plasma-workspace - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
pl: Zastępczy zestaw dźwięków od freedesktop.org

[ctx: @info:status]
en: Unable to create a temporary file.
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego.

[ctx: @info:status]
en: Unable to download the sound theme archive: %1
pl: Nie można pobrać archiwum zestawu dźwięków: %1

[ctx: @info:status]
en: The archive could not be opened.
pl: Nie można otworzyć archiwum.

[ctx: @info:status]
en: Theme installed successfully. | Themes installed successfully.
pl[0]: Pomyślnie wgrano zestaw.
pl[1]: Pomyślnie wgrano zestawy.
pl[2]: Pomyślnie wgrano zestawy.

[ctx: @info:status]
en: The archive does not contain a valid sound theme.
pl: Archiwum nie zawiera poprawnych zestawów dźwięków.

[ctx: @action:button Install sound theme from file]
en: Install from File…
pl: Wgraj z pliku…

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
pl: Włącz dźwięki powiadomień

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
pl[0]: Oparty na: %2
pl[1]: Oparty na: %2
pl[2]: Oparty na: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
pl: Odsłuch:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
pl: Odsłuchaj dźwięk "%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
pl: Odsłuchaj dźwięk demonstracyjny dla zestawu "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
pl: Zestaw %1 nie zawiera dźwięku '%2'

en: Failed to preview sound: %1
pl: Nie udało się odsłuchać dźwięku: %1

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound Theme
pl: Wybierz zestaw dźwięków

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
pl: Pliki zestawów (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
