plasma_applet_lockout - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: General
ro: Generale

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
ro: Arată acțiunile:

en: Logout
ro: Ieși din sistem

en: Shutdown
ro: Oprește

en: Reboot
ro: Repornește

en: Lock
ro: Blochează

en: Switch User
ro: Schimbă utilizatorul

en: Hibernate
ro: Hibernează

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ro: Adormi

en: Lock the screen
ro: Blochează ecranul

en: Switch user
ro: Schimbă utilizatorul

en: Start a parallel session as a different user
ro: Pornește o sesiune paralelă ca alt utilizator

en: Shutdown…
ro: Oprește…

en: Turn off the computer
ro: Deconectează calculatorul

en: Restart…
ro: Repornește…

en: Reboot the computer
ro: Repornește calculatorul

en: Logout…
ro: Ieși din sistem…

en: End the session
ro: Termină sesiunea

en: Sleep (suspend to RAM)
ro: Dormi (suspendă în RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
ro: Hibernează (suspendă pe disc)
