plasma-workspace - en to nn translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
nn: Mediestyring

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
nn: Spel av / pausa mediespeling

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
nn: Media spel neste

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
nn: Media spel førre

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 5s
nn: Media spol 5 sekund fram

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 5s
nn: Media spol 5 sekund tilbake

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 30s
nn: Media spol 30 sekund fram

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 30s
nn: Media spol 30 sekund tilbake

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
nn: Stopp mediespeling

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
nn: Pausa mediespeling

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
nn: Spel av mediespeling

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
nn: Media høgare lyd

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
nn: Media lågare lyd
