plasma-workspace - en to pl translation catalogue (15 entries)

[ctx: @info %1 notification body %2 application name]
en: %1 from %2
pl: %1 z %2

[ctx: Copying n of m files to locaton]
en: %2 of %1 file to %3 | %2 of %1 files to %3
pl[0]: %2 z %1 pliku do %3
pl[1]: %2 z %1 plików do %3
pl[2]: %2 z %1 plików do %3

[ctx: Copying n files to location]
en: %1 file to %2 | %1 files to %2
pl[0]: %1 plik do %2
pl[1]: %1 pliki do %2
pl[2]: %1 plików do %2

[ctx: Copying n of m files]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
pl[0]: %2 z %1 pliku
pl[1]: %2 z %1 plików
pl[2]: %2 z %1 plików

[ctx: Copying n files]
en: %1 file | %1 files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

[ctx: Copying n of m items]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
pl[0]: %2 z %1 elementu
pl[1]: %2 z %1 elementów
pl[2]: %2 z %1 elementów

[ctx: Copying n items]
en: %1 item | %1 items
pl[0]: %1 element
pl[1]: %1 elementy
pl[2]: %1 elementów

[ctx: Copying file to location]
en: %1 to %2
pl: %1 do %2

[ctx: Copying n items to location]
en: %1 file to %2 | %1 items to %2
pl[0]: %1 plik do %2
pl[1]: %1 pliki do %2
pl[2]: %1 plików do %2

[ctx: Copying unknown amount of files to location]
en: to %1
pl: do %1

[ctx: @info %1 notification body %2 job name]
en: %1 from %2
pl: %1 z %2

en: Application closed unexpectedly.
pl: Aplikacja została nieoczekiwanie zamknięta.

[ctx: @title]
en: Unread Notification | Unread Notifications
pl[0]: Nieprzeczytane powiadomienie
pl[1]: Nieprzeczytane powiadomienia
pl[2]: Nieprzeczytane powiadomienia

[ctx: @info]
en: %1 notification was received while Do Not Disturb was active. | %1 notifications were received while Do Not Disturb was active.
pl[0]: Otrzymano %1 powiadomień w trybie nieprzeszkadzania.
pl[1]: Otrzymano %1 powiadomień w trybie nieprzeszkadzania.
pl[2]: Otrzymano %1 powiadomień w trybie nieprzeszkadzania.

[ctx: @action:button Show the notifications popup]
en: Show Notifications
pl: Pokaż powiadomienia
