plasma_applet_battery - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
ro: Sănătatea acestui acumulator este la numai %1% și trebuie înlocuit. Contactați producătorul.

en: Time To Full:
ro: Timp până la umplere:

en: Remaining Time:
ro: Timp rămas:

[ctx: @info]
en: Estimating…
ro: Se estimează…

en: Battery Health:
ro: Sănătate acumulator:

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
ro: Acumulatorul e configurat să se încarce până la aproximativ %1%.

en: Fully Charged
ro: Încărcat deplin

en: Discharging
ro: Se descarcă

en: Charging
ro: Se încarcă

en: Not Charging
ro: Nu se încarcă

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
ro: Absent

en: Battery and Brightness
ro: Acumulator și luminozitate

en: Brightness
ro: Luminozitate

en: Battery
ro: Acumulator

en: Power Management
ro: Gestiunea alimentării

en: Battery at %1%, not Charging
ro: Acumulator la %1%, nu se încarcă

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
ro: Acumulator la %1%, conectat dar oricum se descarcă

en: Battery at %1%, Charging
ro: Acumulator la %1%, se încarcă

en: Battery at %1%
ro: Acumulator la %1%

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
ro: Sursa de alimentare nu e suficient de puternică ca să încarce acumulatorul

en: No Batteries Available
ro: Niciun acumulator disponibil

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
ro: %1 până la încărcare deplină

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
ro: %1 rămase

en: Not charging
ro: Nu se încarcă

en: Automatic sleep and screen locking are disabled
ro: Adormirea și blocarea ecranului automate sunt dezactivate

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
ro[0]: O aplicație a cerut activarea regimului de performanță
ro[1]: %1 aplicații au cerut activarea regimului de performanță
ro[2]: %1 de aplicații au cerut activarea regimului de performanță

en: System is in Performance mode
ro: Sistemul e în regim de performanță

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
ro[0]: O aplicație a cerut activarea regimului de economisire
ro[1]: %1 aplicații au cerut activarea regimului de economisire
ro[2]: %1 de aplicații au cerut activarea regimului de economisire

en: System is in Power Save mode
ro: Sistemul e în regim de economisire

en: Scroll to adjust screen brightness
ro: Derulați pentru a ajusta luminozitatea ecranului

en: The battery applet has enabled system-wide inhibition
ro: Miniaplicația de acumulator a activat inhibiția întregului sistem

en: Failed to activate %1 mode
ro: Activarea regimului %1 a eșuat

en: &Show Energy Information…
ro: Arată informații de&spre energie…

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
ro: Arată procentajul acumulatorului pe pictogramă când nu e încărcat complet

en: &Configure Energy Saving…
ro: &Configurează economisirea energiei…

en: Display Brightness
ro: Luminozitate ecran

en: Keyboard Brightness
ro: Luminozitate tastatură

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Manually block sleep and screen locking
ro: Blochează manual adormirea și blocarea ecranului

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
ro: Laptopul e configurat să nu doarmă la închiderea capacului în timp ce este conectat un monitor extern.

en: %1 application is currently blocking sleep and screen locking: | %1 applications are currently blocking sleep and screen locking:
ro[0]: %1 aplicație blochează acum adormirea și blocarea ecranului:
ro[1]: %1 aplicații blochează acum adormirea și blocarea ecranului:
ro[2]: %1 de aplicații blochează acum adormirea și blocarea ecranului:

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (%2)
ro: %1 blochează acum adormirea și blocarea ecranului (%2)

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
ro: %1 blochează acum adormirea și blocarea ecranului (motiv necunoscut)

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
ro: %1: motiv necunoscut

en: Power Save
ro: Economisirea energiei

en: Balanced
ro: Echilibrat

en: Performance
ro: Performanță

en: Power Profile
ro: Profil de alimentare

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
ro: Regimul de performanță a fost dezactivat pentru a reduce generarea de căldură deoarece calculatorul a depistat că s-ar putea afla în poala dumneavoastră.

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
ro: Regimul de performanță nu e disponibil deoarece calculatorul e prea fierbinte.

en: Performance mode is unavailable.
ro: Regimul de performanță nu e disponibil.

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
ro: Performanța poate fi scăzută pentru a reduce generarea de căldură deoarece calculatorul a depistat că s-ar putea afla în poala dumneavoastră.

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
ro: Performanța poate fi redusă deoarece calculatorul e prea fierbinte.

en: Performance may be reduced.
ro: Performanța poate fi redusă.

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
ro[0]: O aplicație a cerut activarea %2:
ro[1]: %1 aplicații au cerut activarea %2:
ro[2]: %1 de aplicații au cerut activarea %2:
