kcm_desktopthemedetails - en to ro translation catalogue (26 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (Theme)
en: Name of the current Plasma Style
ro: Denumirea stilului Plasma actual

en: Unable to create a temporary file.
ro: Nu s-a putut crea un fișier temporar.

en: Unable to download the theme: %1
ro: Nu s-a putut descărca tematica: %1

en: Theme installed successfully.
ro: Tematica a fost instalată cu succes.

en: Theme installation failed.
ro: Instalarea tematicii a eșuat.

en: Removing theme failed: %1
ro: Eliminarea tematicii a eșuat: %1

en: This module lets you choose the Plasma style.
ro: Acest modul vă permite să alegeți stilul Plasma.

en: All Themes
ro: Toate tematicile

en: Light Themes
ro: Tematici luminoase

en: Dark Themes
ro: Tematici întunecate

en: Color scheme compatible
ro: Compatibil cu schema de culori

en: Follows color scheme
ro: Urmează schema de culori

en: Edit Theme…
ro: Modifică tematica…

en: Remove Theme
ro: Elimină tematica

en: Restore Theme
ro: Restabilește tematica

en: Install from File…
ro: Instalează din fișier…

en: Get New Plasma Styles…
ro: Obține stiluri Plasma noi…

en: Open Theme
ro: Deschide tematica

en: Theme Files (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
ro: Fișiere cu tematici (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)

en: This tool allows you to set the theme of the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
ro: Această unealtă vă permite să stabiliți tematica sesiunii Plasma actuale, fără a o stabili din greșeală la una indisponibilă sau care e deja stabilită.

en: The name of the theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
ro: Denumirea tematicii pe care doriți s-o stabiliți pentru sesiunea Plasma actuală (transmiterea unei căi complete va duce la folosirea ultimei componente a căii)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
ro: Arată toate tematicile disponibile în sistem (și care e cea actuală)

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
ro: Tematica cerută „%1” e stabilită deja ca tematică pentru sesiunea Plasma actuală.

en: The current Plasma session's theme has been set to %1
ro: Tematica sesiunii Plasma actuale a fost stabilită la %1

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
ro: Tematica „%1” nu a putut fi găsită. Tematica trebuie să fie una dintre următoarele opțiuni: %2

en: You have the following Plasma themes on your system:
ro: Aveți următoarele tematici Plasma în sistem:
