1
nn: Slett %1

en: Change avatar
nn: Byt avatar

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot change your own username while logged in; log out and then log in as another user to change this account’s username.
nn: Du kan ikkje endra ditt eige brukar­namn når du er innlogga.  Logg ut, og logg så inn som ein annan brukar om du vil endra brukarnamnet.

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot change the username of a logged-in user; wait until this user logs out first.
nn: Du kan ikkje endra brukarnamn til ein brukar som alt er innlogga. Vent til brukaren loggar ut.

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
nn: Kan ikkje endra kontotypen til standard med mindre det finst minst éin annan administrator­konto på systemet. Utan ein administrator­konto vert ikkje autentisering mogleg, eller det vil krevja utrygg bruk av rotpassordet.

en: Email address:
nn: E-postadresse:

en: Delete files
nn: Slett filer

en: Keep files
nn: Behald filer

en: Delete User…
nn: Slett brukar …

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot delete yourself! Log out and then log in as another user to delete this user account.
nn: Du ikkje sletta deg sjølv. Logg ut, og logg så inn som ein annan brukar om du vil sletta denne kontoen.

en: Configure Fingerprint Authentication…
nn: Set opp fingeravtrykk-autentisering …

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
nn: Fingeravtrykk kan brukast i staden for passord for å låsa opp skjermen og gje administrator­løyve til brukar­program og kommandolinje­program som spør om det.<nl/><nl/>Systempålogging med fingeravtrykk er førebels ikkje støtta.

[ctx: @info]
en: Failed to crop image: %1
nn: Klarte ikkje skjera til biletet: %1

en: Could not get permission to save user %1
nn: Fekk ikkje løyve til å lagra brukaren %1

en: There was an error while saving changes
nn: Det oppstod ein feil ved lagring av endringane

en: Failed to resize image: opening temp file failed
nn: Klarte ikkje endra storleik på bilete: Feil ved opning av mellombels fil.

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
nn: Klarte ikkje endra storleik på bilete: Klarte ikkje lagra til mellombels fil.

en: Your Account
nn: Kontoen din

en: Other Accounts
nn: Andre kontoar
