kcmfonts - en to pl translation catalogue (46 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPIWayland), group (General)
en: Force font DPI Wayland
pl: Wymuś DPI czcionek na Waylandzie

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPI), group (General)
en: Force font DPI on X11
pl: Wymuś DPI czcionek na X11

note: i18n: ectx: label, entry (font), group (General)
en: General font
pl: Ogólna czcionka

note: i18n: ectx: label, entry (fixed), group (General)
en: Fixed width font
pl: Czcionka o stałej szerokości

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
pl: Mała czcionka

note: i18n: ectx: label, entry (toolBarFont), group (General)
en: Tool bar font
pl: Czcionka paska narzędzi

note: i18n: ectx: label, entry (menuFont), group (General)
en: Menu font
pl: Czcionka menu

note: i18n: ectx: label, entry (activeFont), group (WM)
en: Window title font
pl: Czcionka nazwy okna

[ctx: use system subpixel setting]
en: Vendor default
pl: Domyślne systemu

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
pl: Brak

en: Vertical RGB
pl: Pionowe RGB

en: Vertical BGR
pl: Pionowe BGR

[ctx: use system hinting settings]
en: Vendor default
pl: Domyślne systemu

[ctx: medium hinting]
en: Medium
pl: Średni

[ctx: no hinting]
en: None
pl: Brak

[ctx: slight hinting]
en: Slight
pl: Delikatny

[ctx: full hinting]
en: Full
pl: Pełny

en: This module lets you configure the system fonts.
pl: Ten moduł umożliwia określenie czcionek systemowych.

en: Adjust Global Scale…
pl: Dostosuj globalną skalę…

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
pl: Niektóre zmiany, m. in dotyczące antyaliasingu lub DPI, zostaną uwzględnione jedynie w nowo uruchamianych programach.

en: Very large fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very large font size, consider adjusting the global screen scale.
pl: Bardzo duże czcionki mogą dziwnie wyglądać. Spróbuj dostosować globalną skalę ekranu, zanim zwiększysz rozmiar czcionki.

en: Decimal font sizes can cause text layout problems in some applications. Consider using only integer font sizes.
pl: Dziesiętne rozmiary czcionek mogą powodować kłopoty w niektórych aplikacjach. Rozważ używanie tylko liczb całkowitych jako rozmiarów czcionek.

en: The recommended way to scale the user interface is using the global screen scaling feature.
pl: Zalecanym sposobem na przeskalowanie interfejsu użytkownika jest użycie globalnej skali ekranu.

en: &Adjust All Fonts…
pl: Dostosuj &wszystkie czcionki...

en: General:
pl: Ogólne:

en: Select general font
pl: Wybierz ogólną czcionkę

en: Fixed width:
pl: Stała szerokość:

en: Select fixed width font
pl: Wybierz czcionkę o stałej szerokości

en: Small:
pl: Małe:

en: Select small font
pl: Wybierz małą czcionkę

en: Toolbar:
pl: Pasek narzędzi:

en: Select toolbar font
pl: Wybierz czcionkę paska narzędzi

en: Select menu font
pl: Wybierz czcionkę menu

en: Window title:
pl: Nazwa okna:

en: Select window title font
pl: Wybierz czcionka nazwy okna

en: Anti-Aliasing:
pl: Wygładzanie:

en: Enable
pl: Włącz

[ctx: @info:tooltip Anti-Aliasing]
en: Pixels on displays are generally aligned in a grid. Therefore shapes of fonts that do not align with this grid will look blocky and wrong unless <emphasis>anti-aliasing</emphasis> techniques are used to reduce this effect. You generally want to keep this option enabled unless it causes problems.
pl: Piksele na wyświetlaczach są zazwyczaj wyrównane w siatkę. Stąd kształty czcionek, które nie pokrywają się z tą siatką, będą wyglądać blokowo i jakby w złym miejscu, chyba że zastosowane zostaną techniki <emphasis>wygładzania krawędzi</emphasis>, aby temu przeciwdziałać. Zalecamy pozostawienie tego ustawienia włączonym, chyba że powoduje kłopoty.

en: Exclude range from anti-aliasing
pl: Nie wygładzaj z tego zakresu

en: to
pl: do

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Sub-pixel rendering:
pl: Wyświetlanie podpikselowe:

[ctx: @info:tooltip Sub-pixel rendering]
en: <para>On TFT or LCD screens every single pixel is actually composed of three or four smaller monochrome lights. These <emphasis>sub-pixels</emphasis> can be changed independently to further improve the quality of displayed fonts.</para> <para>The rendering quality is only improved if the selection matches the manner in which the sub-pixels of your display are aligned. Most displays have a linear ordering of <emphasis>RGB</emphasis> sub-pixels, some have <emphasis>BGR</emphasis> and some exotic orderings are not supported by this feature.</para>This does not work with CRT monitors.
pl: <para>Na ekranach TFT czy LCD, każdy piksel składa się z trzech mniejszych monochromatycznych świateł. Te <emphasis>podpiksele</emphasis> mogą się zmienić niezależnie, aby polepszyć jakość wyświetlanych czcionek.</para><para>Jakość wyświetlania jest polepszona tylko wtedy, gdy wybór pasuje do sposobu w jaki podpiksele twojego wyświetlacza są wyrównane. Większość wyświetlaczy ma liniowe wyrównanie podpikseli <emphasis>RGB</emphasis>, niektóre z nich mają <emphasis>BGR</emphasis>, a niektóre egzotyczne wyrównania są nieobsługiwane przez nas.</para>Nie działa to na monitorach CRT.

[ctx: @info:tooltip Hinting]
en: Hinting is a technique in which hints embedded in a font are used to enhance the rendering quality especially at small sizes. Stronger hinting generally leads to sharper edges but the small letters will less closely resemble their shape at big sizes.
pl: Hinting jest techniką, w której podpowiedzi osadzone w czcionce są używane do polepszenia jakości ich wyświetlania, szczególnie dla małych rozmiarów. Silniejszy hinting ogólnie prowadzi do ostrzejszych krawędzi, lecz małe litery będą mniej przypominać swój kształt względem tego z większych rozmiarów.

en: Force font DPI:
pl: Wymuś DPI czcionek:

[ctx: @info:tooltip Force fonts DPI]
en: <para>Enter your screen's DPI here to make on-screen fonts match their physical sizes when printed. Changing this option from its default value will conflict with many apps; some icons and images may not scale as expected.</para><para>To increase text size, change the size of the fonts above. To scale everything, use the scaling slider on the <interface>Display & Monitor</interface> page.</para>
pl: <para>Wpisz tutaj DPI swojego ekranu, aby sprawić, że czcionki na ekranie są tego samego rozmiaru, co gdyby były wydrukowane. Zmiana tego ustawienia z jego wartości domyślnej spowoduje kłopoty w wielu aplikacjach; pewne ikony i obrazy mogą nie przeskalować się zgodnie z oczekiwaniami.</para><para>Aby zwiększyć rozmiar tekstu, zwiększ rozmiar czcionek powyżej. Aby przeskalować wszystko, użyj suwaka skalowania na stronie <interface>Wyświetlanie i monitor</interface>.</para>

en: Select Font
pl: Wybierz czcionkę
