kfontinst - en to pl translation catalogue (426 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
pl: Wgrać czcionki lokalnie (dla aktualnego użytkownika) czy systemowo (dla wszystkich użytkowników)?

en: Where to Install
pl: Miejsce wgrania

en: Font Installer
pl: Wgrywanie czcionek

en: Simple font installer
pl: Proste wgrywanie czcionek

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
pl: Związuje okno dialogowe z programem X o podanym identyfikatorze wind

en: URL to install
pl: URL do wgrania

en: Print
pl: Drukuj

en: Canceling…
pl: Anulowanie...

en: Font Printer
pl: Drukowanie czcionek

en: Simple font printer
pl: Proste drukowanie czcionek

en: Size index to print fonts
pl: Wielkość czcionek do wydruku

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
pl: Czcionka do wydruku, określona jako "rodzina, styl", gdzie styl to liczba 24-bitowa utworzona z elementów <grubość><szerokość><pochylenie>

en: File containing list of fonts to print
pl: Plik z listą czcionek do wydruku

en: Remove file containing list of fonts to print
pl: Usuń plik z listą czcionek do wydruku

en: Open an existing font file
pl: Otwórz istniejący plik czcionki

en: Print font preview
pl: Wydrukuj podgląd czcionki

en: Select Font to View
pl: Wybierz wyświetlaną czcionkę

en: URL to open
pl: URL do otwarcia

en: Font Viewer
pl: Przeglądarka czcionek

en: Simple font viewer
pl: Prosta przeglądarka czcionek

en: Duplicate Fonts
pl: Powtórzone czcionki

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
pl: Poszukiwanie powtórzonych czcionek. Proszę czekać...

en: No duplicate fonts found.
pl: Nie znaleziono powtórzonych czcionek.

en: Delete Marked Files
pl: Usuń zaznaczone pliki

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
pl[0]: Znaleziono powtórzoną czcionkę.
pl[1]: Znaleziono %1 powtórzone czcionki.
pl[2]: Znaleziono %1 powtórzonych czcionek.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
pl: Czy na pewno usunąć:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
pl: Czy na pewno usunąć:

en: Cancel font scan?
pl: Przerwać przeszukiwanie czcionek?

en: Font/File
pl: Czcionka/plik

en: Size
pl: Rozmiar

en: Date
pl: Data

en: Links To
pl: Dowiązany do

en: Open in Font Viewer
pl: Otwórz w przeglądarce czcionek

en: Properties
pl: Właściwości

en: Unmark for Deletion
pl: Odznacz do usunięcia

en: Mark for Deletion
pl: Zaznacz do usunięcia

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
pl[0]: Otworzyć czcionkę w przeglądarce czcionek?
pl[1]: Otworzyć wszystkie %1 czcionki w przeglądarce czcionek?
pl[2]: Otworzyć wszystkie %1 czcionek w przeglądarce czcionek?

en: Family
pl: Rodzina

en: Style
pl: Styl

en: Foundry
pl: Rodzina

en: FontConfig Match
pl: Dopasowanie FontConfig

en: File Type
pl: Rodzaj pliku

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: File Location
pl: Położenie pliku

en: Writing System
pl: System zapisu

en: Set Criteria
pl: Ustaw kryteria

en: Symbol/Other
pl: Symbol/inne

en: Filter by %1…
pl: Odfiltruj po %1...

en: Font
pl: Czcionka

en: Status
pl: Stan

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
pl: Ta kolumna pokazuje stan rodziny czcionek i poszczególnych stylów.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
pl: <p>Ta lista pokazuje wgrane czcionki, pogrupowane według rodziny. Liczba w nawiasie oznacza liczbę dostępnych stylów dla tej rodziny, np.:</p> <ul><li>Times [4] <ul> <li>Zwykły</li><li>Pogrubiony</li><li>Pogrubiona kursywa</li><li>Kursywa</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
pl: ...i %1 więcej

en: Delete
pl: Usuń

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Print…
pl: Wydrukuj...

en: Reload
pl: Odśwież

en: Open all %1 fonts in font viewer?
pl: Otworzyć wszystkie %1 czcionek w przeglądarce czcionek?

en: All Fonts
pl: Wszystkie czcionki

en: Personal Fonts
pl: Czcionki użytkownika

en: System Fonts
pl: Czcionki systemowe

en: Unclassified
pl: Nieprzydzielone

en: Group
pl: Grupa

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
pl: <p>Na pewno usunąć <b>%1</b>?</p> <p><i>Usunie to tylko grupę, nie same czcionki.</i></p>

en: Remove Group
pl: Usuń grupę

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove group
pl: Usuń grupę

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
pl: <h3>Grupy czcionek</h3><p>Ta lista zawiera grupy czcionek dostępne w systemie. Są dwa  podstawowe typy grup:<ul><li><b>Standardowe</b> to specjalne grupyużywane przez menedżer czcionek.<ul>%1</ul></li><li><b>Własne</b> to grupy utworzone przez użytkownika. Żeby dodać czcionkę do jednej z tych grup, wystarczy przeciągnąć ją tam z listy czcionek. Usunąć czcionkę z grupy można, przeciągając ją do grupy "Wszystkie czcionki".</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
pl: <li><i>Wszystkie czcionki</i> to wszystkie czcionki wgrane w systemie.</li><li><i>Nieprzydzielone</i> to czcionki, które nie zostały umieszczone w grupie "Własne".</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
pl: <li><i>Wszystkie czcionki</i> to wszystkie czcionki wgrane w systemie - zarówno "Systemowe", jak i "Użytkownika".</li> <li><i>Systemowe</i> to czcionki dostępne dla wszystkich użytkowników</li><li><i>Użytkownika</i> to czcionki dostępne dla aktualnego użytkownika</li> <li><i>Nieprzydzielone</i> to czcionki, które nie zostały umieszczone w grupie "Własne".</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
pl: <qt>Grupa o nazwie <b>%1</b> już istnieje!</qt>

en: Rename…
pl: Przemianuj...

en: Export…
pl: Wyeksportuj…

en: Add to "%1".
pl: Dodaj do "%1".

en: Remove from current group.
pl: Usuń z aktualnej grupy.

en: Move to personal folder.
pl: Przenieś do katalogu osobistego.

en: Move to system folder.
pl: Przenieś do katalogu systemowego.

en: Skip
pl: Pomiń

en: AutoSkip
pl: Pomiń automatycznie

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
pl: <h3>Porzucić?</h3><p>Na pewno przerwać?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
pl: <h3>Zakończono</h3><p>Uwaga: zmiany w otwartych aplikacjach zostaną uwzględnione dopiero po ponownym uruchomieniu.</p>

en: Do not show this message again
pl: Nie wyświetlaj więcej tej wiadomości

en: Installing
pl: Wgrywanie

en: Uninstalling
pl: Usuwanie

en: Enabling
pl: Włączanie

en: Moving
pl: Przenoszenie

en: Updating
pl: Aktualizowanie

en: Removing
pl: Usuwanie

en: Disabling
pl: Wyłączanie

en: Updating font configuration. Please wait…
pl: Uaktualnianie ustawień czcionek. Proszę czekać...

en: Unable to start backend.
pl: Nie można uruchomić programu narzędziowego.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
pl: Program narzędziowy przerwał działanie, ale został uruchomiony ponownie. Proszę spróbować jeszcze raz.

en: <h3>Error</h3>
pl: <h3>Błąd</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
pl: Nie można pobrać <i>%1</i>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
pl: Narzędzie systemowe przerwało działanie. Proszę spróbować jeszcze raz.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
pl: <i>%1</i> to czcionka bitmapowa, a obsługa takich czcionek jest wyłączona w systemie.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
pl: Plik <i>%1</i> zawiera czcionkę <b>%2</b>, która jest już wgrana.

en: <i>%1</i> is not a font.
pl: <i>%1</i> nie jest czcionką.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
pl: Nie można usunąć wszystkich plików skojarzonych z <i>%1</i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
pl: Nie można uruchomić usługi systemowej. <br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
pl: <i>%1</i> już istnieje.

en: <i>%1</i> does not exist.
pl: <i>%1</i> nie istnieje.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
pl: Brak dostępu.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
pl: Nieobsługiwane działanie.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
pl: Błąd autoryzacji.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
pl: Nieoczekiwany błąd podczas przetwarzania: <i>%1</i>

en: Font Management
pl: Zarządzanie czcionkami

en: Developer and maintainer
pl: Autor i opiekun

en: Create New Group…
pl: Utwórz nową grupę...

en: Remove Group…
pl: Usuń grupę...

en: Enable Fonts in Group…
pl: Włącz czcionki w grupie...

en: Disable Fonts in Group…
pl: Wyłącz czcionki w grupie...

en: This displays a preview of the selected font.
pl: Wyświetla podgląd wybranej czcionki.

en: Find Duplicates…
pl: Wyszukaj powieleń...

en: Scan for Duplicate Fonts…
pl: Szukaj powielonych czcionek...

en: Install from File…
pl: Wgraj z pliku...

en: Install fonts from a local file
pl: Wgraj czcionki z pliku lokalnego

en: Get New Fonts…
pl: Pobierz nowe czcionki...

en: Download new fonts
pl: Pobierz nowe czcionki

en: Delete Selected Fonts…
pl: Usuń wybrane czcionki...

en: Change Preview Text…
pl: Zmień tekst podglądu...

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
pl: <h1>Instalator czcionek</h1><p>Ten moduł pozwala wgrać czcionki TrueType, Type1, Speedo i bitmapowe.</p> <p>Czcionki można wgrać także w Konquerorze: wystarczy wpisać fonts:/ w pasku adresu, żeby wyświetlić listę czcionek wgranych w twoim systemie. Żeby wgrać czcionkę, wystarczy skopiować ją do tego katalogu.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
pl: <h1>Instalator czcionek</h1><p>Ten moduł pozwala wgrać czcionki TrueType, Type1 i bitmapowe.</p> <p>Czcionki można zainstalować także w Konquerorze: wystarczy wpisać fonts:/ w pasku adresu, żeby wyświetlić listę czcionek zainstalowanych w Twoim systemie. Żeby wgrać czcionkę, wystarczy skopiować ją do katalogu "%1" (dla czcionek użytkownika) albo do katalogu "%2" (dla czcionek systemowych, dostępnych dla wszystkich).</p>

en: Add Fonts
pl: Dodaj czcionki

en: Failed to save list of fonts to print.
pl: Nie można zapisać listy czcionek do wydruku.

en: Failed to start font printer.
pl: Nie można uruchomić drukowania czcionek.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
pl: Brak czcionek do drukowania.
    Nie można drukować czcionek bitmapowych ani wyłączonych.

en: Cannot Print
pl: Drukowanie niemożliwe

en: You did not select anything to delete.
pl: Nie wybrałeś nic do usunięcia.

en: Nothing to Delete
pl: Nic do usunięcia

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
pl: <p>Na pewno usunąć</p><p><b>%1</b>?</p>

en: Delete Font
pl: Usuń czcionkę

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
pl[0]: Na pewno usunąć tę %1 czcionkę?
pl[1]: Na pewno usunąć te %1 czcionki?
pl[2]: Na pewno usunąć te %1 czcionek?

en: Delete Fonts
pl: Usuwanie czcionek

en: Deleting font(s)…
pl: Usuwanie czcionek...

en: You did not select anything to move.
pl: Nie wybrano czcionek do przeniesienia.

en: Nothing to Move
pl: Nic do przeniesienia

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
pl: <p>Czy na pewno chcesz przenieść</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>z <i>%2</i> do <i>%3</i>?</p>

en: Move Font
pl: Przenieś czcionkę

en: Move
pl: Przenieś

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
pl[0]: <p>Czy na pewno chcesz przenieść tą czcionkę z <i>%2</i> do <i>%3</i>?</p>
pl[1]: <p>Czy na pewno chcesz przenieść te %1 czcionki z <i>%2</i> do <i>%3</i>?</p>
pl[2]: <p>Czy na pewno chcesz przenieść te %1 czcionek z <i>%2</i> do <i>%3</i>?</p>

en: Move Fonts
pl: Przenieś czcionki

en: Moving font(s)…
pl: Przenoszenie czcionek...

en: Export Group
pl: Wyeksportuj grupę

en: No files?
pl: Brak plików?

en: Failed to open %1 for writing
pl: Nie można otworzyć %1 do zapisu

en: Create New Group
pl: Utwórz nową grupę

en: Name of new group:
pl: Nazwa nowej grupy:

en: New Group
pl: Nowa grupa

en: Preview Text
pl: Podgląd tekstu

en: Please enter new text:
pl: Proszę podać nowy tekst:

en: Scanning font list…
pl: Przeszukiwanie listy czcionek...

en: No fonts
pl: Brak czcionek

en: 1 Font | %1 Fonts
pl[0]: 1 czcionka
pl[1]: %1 czcionki
pl[2]: %1 czcionek

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
pl: <table><tr><td align="right">Włączone:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Wyłączone:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Częściowo włączone:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Razem:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
pl: <table><tr><td align="right">Włączone:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Wyłączone:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Razem:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
pl: Wyszukiwanie wszystkich skojarzonych plików...

en: Scanning Files…
pl: Przeszukiwanie plików...

en: Looking for additional files to install…
pl: Wyszukiwanie dodatkowych plików do wgrania...

en: Looking for files associated with %1
pl: Wyszukiwanie plików skojarzonych z %1

en: Installing font(s)…
pl: Wgrywanie czcionek...

en: You did not select anything to enable.
pl: Nie wybrano czcionek do usunięcia.

en: You did not select anything to disable.
pl: Nie wybrano czcionek do wyłączenia.

en: Nothing to Enable
pl: Nic do włączenia

en: Nothing to Disable
pl: Nic do wyłączenia

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
pl: <p>Na pewno włączyć</p><p><b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
pl: <p>Na pewno wyłączyć</p> <p><b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
pl: <p>Na pewno włączyć</p> <p><b>%1</b> z grupy <b>%2</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
pl: <p>Na pewno wyłączyć</p> <p><b>%1</b> z grupy <b>%2</b>?</p>

en: Enable Font
pl: Włącz czcionkę

en: Disable Font
pl: Wyłącz czcionkę

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
pl[0]: Na pewno włączyć tę %1 czcionkę?
pl[1]: Na pewno włączyć te %1 czcionki?
pl[2]: Na pewno włączyć te %1 czcionek?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
pl[0]: Na pewno wyłączyć tę %1 czcionkę?
pl[1]: Na pewno wyłączyć te %1 czcionki?
pl[2]: Na pewno wyłączyć te %1 czcionek?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
pl[0]: <p>Na pewno włączyć tę czcionkę grupy <b>%2</b>?</p>
pl[1]: <p>Na pewno włączyć te %1 czcionki z grupy <b>%2</b>?</p>
pl[2]: <p>Na pewno włączyć tych %1 czcionek z grupy <b>%2</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
pl[0]: <p>Na pewno wyłączyć tę czcionkę z grupy <b>%2</b>?</p>
pl[1]: <p>Na pewno wyłączyć te %1 czcionki z grupy <b>%2</b>?</p>
pl[2]: <p>Na pewno włączyć tych %1 czcionek z grupy <b>%2</b>?</p>

en: Enable Fonts
pl: Włącz czcionki

en: Disable Fonts
pl: Wyłącz czcionki

en: Enabling font(s)…
pl: Włączanie czcionek...

en: Disabling font(s)…
pl: Wyłączanie czcionek...

en: Print Font Samples
pl: Wydrukuj próbki czcionek

en: Select size to print font:
pl: Wybierz wielkość czcionki do wydruku:

en: Waterfall
pl: Wodospad

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
pl: Można wgrywać czcionki tylko do "%1" lub "%2".

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
pl: Nie można bezpośrednio wgrać archiwum czcionek.
    Proszę rozpakować %1 i wgrać składniki osobno.

en: Cannot copy fonts
pl: Nie można skopiować czcionek

en: Cannot move fonts
pl: Nie można przenieść czcionek

en: Only fonts may be deleted.
pl: Można usuwać tylko czcionki.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
pl: Można usuwać czcionki tylko z "%1" lub "%2".

en: Please specify "%1" or "%2".
pl: Wybierz "%1" lub "%2".

en: No special methods supported.
pl: Żadna specjalna metoda nie jest obsługiwana.

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Failed to start the system daemon
pl: Nie można uruchomić usługi systemowej

en: Backend died
pl: Narzędzie przerwało działanie

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
pl: %1 to czcionka bitmapowa, a obsługa takich czcionek jest wyłączona w systemie.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
pl: %1 zawiera czcionkę <b>%2</b>, która jest już wgrana.

en: %1 is not a font.
pl: %1 nie jest czcionką.

en: Could not remove all files associated with %1
pl: Nie można usunąć wszystkich plików skojarzonych z %1

en: Unknown
pl: Nieznana

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
pl: AaĄąBbCcĆćDdEeĘęFfGgHhIiJjKkLlŁłMmNnŃńOoÓóPpQqRrSsŚśTtUuVvWwXxYyZzŹźŻż0123456789

en: No characters found.
pl: Brak znaków.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
pl: Pójdź, kińże tę chmurność w głąb flaszy

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
pl: AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPQRSŚTUVWXYZŹŻ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
pl: aąbcćdeęfghijklłmnńoópqrsśtuvwxyzźż

en: ERROR: Could not determine font's name.
pl: BŁĄD: Nie można określić nazwy czcionki.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
pl[0]: %2 [%1 piksel]
pl[1]: %2 [%1 piksele]
pl[2]: %2 [%1 pikseli]

en: Personal
pl: Osobiste

en: System
pl: Systemowe

en: All
pl: Wszystkie

en: Thin
pl: Cienka

en: Extra Light
pl: Ekstra lekka

en: Ultra Light
pl: Ultra lekka

en: Light
pl: Lekka

en: Regular
pl: Zwykła

en: Normal
pl: Normalna

en: Medium
pl: Średnia

en: Demi Bold
pl: Półgruba

en: Semi Bold
pl: Półgruba

en: Bold
pl: Gruba

en: Extra Bold
pl: Ekstra gruba

en: Ultra Bold
pl: Ultra gruba

en: Black
pl: Czarna

en: Heavy
pl: Ciężka

en: Roman
pl: Prosta

en: Italic
pl: Kursywa

en: Oblique
pl: Pochylona

en: Ultra Condensed
pl: Ultra ściśnięta

en: Extra Condensed
pl: Ekstra ściśnięta

en: Condensed
pl: Ściśnięta

en: Semi Condensed
pl: Półściśnięta

en: Semi Expanded
pl: Półrozciągnięta

en: Expanded
pl: Rozciągnięta

en: Extra Expanded
pl: Ekstra rozciągnięta

en: Ultra Expanded
pl: Ultra rozciągnięta

en: Monospaced
pl: Maszynowa

en: Proportional
pl: Proporcjonalna

en: Other, Control
pl: Inne, znak kontrolny

en: Other, Format
pl: Inne, znak formatujący

en: Other, Not Assigned
pl: Inne, nieprzydzielony

en: Other, Private Use
pl: Inne, osobisty

en: Other, Surrogate
pl: Inne, zastępczy

en: Letter, Lowercase
pl: Litera, mała

en: Letter, Modifier
pl: Litera, modyfikator

en: Letter, Other
pl: Litera, inna

en: Letter, Titlecase
pl: Litera, tytułowa

en: Letter, Uppercase
pl: Litera, wielka

en: Mark, Spacing Combining
pl: Znak, łączenie spacji

en: Mark, Enclosing
pl: Znak, zamykający

en: Mark, Non-Spacing
pl: Znak, nie-spacja

en: Number, Decimal Digit
pl: Liczba, cyfra dziesiętna

en: Number, Letter
pl: Liczba, litera

en: Number, Other
pl: Liczba, inna

en: Punctuation, Connector
pl: Interpunkcja, inna

en: Punctuation, Dash
pl: Interpunkcja, myślnik

en: Punctuation, Close
pl: Interpunkcja, zamknięcie

en: Punctuation, Final Quote
pl: Interpunkcja, cudzysłów zamykający

en: Punctuation, Initial Quote
pl: Interpunkcja, cudzysłów otwierający

en: Punctuation, Other
pl: Interpunkcja, inna

en: Punctuation, Open
pl: Interpunkcja, otwarcie

en: Symbol, Currency
pl: Symbol, waluta

en: Symbol, Modifier
pl: Symbol, modyfikator

en: Symbol, Math
pl: Symbol, matematyczny

en: Symbol, Other
pl: Symbol, inny

en: Separator, Line
pl: Separator, wiersz

en: Separator, Paragraph
pl: Separator, akapit

en: Separator, Space
pl: Separator, spacja

en: Category
pl: Kategoria

en: XML Decimal Entity
pl: Encja dziesiętna XML

en: Show Face:
pl: Pokaż typ:

en: Install…
pl: Wgraj...

en: Change Text…
pl: Zmień tekst...

en: Could not read font.
pl: Nie można odczytać czcionki.

en: Preview String
pl: Podgląd tekstu

en: Please enter new string:
pl: Proszę podać nowy tekst:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
pl: &Główny pasek

en: Preview Type
pl: Rodzaj podglądu

en: Standard Preview
pl: Podgląd standardowy

en: All Characters
pl: Wszystkie znaki

en: Unicode Block: %1
pl: Blok Unicode: %1

en: Unicode Script: %1
pl: Skrypt Unicode: %1

en: Basic Latin
pl: Podstawowy łaciński

en: Latin-1 Supplement
pl: Dodatek Latin-1

en: Latin Extended-A
pl: Rozszerzony łaciński A

en: Latin Extended-B
pl: Rozszerzony łaciński B

en: IPA Extensions
pl: Rozszerzenia IPA

en: Spacing Modifier Letters
pl: Oddzielone litery modyfikujące

en: Combining Diacritical Marks
pl: Składające znaki diakrytyczne

en: Greek and Coptic
pl: Grecki i koptyjski

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic Supplement
pl: Uzupełnienie cyrylicy

en: Armenian
pl: Ormiański

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Arabic
pl: Arabski

en: Syriac
pl: Syryjski

en: Arabic Supplement
pl: Uzupełnienie arabskiego

en: NKo
pl: N'Ko

en: Devanagari
pl: Dewanagari

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Oriya
pl: Orija

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Malayalam
pl: Malajalam

en: Thai
pl: Tajski

en: Lao
pl: Laotański

en: Tibetan
pl: Tybetański

en: Myanmar
pl: Birmański

en: Georgian
pl: Gruziński

en: Hangul Jamo
pl: Dzamo hangyl

en: Ethiopic
pl: Etiopski

en: Ethiopic Supplement
pl: Uzupełnienie etiopskiego

en: Cherokee
pl: Czirokeski

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
pl: Ujednolicony sylabariusz rdzennych Kanadyjczyków

en: Ogham
pl: Ogamiczny

en: Runic
pl: Runiczny

en: Tagalog
pl: Tagalski

en: Khmer
pl: Khmerski

en: Mongolian
pl: Mongolski

en: Tai Le
pl: Tai le

en: New Tai Lue
pl: Nowe Tai le

en: Khmer Symbols
pl: Symbole khmerskie

en: Buginese
pl: Bugiński

en: Balinese
pl: Balijski

en: Phonetic Extensions
pl: Rozszerzenia fonetyczne

en: Phonetic Extensions Supplement
pl: Uzupełnienie rozszerzeń fonetycznych

en: Combining Diacritical Marks Supplement
pl: Uzupełnienie składających znaków diakrytycznych

en: Latin Extended Additional
pl: Łaciński rozszerzony dodatkowy

en: Greek Extended
pl: Grecki rozszerzony

en: General Punctuation
pl: Ogólna interpunkcja

en: Superscripts and Subscripts
pl: Indeksy górne i dolne

en: Currency Symbols
pl: Symbole walut

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
pl: Składające znaki diakrytyczne dla symboli

en: Letter-Like Symbols
pl: Symbole literopodobne

en: Number Forms
pl: Formy liczbowe

en: Arrows
pl: Strzałki

en: Mathematical Operators
pl: Operatory matematyczne

en: Miscellaneous Technical
pl: Różne znaki techniczne

en: Control Pictures
pl: Obrazy znaków sterujących

en: Optical Character Recognition
pl: Optyczne rozpoznawanie znaków

en: Enclosed Alphanumerics
pl: Otoczone symbole alfanumeryczne

en: Box Drawing
pl: Rysowanie ramek

en: Block Elements
pl: Elementy blokowe

en: Geometric Shapes
pl: Kształty geometryczne

en: Miscellaneous Symbols
pl: Różnorodne symbole

en: Dingbats
pl: Dingbaty

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
pl: Różne symbole matematyczne A

en: Supplemental Arrows-A
pl: Dodatkowe strzałki A

en: Braille Patterns
pl: Pismo Braille'a

en: Supplemental Arrows-B
pl: Dodatkowe strzałki B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
pl: Różne symbole matematyczne B

en: Supplemental Mathematical Operators
pl: Dodatkowe operatory matematyczne

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
pl: Różne symbole i strzałki

en: Glagolitic
pl: Głagolica

en: Latin Extended-C
pl: Rozszerzony łaciński C

en: Coptic
pl: Koptyjski

en: Georgian Supplement
pl: Uzupełnienie gruzińskiego

en: Ethiopic Extended
pl: Rozszerzony etiopski

en: Supplemental Punctuation
pl: Dodatkowe znaki interpunkcyjne

en: CJK Radicals Supplement
pl: Radykały CJK

en: Kangxi Radicals
pl: Radykały Kangxi

en: Ideographic Description Characters
pl: Znaki opisu ideograficznego

en: CJK Symbols and Punctuation
pl: Symbole i znaki interpunkcyjne CJK

en: Hangul Compatibility Jamo
pl: Dzamo zgodności dla hangyl

en: Bopomofo Extended
pl: Rozszerzone bopomofo

en: CJK Strokes
pl: Kreski CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
pl: Rozszerzenia fonetyczne katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
pl: Otoczone litery i miesiące CJK

en: CJK Compatibility
pl: Znaki zgodności CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
pl: Rozszerzenie A ujednoliconych ideogramów CJK

en: Yijing Hexagram Symbols
pl: Heksagramy Yijing

en: CJK Unified Ideographs
pl: Ujednolicone ideogramy CJK

en: Yi Syllables
pl: Sylaby yi

en: Yi Radicals
pl: Radykały yi

en: Modifier Tone Letters
pl: Modyfikujące litery tonów

en: Latin Extended-D
pl: Rozszerzony łaciński D

en: Syloti Nagri
pl: Syloti nagri

en: Hangul Syllables
pl: Sylaby hangyl

en: High Surrogates
pl: Starsze surogaty

en: High Private Use Surrogates
pl: Starsze surogaty prywatnego użytku

en: Low Surrogates
pl: Młodsze surogaty

en: Private Use Area
pl: Obszar prywatnego użytku

en: CJK Compatibility Ideographs
pl: Ideogramy zgodności CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
pl: Alfabetyczne formy prezentacyjne

en: Arabic Presentation Forms-A
pl: Arabskie formy prezentacyjne A

en: Variation Selectors
pl: Przełączniki wariantów glifów

en: Vertical Forms
pl: Formy pionowe

en: Combining Half Marks
pl: Składające półznaki

en: CJK Compatibility Forms
pl: Formy zgodności CJK

en: Small Form Variants
pl: Różne małe formy

en: Arabic Presentation Forms-B
pl: Arabskie formy prezentacyjne B

en: Half-Width and Full-Width Forms
pl: Formy połowy i pełnej szerokości

en: Specials
pl: Specjalne

en: Linear B Syllabary
pl: Sylabariusz pisma linearnego B

en: Linear B Ideograms
pl: Ideogramy pisma linearnego B

en: Aegean Numbers
pl: Liczby egejskie

en: Ancient Greek Numbers
pl: Starożytne greckie liczby

en: Old Italic
pl: Staroitalski

en: Gothic
pl: Gocki

en: Ugaritic
pl: Ugarycki

en: Old Persian
pl: Staroperski

en: Shavian
pl: Alfabet Shawa

en: Osmanya
pl: Osmanija

en: Cypriot Syllabary
pl: Sylabariusz cypryjski

en: Phoenician
pl: Fenicki

en: Kharoshthi
pl: Charosti

en: Cuneiform
pl: Pismo klinowe

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
pl: Liczby i interpunkcja pisma klinowego

en: Byzantine Musical Symbols
pl: Bizantyjskie symbole muzyczne

en: Musical Symbols
pl: Symbole muzyczne

en: Ancient Greek Musical Notation
pl: Starożytna grecka notacja muzyczna

en: Tai Xuan Jing Symbols
pl: Symbole Tai xuan jing

en: Counting Rod Numerals
pl: Liczebniki porządkowe Rod

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
pl: Matematyczne symbole alfanumeryczne

en: CJK Unified Ideographs Extension B
pl: Rozszerzenie B ujednoliconych ideogramów CJK

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
pl: Dodatkowe ideogramy zgodności CJK

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Variation Selectors Supplement
pl: Dodatkowe przełączniki wariantów glifów

en: Supplementary Private Use Area-A
pl: Dodatkowy obszar prywatnego użytku A

en: Supplementary Private Use Area-B
pl: Dodatkowy obszar prywatnego użytku B

en: Canadian Aboriginal
pl: Kanadyjski aborygeński

en: Common
pl: Wspólny

en: Cypriot
pl: Cypryjski

en: Greek
pl: Grecki

en: Hangul
pl: Hangyl

en: Inherited
pl: Dziedziczony

en: Latin
pl: Łaciński

en: Linear B
pl: Linearny B

en: Nko
pl: N'ko
