plasma-workspace - en to ro translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
ro: Controlor multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
ro: Redă/întrerupe redarea multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
ro: Redare multimedia - următor

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
ro: Redare multimedia - precedent

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 5s
ro: Redare multimedia - sari înainte cu 5s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 5s
ro: Redare multimedia - sari înapoi cu 5s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 30s
ro: Redare multimedia - sari înainte cu 30s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 30s
ro: Redare multimedia - sari înapoi cu 30s

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
ro: Oprește redarea

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
ro: Întrerupe redarea multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
ro: Reia redarea multimedia

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
ro: Volum multimedia - în sus

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
ro: Volum multimedia - în jos
