plasma-workspace - en to pt_BR translation catalogue (20 entries)

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free of %2
pt_BR: %1 livres de %2

[ctx: Accessing is a less technical word for Mounting; translation should be short and mean 'Currently mounting this device']
en: Accessing…
pt_BR: Acessando...

[ctx: Removing is a less technical word for Unmounting; translation should be short and mean 'Currently unmounting this device']
en: Removing…
pt_BR: Removendo...

en: Don't unplug yet! Files are still being transferred...
pt_BR: Não desconecte ainda! Arquivos ainda estão sendo transferidos...

en: Open in File Manager
pt_BR: Abrir no gerenciador de arquivos

en: Mount and Open
pt_BR: Montar e abrir

en: Eject
pt_BR: Ejetar

en: Safely remove
pt_BR: Remover com segurança

en: Mount
pt_BR: Montar

en: Remove All
pt_BR: Remover tudo

en: Click to safely remove all devices
pt_BR: Clique para remover todos os dispositivos com segurança.

en: No removable devices attached
pt_BR: Nenhum dispositivo não-removível anexado

en: No disks available
pt_BR: Nenhum disco disponível

en: Most Recent Device
pt_BR: Dispositivo mais recente

en: No Devices Available
pt_BR: Nenhum dispositivo disponível

en: Removable Devices
pt_BR: Dispositivos removíveis

en: Non Removable Devices
pt_BR: Dispositivos não-removíveis

en: All Devices
pt_BR: Todos os dispositivos

en: Show popup when new device is plugged in
pt_BR: Mostrar mensagem quando um novo dispositivo é conectado

[ctx: Open auto mounter kcm]
en: Configure Removable Devices…
pt_BR: Configurar dispositivos removíveis...
