klipper - en to pa translation catalogue (48 entries)

en: Add Action...
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਸ਼ਾਮਲ...

en: Edit Action...
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਸੋਧ...

en: Delete Action
pa: ਕਾਰਵਾਈ ਹਟਾਓ

[ctx: General Config]
en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

en: General Configuration
pa: ਸਧਾਰਨ ਸੰਰਚਨਾ

en: Actions Configuration
pa: ਐਕਸ਼ਨ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

en: Shortcuts Configuration
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਸੰਰਚਨਾ

en: Ignore
pa: ਅਣਡਿੱਠੇ

en: Replace Clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਬਦਲੋ

en: Add to Clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਲ

en: Command
pa: ਕਮਾਂਡ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Action Properties
pa: ਐਕਸ਼ਨ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Description:
pa: ਵੇਰਵਾ:

en: Should Klipper start automatically when you login?
pa: ਕੀ ਤੁਹਾਡੇ ਲਾਗਇਨ ਕਰਨ ਤੇ ਕੇਲਿੱਪਰ ਖੁਦ ਹੀ ਸ਼ੁਰੂ ਹੋ ਜਾਵੇ?

en: Automatically Start Klipper?
pa: ਕੇਲਿੱਪਰ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਸ਼ੁਰੂ?

en: Start
pa: ਸ਼ੁਰੂ

en: Do Not Start
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਨਾ ਕਰੋ

en: Edit Contents
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਸੋਧ

en: Mobile Barcode
pa: ਮੋਬਾਇਲ ਬਾਰਕੋਡ

en: Clipboard history
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਅਤੀਤ

en: up
pa: ਉੱਤੇ

en: current
pa: ਮੌਜੂਦਾ

en: down
pa: ਹੇਠਾਂ

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
pa: ਕੇਲਿੱਪਰ ਵਰਜਨ

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
pa: ਟੈਕਸਟ ਚੋਣ ਹੀ

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
pa: ਗਰਾਫਿਕਲ regexp ਐਡੀਟਰ ਵਰਤੋਂ

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
pa: WM_CLASS ਲਈ ਕੋਈ ਐਕਸ਼ਨ ਨਹੀਂ

en: Clipboard is empty
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਖਾਲੀ ਹੈ

en: No matches
pa: ਕੋਈ ਮੇਲ ਨਹੀਂ

en: Klipper
pa: ਕੇਲਿੱਪਰ

en: (c) 1998, Andrew Stanley-Jones
    1998-2002, Carsten Pfeiffer
    2001, Patrick Dubroy
pa: (c) 1998, ਐਂਡਰਿਊ ਸਟਾਲੀ-ਜੋਨਸ
    1998-2002, ਕਰੀਸਟਨ ਪਫੀਇੱਟਰ
    2001, ਲੁਬੋਸ ਲੂਨਿਕ

en: Carsten Pfeiffer
pa: ਕਰੀਸਟਨ ਪਫੀਇੱਟਰ

en: Author
pa: ਲੇਖਕ

en: Andrew Stanley-Jones
pa: ਐਂਡਰਿਊ ਸਟਾਲੀ-ਜੋਨਸ

en: Original Author
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ

en: Patrick Dubroy
pa: ਪਾਰਟਰਿਕ ਡੁਬਰਏ

en: Contributor
pa: ਸਹਿਯੋਗੀ

en: Luboš Luňák
pa: ਲੁਬੋਸ ਲੂਨਿਕ

en: Bugfixes and optimizations
pa: ਬੱਗ ਫਿਕਸ ਅਤੇ ਅਨੁਕੂਲਤਾ

en: Esben Mose Hansen
pa: ਈਸਬੀਬ ਮੋਸ ਹੁਸੈਨ

en: Previous Maintainer
pa: ਪੁਰਾਣਾ ਪਰਬੰਧਕ

en: Maintainer
pa: ਪਰਬੰਧਕ

en: &More
pa: ਹੋਰ(&M)

en: Clipboard Contents
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਸਮੱਗਰੀ

en: Disable This Popup
pa: ਇਹ ਪੋਪਅੱਪ ਅਯੋਗ

en: &Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(&C)
