ksmserver - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Logout canceled by '%1'
ro: Ieșire anulată de „%1”

en: $HOME not set!
ro: $HOME nu e definit!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
ro: Dosarul $HOME (%1) nu există.

en: No write access to $HOME directory (%1).
ro: Lipsește accesul de scriere în dosarul $HOME (%1).

en: No read access to $HOME directory (%1).
ro: Lipsește accesul de citire în dosarul $HOME (%1).

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
ro: Dosarul $HOME (%1) a rămas fără spațiu pe disc.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
ro: Scrierea în dosarul $HOME (%2) a eșuat cu eroarea „%1”

en: No write access to '%1'.
ro: Lipsește accesul de scriere în „%1”.

en: No read access to '%1'.
ro: Lipsește accesul de citire în „%1”.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
ro: Dosarul temporar (%1) a rămas fără spațiu pe disc.

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
ro: Scrierea în dosarul temporar (%2) a eșuat cu
        eroarea „%1”

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
ro: La pornirea Plasma a fost depistată următoarea
    problemă cu instalarea:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
ro: 
    
    Plasma nu poate porni.

en: Plasma Workspace installation problem!
ro: Problemă cu instalarea spațiului de lucru Plasma!

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
ro: Un gestionar de sesiune Plasma care comunică prin
    protocolul standard de gestiune a sesiunii X11R6 (XSMP).

en: Restores the saved user session if available
ro: reface sesiunea precedentă dacă este disponibilă

en: Also allow remote connections
ro: Permite și conexiuni distante

en: Starts the session in locked mode
ro: Pornește sesiunea în regim blocat

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
ro: Pornește cu suport pentru ecranul de blocare. Necesar doar dacă altă componentă furnizează ecranul de blocare.

en: Session Management
ro: Gestiune sesiuni

en: Log Out
ro: Ieșire din sistem

en: Log Out Without Confirmation
ro: Ieșire fără confirmare

en: Halt Without Confirmation
ro: Deconectare fără confirmare

en: Reboot Without Confirmation
ro: Repornire fără confirmare
