plasma-workspace - en to pt_BR translation catalogue (9 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
pt_BR: Controlador de mídia

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
pt_BR: Reproduzir/Pausar reprodução de mídia

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
pt_BR: Próxima reprodução de mídia

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
pt_BR: Reprodução de mídia anterior

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
pt_BR: Parar reprodução de mídia

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
pt_BR: Pausar reprodução de mídia

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
pt_BR: Reproduzir mídia

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
pt_BR: Aumentar volume da mídia

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
pt_BR: Diminuir volume da mídia
