kcmstyle - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: %1 is not a valid GTK Theme archive.
ro: %1 nu este o arhivă validă cu tematici GTK.

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
ro: A apărut o eroare la încărcarea dialogului de configurare pentru acest stil.

en: Failed to apply selected style '%1'.
ro: Aplicarea stilului ales „%1” a eșuat.

en: Show icons:
ro: Arată pictograme:

en: On buttons
ro: Pe butoane

en: In menus
ro: În meniuri

en: Main toolbar label:
ro: Etichetă pe bara de unelte principală:

en: None
ro: Fără

en: Text only
ro: Numai text

en: Beside icons
ro: Lângă pictograme

en: Below icon
ro: Sub pictogramă

en: Secondary toolbar label:
ro: Etichetă pe bara de unelte secundară:

en: GNOME/GTK Application Style
ro: Stil aplicații GNOME/GTK

en: GTK theme:
ro: Tematică GTK:

en: Preview…
ro: Previzualizează…

en: Install from File…
ro: Instalează din fișier…

en: Get New GNOME/GTK Application Styles…
ro: Obține stiluri noi pentru aplicații GNOME/GTK…

en: Select GTK Theme Archive
ro: Alege arhiva cu tematică GTK

en: GTK Theme Archive (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)
ro: Arhivă cu tematică GTK (*.tar.xz *.tar.gz *.tar.bz2)

en: This module allows you to modify the visual appearance of applications' user interface elements.
ro: Acest modul permite modificarea aspectului vizual al elementelor de interfață cu utilizatorul ale aplicațiilor.

en: Configure Style…
ro: Configurează stilul…

en: Configure Icons and Toolbars
ro: Configurează barele de unelte și pictogramele

en: Configure GNOME/GTK Application Style…
ro: Configurează stilul aplicațiilor GNOME/GTK…

en: Configure %1
ro: Configurează %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Tab 1
ro: Fila 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
ro: Buton

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox)
en: Combo box
ro: Casetă de selecție

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Checkbox
ro: Casetă de bifare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_1)
en: Radio button
ro: Buton radio

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
ro: Fila 2

note: i18n: ectx: label, entry (widgetStyle), group (KDE)
en: Application style
ro: Stil aplicații

note: i18n: ectx: label, entry (iconsOnButtons), group (KDE)
en: Show icons on buttons
ro: Arată pictograme pe butoane

note: i18n: ectx: label, entry (iconsInMenus), group (KDE)
en: Show icons in menus
ro: Arată pictograme în meniuri

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyle), group (Toolbar style)
en: Main toolbar label
ro: Etichetă pe bara de unelte principală

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyleOtherToolbars), group (Toolbar style)
en: Secondary toolbar label
ro: Etichetă pe bara de unelte secundară
