krunner_webshortcutsrunner - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Search %1 for %2
pt: Procurar em %1 por %2

en: Opens "%1" in a web browser with the query :q:.
pt: Abre o "%1" num navegador Web com a pesquisa :q:.

en: Search using the DuckDuckGo bang syntax
pt: Procura com a sintaxe 'bang' do DuckDuckGo

en: Search in private window
pt: Procurar numa janela privada

en: Search in incognito window
pt: Procurar numa janela incógnita
