plasma-workspace - en to pl translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
pl: Sterowanie mediami

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
pl: Odtwarzaj/wstrzymaj medium

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
pl: Następne medium

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
pl: Poprzednie medium

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 5s
pl: Przewiń nagranie wprzód o 5 s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 5s
pl: Przewiń nagranie wstecz o 5 s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 30s
pl: Przewiń nagranie wprzód o 30 s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 30s
pl: Przewiń nagranie wstecz o 30 s

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
pl: Zatrzymanie odtwarzania

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
pl: Wstrzymanie mediów

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
pl: Odtwarzanie mediów

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
pl: Podgłośnienie mediów

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
pl: Ściszenie mediów
