krunner_locationsrunner - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Finds local directories and files, network locations and Internet sites with paths matching :q:.
pt: Procura por ficheiros e pastas locais, locais na rede e páginas na Internet com localizações correspondentes a :q:.

en: Open %1
pt: Abrir o %1

en: Launch with %1
pt: Lançar com o %1

en: Go to %1
pt: Ir para %1

en: Send email to %1
pt: Enviar um e-mail para %1
