plasma-workspace - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
pt: Aparência

en: %1 Details
pt: Detalhes do %1

en: Sensors Details
pt: Detalhes dos Sensores

en: System Monitor
pt: Monitor do Sistema

[ctx: @action]
en: Open System Monitor…
pt: Abrir o Monitor do Sistema…
