plasma-workspace - en to ro translation catalogue (30 entries)

en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Secondary Toolbars
ro: Bare de unelte secundare

en: Small Icons
ro: Pictograme mici

en: Dialogs
ro: Dialoguri

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Icons)
en: Name of the current icon theme
ro: Denumirea tematicii de pictograme actuale

note: i18n: ectx: label, entry (desktopSize), group (DesktopIcons)
en: Desktop icons size
ro: Dimensiune pictograme pe birou

note: i18n: ectx: label, entry (toolbarSize), group (ToolbarIcons)
en: Toolbar icons size
ro: Dimensiune pictograme în bara de unelte

note: i18n: ectx: label, entry (mainToolbarSize), group (MainToolbarIcons)
en: Main toolbar icons size
ro: Dimensiune pictograme în bara de unelte principală

note: i18n: ectx: label, entry (smallSize), group (SmallIcons)
en: Small icons size
ro: Dimensiune pictograme mici

note: i18n: ectx: label, entry (panelSize), group (PanelIcons)
en: Panel icons size
ro: Dimensiune pictograme în panou

note: i18n: ectx: label, entry (dialogSize), group (DialogIcons)
en: Dialog icons size
ro: Dimensiune pictograme în dialog

en: Unable to create a temporary file.
ro: Nu s-a putut crea un fișier temporar.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
ro: Nu s-a putut descărca arhiva cu tematici de pictograme: %1

en: The file is not a valid icon theme archive.
ro: Fișierul nu este o arhivă validă cu tematici de pictograme.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
ro: A apărut o problemă în timpul procesului de instalare. Totuși, majoritatea tematicilor din arhivă au fost instalate.

en: Theme installed successfully.
ro: Tematica a fost instalată cu succes.

en: Installing icon themes…
ro: Se instalează tematici de pictograme…

en: Installing %1 theme…
ro: Se instalează tematica %1…

[ctx: @info]
en: Here you can configure the default sizes of various icon types at a system-wide level. Note that not all apps will respect these settings.<nl/><nl/>If you find that objects on screen are generally too small or too large, consider adjusting the global scale instead.
ro: Aici puteți configura dimensiunile implicite ale diferitelor tipuri de pictograme la nivelul întregului sistem.Rețineți că nu toate aplicațiile vor respecta aceste configurări.<nl/><nl/>Dacă credeți că obiectele de pe ecran sunt în general prea mici sau prea mari, încercați să ajustați scalarea globală în schimb.

en: Adjust Global Scale…
ro: Ajustează scalarea globală…

[ctx: @label:slider]
en: Size:
ro: Dimensiune:

en: This module allows you to choose the icons for your desktop.
ro: Acest modul vă permite să alegeți pictogramele pentru birou.

en: Remove Icon Theme
ro: Elimină tematica de pictograme

en: Restore Icon Theme
ro: Restabilește tematica de pictograme

en: Configure Icon Sizes
ro: Configurează dimensiunea pictogramelor

en: Install from File…
ro: Instalează din fișier…

en: Get New Icons…
ro: Obține pictograme noi…

[ctx: @title:window]
en: Configure Icon Sizes
ro: Configurează dimensiunile pictogramelor

en: Open Theme
ro: Deschide tematica

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
ro: Fișiere cu tematici (*.tar.gz *.tar.bz2)
