krunner_sessions - en to pa translation catalogue (7 entries)

en: Logs out, exiting the current desktop session
pa: ਲਾਗਆਉਟ, ਮੌਜੂਦਾ ਡੈਸਕਟਾਪ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਬੰਦ ਕੀਤਾ ਜਾਂਦਾ ਹੈ

en: Turns off the computer
pa: ਕੰਪਿਊਟਰ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Reboots the computer
pa: ਕੰਪਿਊਟਰ ਮੁੜ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: Locks the current sessions and starts the screen saver
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਲਾਕ ਕਰਕੇ ਸਕਰੀਨ-ਸੇਵਰ ਸ਼ੁਰੂ ਕੀਤਾ ਜਾਂਦਾ ਹੈ

en: Starts a new session as a different user
pa: ਵੱਖਰੇ ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਲਈ ਨਵਾਂ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: Lists all sessions
pa: ਸਭ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਲਿਸਟ ਕਰੋ

en: Switch User
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਬਦਲੋ
