plasma_wallpaper_image - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Positioning:
ro: Poziționare:

en: Scaled and Cropped
ro: Scalat și decupat

en: Scaled
ro: Scalat

en: Scaled, Keep Proportions
ro: Scalat, păstrare proporții

en: Centered
ro: Centrat

en: Tiled
ro: Dale

en: Background:
ro: Fundal:

en: Blur
ro: Estompare

en: Solid color
ro: Culoare solidă

en: Select Background Color
ro: Alege culoarea de fundal

en: Add Image…
ro: Adaugă imagine…

en: Get New Wallpapers…
ro: Obține fundaluri noi…

en: Open Wallpaper Image
ro: Deschide imagine de fundal

en: Next Wallpaper Image
ro: Următoarea imagine de fundal

en: Open Containing Folder
ro: Deschide dosarul conținător

en: Restore wallpaper
ro: Restabilește tapetul

en: Remove Wallpaper
ro: Elimină tapetul

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
ro: Această unealtă permite stabilirea unei imagini ca tapet pentru sesiunea Plasma.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
ro: Un fișier cu imagine sau un kpackage cu fundaluri instalat pe care doriți să le stabiliți ca tapet pentru sesiunea Plasma

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
ro: O ghilimea rătăcită se găsește în denumirea de fișier a acestui tapet (') – contactați autorul tapetului să rezolve problema, sau redenumiți dumneavoastră fișierul: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
ro: A intervenit o eroare la încercarea de a stabili tapetul Plasma:

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
ro: Tapetul pentru toate birourile a fost stabilit cu succes la %1 bazat pe KPackage

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
ro: Tapetul pentru toate birourile a fost stabilit cu succes la imaginea %1

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
ro: Fișierul transmis pentru a fi stabilit ca tapet nu există sau nu poate fi identificat ca tapet: %1

en: Recommended wallpaper file
ro: Fișier cu tapet recomandat

en: Directory with the wallpaper to show slides from
ro: Dosar cu tapete din care să fie arătate diapozitive

en: Open Image
ro: Deschide imagine

en: Image Files
ro: Fișiere imagine

en: Order:
ro: Ordine:

en: Random
ro: Aleator

en: A to Z
ro: De la A la Z

en: Z to A
ro: De la Z la A

en: Date modified (newest first)
ro: Data modificării (întâi cele noi)

en: Date modified (oldest first)
ro: Data modificării (întâi cele vechi)

en: Group by folders
ro: Grupează după dosare

en: Change every:
ro: Schimbă la fiecare:

en: %1 hour | %1 hours
ro[0]: %1 oră
ro[1]: %1 ore
ro[2]: %1 de ore

en: %1 minute | %1 minutes
ro[0]: %1 minut
ro[1]: %1 minute
ro[2]: %1 de minute

en: %1 second | %1 seconds
ro[0]: %1 secundă
ro[1]: %1 secunde
ro[2]: %1 de secunde

en: Folders
ro: Dosare

en: Remove Folder
ro: Elimină dosarul

en: Open Folder
ro: Deschide dosarul

en: There are no wallpaper locations configured
ro: Nu sunt configurate amplasări cu tapete

en: Add Folder…
ro: Adaugă dosar…
